طبق برنامه ریزی موسسه، آخرین جلسات کلاس های ترم بهار با آخرین روز های خرداد مصادف شده است. و حالا در این روز های زیبای بهاری که کم کم آب و هوا به سمت تابستانی سوزان متمایل می شود زبان آموزان موسسه بهین دانش با خیالی آسوده در خانه های خود نشسته و بدون اتلاف انرژی و کلافگی برای رفت و آمد در این روز های گرم در کلاس های خود شرکت می کنند.
ما نیز برای همراهی با آنان کافیست به یک اتصال اینترنت دست یابیم که امروزه در هر نقطه دنیا یافت می شود.
اتمسفری که کلاس Eve ۴  را در بر گرفته است به شدت گرم است! اما نه گرمی که بسوزاند، گرمی این جو به علت میزان بالای صمیمیت بین همکلاسی ها و وجود یک استاد پر نشاط و همراه مثل خانم یزدانی است.
حوالی غروب در ساعت۲۰:۱۴ مهسا یکی از زبان آموزان کلاس با ویسی سرشار از شتیاق به دوستان و معلم خود سلام کردند. عطیه، زهرا و نرگس نیز با او همراه شدند. لحظاتی بعد در ساعت ۲۰:۱۵ استاد یزدانی با یک ویس پر انرژی و شاد که محتوای آن یک سلام و احوال پرسی جانانه بود، حضور خود و شروع رسمی کلاس را اعلام کردند.

IELTS7 Banner 01 8

بقیه بچه ها نیز طی لحظاتی بعد حاضر شده و به سلام و احوالپرسی با یکدیگر پرداختند. آنها به گرمی حال و احوال یکدیگر را می پرسیدند و از برنامه روزشان برای یکدیگر تعریف میکردند. استاد نیز با صبر و حوصله و با روحیه و نشاطی ستودنی به مکالمه و پاسخ به سوالات بچه ها پرداختند. بچه ها که یا در دوره دبیرستان در س می خواندند و یا دانشجو بودند. از پایان امتحاناتشان برای یکدیگر با شور و خوشحالی زیاد تعریف می کردند.
پس از اتمام بحث بدون فوت وقت استاد یزدانی تمرین اول را در گروه قرار دادند. این تمرین نیز با حال و هوای این روز ها کاملا هم خوانی داشت. عنوان تمرین Summer plans  بود بچه ها باید برنامه ریزی خود را برای تابستان به صورت دست نویس گرد آ وری کرده و به صورت عکس برای استادشان ارسال می کردند. ۱۰ دقیقه زمان برای انجام این کار در نظر گرفته شد. طی این تمرین که در جهت تقویت مهارت Writing در نظر گرفته شده بود، حالت فان و سرگرمی نیز داشت. بنابر این بلافاصله کلاس به روند خود ادامه یافت.

 

حالا درس جدید با بخش Vocabulary  صفحه ۲۲ کتاب Summit ۲ استارت خورد. استاد یزدانی از یچه ها خواستند یک دور با دقت این کلمات را بخوانند و ویس خود را طی ۵  دقیقه به کلاس ارسال کنند. کلمات این بخش به این شرح بودند.
Activism(فعالیت)
Donor(اهدا کننده)
Philanthropic (انسان دوستانه)
Philanthropist (بشر دوست)
Humanitarian(انسان دوستانه)
Humanitarianism(اانسان دوست)
Activist(فعال)
Philanthropy(بشر دوستانه)
بچه ها با خواندن کلمات ویس های مربوطه را ارسال کردند.
پس از آن خانم یزدانی برای هر شخص تعدادی از کلمات را نوشته و با گفتن again از آنها خواستن با تلفظ مجدد کلمات صحیح بودن آن را نیز چک کنند.

 

در مرحله بعدی تمرین به این شکل انجام شد: استاد سوالاتی را از بچه ها می پرسیدند که هر کدام یک دقیقه فرصت برای پاسخگویی داشت. سوالات در ارتباط با کلمات بود. مثلا:
– کدام کلمات صفت هستند؟
-کدام کلمات اسم هستند؟
-کدام کلمات اسم قابل شمارش اند؟
– کدام کلمات اسم یر قابل شمارش اند؟
برای پاسخ به هر کدام از این سوالت بچه ها کلمات را تایپ کرده و با علامت اختصاری هر عنوان آن را مشخص می کردند.
مرحله بعدی تمرین ساخت جمله با این کلمات بود. حالا پس از بارها تمرین و تکرار فراوان کلمات به خوبی وارد حافظه زبان آموزان شده و با درک معنی آن ها به راحتی می توانستند از پس ساخت جمله با این کلمات برآیند. برای تسریع کار از بچه ها خواسته شد جملات خود را مستقیما به صورت ویس بیان و ارسال کنند.

 

زبان آموزانی که در حال حاضر کلاس Eve۴ حضور دارند، راه طولانی و پر پیچ و خمی را طی مدت ۲ سال یا گاها بیشتر از آن پشت سر گذاشته اند. اما امروزه با وجود امکانات بی شمار آموزش زبان نیز در زمره اموری قرار دارد که بسیار سهولت یافته. تنها با در دست داشتن تلفن همراه هوشمند و اتصال اینترنت میتوان در یک کلاس آنلاین زبان شرکت کرد و این راه طولانی را با سهولت بیشتری پشت سر گذاشت. کافیست با ما از طریق پشتیبانی سایت یا شماره های تماس در ارتباط بوده و پا در عرصه یادگیری زبان بگذارید. دیری نخواهد پایید که تحولی شگرف در موقعیت اجتماعی، دیدگاه و زندگی خود احساس خواهید کرد.
کافیست برای یک دوره در این کلاس ها شرکت کرده و با استفاده از شیوه آموشی رامیتمزه واقعی یادگیری را بر خلاف آنچه تا کنون چیشده بودید، شیرین و لذت بخش احساس کنید.