امروز پنجمین جلسه از این کلاس است و این در حالی است که کلاس تغییر کرده است و به محیط جدیدتری نقل مکان کرده اند. کلاس شماره پنج تنها کلاسی بود که در و پنجره های آن به سمت حیاط باز می شد و شاید به دلیل سرد شدن هوا تصمیم به تغییر این مکان گرفته بودند. حالا یک کلاس جدید و البته با نور بهتر برای بچه ها تهیه دیده بودند که به خاطر جمع و جور بودن، هوای کلاس هم بهتر بود.
کلاس مثل همیشه با سوال What about you شروع شد و تغییرات بچه ها در همین چند روز اندک و بعد از تنها گذراندن پنج جلسه از کلاس، چشم گیر بود. همه با جملات کوتاه اما صحیح درباره روزهایی که گذشت به زبان انگلیسی صحبت کردند و استاد هم با آنها همراه شده بود…

IELTS7 Banner 01 8

موضوع کلاس انگلیسی چه بود؟

 درس جدید امروز و سرفصل درس زبان انگیسی، Clothes به معنی لباس ها بود. اما شروع درس با یکی از فیلم های مربوط به کتاب تاپ ناچ (TOP NOTCH) بود . فیلم طنزی که همه بچه ها را به خنده وا داشت و بیشتر مروری بر درس گذشته بود و درباره زمان ها و رویدادها به انگلیسی صحبت می کرد. بعد از آن سعی شد که این موضوع را ادامه بدهند و زبان آموزان هم درباره ساعت های خاص و برنامه های خاصشان صحبت بکنند و فکر می کنم همگی در این زمینه پیش رفت قابل قبولی داشتند. قرار شد موضوع شب یلدا به انگلیسی را برای جلسه شنبه بگذارند و درباره اینکه چه کارهایی کرده ایم و چه برنامه هایی برای آن شب داشته اند صحبت بشود. در ادامه به صورت گروهی یک بخش از کتاب را که درباره نمادهای هر ماه تولد هست حل شد. این بخش برای بچه ها فوق العاده سرگرم کننده شده بود. سعی کردند به دلخواه اسامی چند نفر از دوست یا آشناهایشان را بنویسند و روز و ماه تولدشان را به انگلیسی تبدیل بکنند. برگرداندن ماه و روز تولد به تقویم میلادی کار راحتی نبود اما بلاخره موفق شدند و نمادهای هر ما یا Zodiac Sign را هم به خوبی نوشتند.

لباس به انگلیسی

درس اصلی و موضوع اصلی کلاس درباره انواع لباس ها به زبان انگلیسی بود. موضوع لباس ها مانند هر موضوعی که تا به حال در کتاب تاپ ناچ با آن مواجه شده بودند، به علت کاربردی بودن موضوع، برای همه بچه ها جالب بود و با اشتیاق زیبایی با موضوع درس همراه شده بودند.
در انگلیسی شلوار، کفش، دست کش و تمامی آنچه که مربوط به دو اندام انسان باشند به صورت جمع به کار برده می شود. به طور مثال Shoes حالت جمعی که به خود گرفته است به این دلیل است که مربوط به دو پای انسان می شود.
این موضوع به تنهایی موضوع جالبی برای هر یک از آنها شده بود و همیشه موضوعات جالب در تا مدت های طولانی در ذهن انسان می ماند.

دستور زبان یا گرامر انگلیسی در جلسه پنجم کلاس

موضوع گرامر امروز درباره حروف اشاره در زبان انگلیسی بود. ما در این درس با چهار حرف اشاره در زبان انگلیسی آشنا شدیم. این چهار حرف اشاره هر کدام در موقعیت های خاص به کار برده می شوند. در این گزارش برای شما درباره حروف اضافه توضیح داده خواهد شد.

کاربرد حرف اشاره that
حرف اشاره that در انگیسی
 برای اشاره به یک شی مفرد و البته دور اشاره دارد. یعنی وقتی ما می خواهیم به یک آینه که از ما دور است اشاره کنیم از این حرف استفاده می کنیم. در فارسی معادل that همان کلمه ” آن” هست. بیایید با هم یکی دو مثال را برای بهتر یاد گرفتن این موضوع را مرور بکنیم. فرض کنید که لباسی را که پسندیدید در ویترین آن ور خیابان هست و شما می خواهید آن لباس را به دوستتان نشان بدهید و درباره اش صحبت بکنید. در این شرایط شما از حرف that استفاده می کنید: That dress

کاربرد حرف اشاره this
حرف اشاره this
 در حقیقت، عکس حرف اشاره that هست و برای اشاره به یک شی که نزدیک هست مورد استفاده قرار می گیرد. حالا فرض کنید که شما می خواهید به یک ژاکت اشاره کنید که دقیقا بغل دستتان هست پس در این صورت از این شکل از حرف اشاره this استفاده می کنید: This jacket

کاربرد حرف اشاره these
این حرف اشاره، جایی به کار برده می شود که ما بخواهیم به چند شی که نزدیک به ما هستند اشاره کنیم. به مثال زیر توجه کنید: These books

کاربرد حرف اشاره those
حرف اشاره those مقابل حرف اشاره these در انگلیسی قرار دارد و این حرف اشاره وقتی استفاده می شود که ما بخواهیم به چند شی که ازما دور هستند اشاره کنیم.

حضور در کلاس زبان و آموزشگاه های زبان چه مزیت هایی داره؟

حضور در کلاس و جمع های دوستانه علاوه بر اینکه باعث سرگرمی زبان آموزان است و مانند یک زنگ تفریح است، مزیت دیگرش این است که تمرین مکالمه کردن با زبان انگلیسی با همکلاسی و کسانی که هم پایه و هم سطح شما در زبان آموزی هستند راحت تر خواهد بود و البته در صورتی که جایی را درست متوجه نشوید که البته این مورد کم هم پیش نمی آید, می توانید از استاد و هم کلاسی هایتان در آموزشگاه زبان کمک بگیرید و با هم به حل تمرین بپزدازید. کلاس یک مزیت دیگر هم خواهد داشت و آن این است که با پشتیبانی ۲۴ ساعته شما از پشتیبانی استادتان در هر ساعت از روز یا شب و در منزل یا هر کجای دیگر، بهره مند خواهید بود. از مزیت های دیگر فرستادن صدا در گروه, چت انگلیسی با دوستان زبان آموز, رفع اشکال, حل تمرین گروهی در گروه و … است.
حضور این زبان آموزان در آموزشگاه و روند پیشرفتشان، همیشه مرا شگفت زده کرده است. این که می بینی تعدادی با اهداف مختلف اما برای ساختن آینده ای بهتر برای خودشان و قطعا اطرافیانشان، به یادگیری زبان مشغول هستند احساس خوبه امیدواری را در تو شکل می دهد. برای موفقیت هیچوقت دیر نشده است. در هر کجای این جهان که ایستاده ای و با هر موقعیتی، درهای آکادمی زبان بهین دانش، برای به آغوش کشیدنت و در کنارت ماندن تا مسیر آخر، باز است.
امیدواریم بتوانیم در یادگیری زبان در ایران سهمی هر چند کوچک را داشته باشیم و شما عزیزان بتوانید با یادگیری اصولی و صحیح زبان آینده ای درخشان را برای خود به ارمغان بیاورید.
بهتر از برای به پایان رساندن این گزارش، گزارش خود را با این جمله به پایان برسانم: ” دنیا به تلاش شما پاداش می دهد؛ نه بهانه هایی که می تراشید.”

گزارش کلاس Proficiency جلسه هشتم – ۳۰ آبان ماه