دوره های آموزش زبان آنلاین مخصوصا در رده سنی کودکان این روز ها حال و هوای خاص و ویژه ای دارد. بچه ها شاد و مسرور از به پایان رسیدن مدرسه به استقبال تابستان می روند. آنها برای کلاس زبان آنلاینشان حقیقتا بخل ورزی نکرده و تمام انرژی شان را با خود به کلاس می آورند تا بین همه تقسیم کنند. زمان حضور در این کلاس ها این به اشتراک گذاشتن انرژی را به وضوح دیده و با علاقه تمام درک کردم.
ما امروز مهمان بچه ها و استاد محترم کلاس Mov ۱  یعنی خانم یزدانی هستیم. در هر بار همراهی آن ها به راستی مهمان نوازی کرده و از ما با دریایی از خنده، نشاط، انگیزه و مجموع همه این ها یعنی حال خوب پذیرایی نمودند. شاید یکی از دلایل انرژی اعجاب انگیز آن ها این است که در این هوای گرم با خیالی آسود در خانه های خود نشسته و یادگیری زبان انگلیسی را دنبال می کنند. در حقیقت انرژی آنها در مسیر رفت و آمد و یا با گرمای هوا اتلاف نمی شود.

 

IELTS7 Banner 01 8

 

آخرین شروع

لحظاتی قبل از شروع آخرین جلسه دیدار، نفیسه زبان آموز کلاس وارد شده و با شوق فراوان ویسی با محتوای سلام و احوال پرسی ارسال نمود. به رسم ادب او ابتدا به استاد کلاس و سپس به دوستانش سلام داد.
بقیه بچه ها نیز  وارد مکالمه با دوستان و پرسیدن حال استاد محبوبشان  شدند. ویس بچه ها و خانم یزدانی یک آیتم قابل لمس داشت و آن علاقه بود. تنها این عنصر می توانست فضای یک کلاس را تا ین حد روح بخش و اعجاب آور کند. این چنین تاثیر گذاری بر کودکان الحق که جای تحسین دارد.
خانم یزدانی برای تنوع موضوع دیسکاشن را به سمت و سویی دیگر بردند . از بچه ها خواستند توضیح دهند از کدام قسمت از خانه در کلاس شرکت می کنند.

?I’m in the living room. Where are you
اولین چراغ را خانم یزدانی روشن کردند و گفتند از سالن منزلشان مشغول شرکت در کلاس هستند. سپس یچه ها با الگو برداری از این جمله پاسخ های خود را ارسال کردند.
.I’m in the bedroom (من در اتاق خواب هستم)
.I’m in the living room too (من هم در سالن هستم)
.I’m in the my room (من در اتاق خودم هستم)
.I’m in the balcony (من در بالکن هستم)
پاسخ ها متعدد، متفاوت و زیبا بود. خانم یزدانی ضمن تشویق بچه ها از دقت و سرعت عمل آنها تشکر کردند. سوال بعدی این بود: ?What are you doing I’m using computer and teaching English (من از کامپیوتر استفاده می کنم و انگلیسی تدریس می کنم.)
.I’m using cell phone and speaking English (من از تلفن همراه استفاده می کنم و به انگلیسی صحبت می کنم.)
.I’m listening the voice (من به ویس گوش می کنم. )

فوت و فن آموزش به کودکان!

 در تمرین بعدی استاد اسم خودشان را در گروه تایپ کرده و از بچه ها خواستند همین کار را تکرار  کنند. بعد از اینکه اسم همه در گروه تایپ شد طی یک ویس توضیح دادند: بچه ها حالا اسم همه دوستانتون رو توی گروه داریم لطفا هر کس یک اسم رو انتخاب بکنه و با گوش کردن به ویس های قبلی اون دوست در موردش صحبت کنه.
این تمرین شکل ساده personalities  یا شخصی سازی افعال است. اینجا بچه ها بدون اینکه آموزش مستقیمی صورت بگیرد، در قالب یک گفت و گوی دوستانه افعال Be going to که متعلق به یک آینده پیش بینی نشده یا زمان حال استمراری است را آموختند.
در آموزش زبان انگلیسی به گودکان خصوصا به شیوه آنلاین که به نوعی شکل ساده شده دوره راکت زبان انگلیسی است، هرگز آموزش مستقیمی صورت نمی پذیرد. چرا که با فراموش کردن نکاتی همچون فشار روحی و خستگی در کلاس، مطالب خیلی زود از ذهن زبان آموزان پاک خواهد شد. اما استفاده از این شیوه نوین مطالب را با به کارگیری و تمرین فراوان در حافظه بلند مدت ثبت می کند.

personalities افعال

زهرا ویس های دوستش ستایش را انتخاب کرد. و personalities کردن جملات او را آغاز کرد.
.Setayesh is in the bedroom. She is speaking English
زهرا به درستی در شخصی سازی جمله دوم She is را جایگزین I am نمود. خانم یزدانی با ذوق فراوان او را تشویق کردند.
نرگس نیز به شخصی سازی جملات پارتنر خود یعنی اسما پرداخت.
.Asma is in the bedroom
.She is listening to voice
.She is speaking English
خانم یزدانی با بررسی ویس ها رضایت خود را از حسن انجام کار اعلام کردند و ضمن تشویق یک به یک آن ها خواستند همین جملات در دفتر یادداشت آنها نوشته و تصویرش به کلاس ارسال شود.

در هر مرحله استاد بعد از به قول معروف ۱۰۰ شدن کار بچه ها را با ارسال استیکر های محبت آمیز و زیبا غافلگیر می کردند. با توجه به علاقه که که به اشان داشتند این حرکت برایشان از اهمیت زیادی بر خوردار بود.
ایجاد یک چهارچوب امن به لحاظ روانی برای یادگیری با اینکه فرسخ ها فاصله در میان باشد ممکن است و بستر آن برای کودکان محبت به آنهاست. این محبت با وجود عدم ارتباط فیزیکی از یک لحن نیز قابل تشخیص است.
حسن مهارت خانم یزدانی در این جا است که متجلی شده و چنین کلاسی می سازد که همه بچه ها با ذوق فراوان آن را همراهی می کنندو لذت می برند. شما نیز می توانید با انتخاب این استاد جوان و خوشنام برای آموزش زبان انگلیسی به خود یا فرزندانتان این مهارت را از نزدیک لمس کنید. کافیست فرم ثبت نام را پر کرده و یا با ارتباط با پشتیبانی سایت با قطعیت گامی برای شروع بردارید.