امروز هوا به شکلی دلپذیر بهاری بود و دلنشین. در این عصر زیبا منتظر بودم که ساعت ۱۸:۳۰ فرا برسد تا در کلاس Free ۳ خانم نگین عظیمی که آخرین سطح رده سنی نوجوانان است و بچه ها این روز ها آخرین جلسات ترم خود را می گذرانند حالا قرار است وارد سطوح پیشرفته تری شوند. در ساعت ۱۸:۲۴ دقیقه وارد کلاس شدم تا همراهی در این کلاس را از ابتدا شروع کنم. متوجه پیام صوتی استاد کلاس خانم عظیمی شدم که چند ساعت قبل ارسال کرده بودند. طی این پیام به بچه ها یادآوری شده بود که قسمت Reading کتاب Teen ۲ Teen ۴ درس دهم را مطالعه کرده و با گوش کردن به فایل صوتی مرتبط با این بخش بر آن تسلط یابند.
ایشان با آرزوی سلامتی برای بچه ها کلاس ساعت ۱۸:۳۰ را نیز یاد آوری کرده بودند. سپس زبان آموزان یک به یک با کلماتی همچون OK, Sure  به ایشان پاسخ داده و با استیکر های گل از ایشان تشکر کرده بودند.
پس از بررسی این پیام ها آیدا وارد کلاس شده و پر شور و با انرژی به دوستان خود سلام کرد. بلافاصله استاد عظیمی نیز وارد کلاس شده و با یک ویس پر انرژی به بچه هاسلام دادند و دریایی از انرژی و شادی را به کلاس آنان سرازیر کردند.

IELTS7 Banner 01 8

?Hello all. How are you
این دو جمله محتوای اولین ویس استاد عظیمی بود که پس از آن یک دیسکاشن در حد ابتدایی با سلام و احوال پرسی بچه ها شکل گرفت. مریم و مبینا نیز با پیوستن به این مکالمه ورود خود را به کلاس اعلام کردند.
بعد از چند دقیقه سلام و احوال پرسی پایان یافته و نوبت به شروع درس رسید. حالا استاد عظیمی از بچه ها خواستند به قسمت واژه ها یا همان Vocabulary توجه کرده و تلفظ آن را با فایل صوتی مرتبط تمرین کنند این کار را تا ۵ دقیقه ادامه داده و سپس اتمام آن را در گروه با نوشتن Finished اعلام کنند.
پس از آن که همه اتمام کار خود را به اطلاع استاد رساندند وزمان مورد نظر به پایان رسید استاد متنی به گروه کلاس ارسال کردند که حالا می بایست با کلمات مناسب تکمیل می شد.

شرح متن مشابه این تصویر بود. حالا ۱۰ دقیقه به بچه ها فرصت داده د که با بررسی جملات و برقرار کردن ارتباط بین آنها و کلمات قسمت Vocabulary کلمه ای مناسب برای هر جای خالی پیدا کنند.
به این علت که هر شخص نهایت تلاش خود را برای یافتن کلمه مناسب به کار گیرد قرار بر آن شد که پاسخ ها در صفحه شخصی استاد ارسال گردد. حالا پس از گذشت ۱۵ دقیقه بچه ها مجدادا فعالیت خود ا در گروه از سر گرفتند. استاد در صفحه شخصی خود تمرین ها را مورد بررسی قرار داده بودند و ایرادات هر شخص نیز به طور خصوصی تذکر داده شده و و زبان آموزان با اصلاح آنها به تقویت مهارت های خود پرداختند.
پاسخ های درست به این شکل بود.
telling lie
play joke
gossip about
threaten
tease
تمرین بعدی مرتبط با قسمت Conversation صفحه ۷۱ کتاب بود. از بچه ها خواسته شد با دقت آن را بخوانند و با الگو برداری از فرم جمله ها و موضوع مکالمه یک مکالمه جدید بسازند. در زبان انگلیسی بهترین روش برای ساخت جمله استفاده از الگو هایی است که از منابع موثق سر چشمه می گیرند این منابع می تواند شامل جملاتی باشد که یک فرد نیتیو به کار می برد یا متنی که یک شخص نیتیو نوشته باشد. متن نوشته شده توسط افراد نیتیو نیز می تواند شامل کتاب نیز باشد.
برای تهیه مکالمه ۱۰ دقیقه فرصت به بچه ها داده شد. در طی زمان تعیین شده بچه ها سخت در تکاپو بودند تا یک مکالمه جذاب تهیه کنند و تا جایی که ممکن است از کلمات دشوار در آن به کار برده تا با یکدیگر بر سر مهارت های مختلف همچون وسعت دایره واژگان و تلفظ کلمات رقابت نمایند. اما نکته ای که در این بین بسیار حائز اهمیت است این است که فرم جملات با الگو همخوانی داشته باشد.
با این روش دیگر نیازی به رعایت یک به یک نکات گرامری نداریم و با داشتن یک الگو می توانیم ده ها جمله با کاربرد های متفاوت به دست آوریم.
این تصویر متعلق به مریم است که قبل از دوستانش مکالمه خود را تکمیل کرده و تصویر آن را به کلاس فرستاد بعد از او آیدا و محدثه نیز تصاویر نوشته هایشان را ارسال کرند. بعد از بررسی دست نوشته ها توسط خانم عظیمی بچه ها به خواندن متن و ارسال ویس خود اقدام نمودند. این جا چالش اصلی قرار داشت! زمانی که بچه ها می خواستند کلمات دشواری که نوشته بودند را بخوانند. این امر تنها با رجوع به دیکشنری ممکن بود.
دیکشنری که اغلب توسط راهبران دوره های آنلاین پیشنهاد می شود نسخه Android دیکشنری LONGMAN یا همان LDOCE است. اما درصورتی که زبان آموزان بخواهند از نسخه فیزیکی استفاده کنند ما به آنها ورژنی به خصوص از دیکشنری OXFORD  را پیشنهاد میکنیم.
این نیز برگی دیگر از دفتر رموز موفقیت زبان آموزان در کلاس های آنلاین است. آنها از ابتدا اقدام به یادگیری مهارت های یادگیری و سپس مهارت های زبانی می کنند. و در ضمن مهارت های زبانی را حتی از سطحی ترین لول ممکن به صورت نیتیو لاک تمرین کرده و می آموزند.
با شرکت در دوره های آنلاین می توانید برای آموزش زبان و کسب مهارت یادگیری از این متریال های آموزشی نیز برخوردار باشید. کافیست با پشتیبانی سایت ارتباط برقرار نموده یا از طریق فرم زیر اقدام به ثبت نام نمایید.