به دانش گرای و بدو شو بلند،چو خواهی که از بد نیابی گزند. بله این اعتقاد راسخ در باره کسب دانش است که قرن ها هیچ کس از عمل به آن گزند نیافته است. مسیر یادیگری هرچند پر نشیب و فراز راه رستگاریست. با علم بر آنچه در پایان مسیر به دست خواهد آمد انگیزه و علاقه این راه را سهل و آسان می کند. خانم جعفری راهبر کلاس Starters ۶ که از اساتید به نام دوره راکت در زبان اسپانیایی و انگلیسی و جزء معلمان دو زبانه موسسه به شمار می آیند، در تدریس در رده سنی کودکان سابقه ای درخشان داشته و همیشه چه سوق نشان می دهند. ایشان با همان سلام اول کلاس چنان انرژی به من و بقیه حاضرین بخشیدند که میتوانستیم شروعی فوق العاده را برای این جلسه انتظار داشته باشیم. این کلاس آخرین سطح از دوره متوسطه کودکان است که پس از آن بچه ها به اولین سطح پیشرفته زبان انگلیسی در رده سنی کودکان یعنی Movers ۱ وارد می شوند. بنابر این لازم است آمادگی های لازم جهت شرکت در این دوره را کسب کنند.

IELTS7 Banner 01 8

سلام و احوال پرسی گرم و صمیمانه ابتدای کلاس که حدودا از ده دقیقه قبل از ساعت رسمی آغاز کلاس یعنی ۱۶:۴۵ آغاز شده بود به قوت خود باقی بود تا زمانی که خانم جعفری وارد شدند، رنگ و رویی دیگر گرفت. لحظاتی نیز سلام و احوال پرسی استاد و شاگردی در جریان بود. در لحن بچه ها می شد علاقه و محبت را به وضوح احساس کرد. هر کدام به شکلی قصد داشتند به معلم خود ابراز محبت کنند.
لحظاتی بعد خانم جعفری سوالی از بچه ها پرسیدند: ?Are you ready for class
همه با شور و انرژی مثال زدنی گفتند Yes  و جواب خود را به صورت ویس ارسال کردند.بلافاصله اولین تمرین ارسال شد.

بچه ها چند جمله دریافت کردند.
.I has pizza
.He have one balloon
.He has an apple
.I have juice
.She have six hat
حالا باید مشکلاتی که در این جمله ها وجود داشت را با توجه به فایل صوتی که برای آنها ارسال شده بود پیدا کرده و تصحیح می کردند.
امیر جملات تصحیح شده را به این شکل نوشت:
.She has cake
.I have one balloon
.He has tow apples
.I have a sandwich
.I have milk

Transcribe آچار فرانسه یادگیری زبان!

حال به بحث شیرین Transcribe رسیدیم. قرار شد بچه ها یکبار دیگر به فایل صوتی گوش داده و تمامی سوال و جواب هایی که در آن وجود دارد را بنویسند. Transcribe یا به اصطلاحی  پیاده نمودن شنیدار به شکل متنی بر روی کاغذ تمرینی جامع است که همه مهارت های زبانی از جمله ListeningWriting , Decision یعنی مهارت دیکته کردن، نوشتن و گوش کردن به طور مستقیم و Speaking و Reading یا خواندن و صحبت کردن را به شکل غیر مستقیم و در مرحله بعد یعنی خواندن متن و در نهایت Accent  را با ارسال ویس درگیر کرده و با وجود یک راهبر در کلاس تقویت می کند.

در تمرین بعدی قرار بر آن شد که بچه ها به میل خود یکی از دوصفحه ۳۹ یا ۵۲ کتاب خود را انتخاب کرده و از آن ۵ سوال استخراج کنند. پس آن را شخصی سازی کرده و در دفتر یادداشت شان بنویسند. موضوع هر دو صفحه در رابطه با خوراکی ها بود. بچه ها هر کدام صفحه ای را که برای دوره و مرور انتخاب کرده بودند را عنوان کردند سپس برای انجام این کار ۱۵ دقیقه فرصت در اختیار آنها قرار داده شد.
یکی از بچه ها به اشتباه سوالات خود را در قالب ویس ارسال کرد پس از او چند نفر دیگر نیز به همین کار اقدام کردند. خانم جعفری از آنها خواستند تا مجدد به نحوه انجام تمرین دقت کنند. یکی از نکات منفی کلاس های گروهی مخصوصا در رده سنی کودکان این است که آنها ناخودآگاه از رفتار های صحیح یا غلط یکدیگر تقلید می کنند.
پس از مدت تعین شده همه سوالات خود را ارسال کرده وضمن بررسی نکات سازنده ای در جهت رفع ایرادات خود از راهبر کلاس، خانم جعفری دریافت کردند.

 در کلاس های دوره Starters که سطح مقدماتی و متوسطه کودکان به شمار میرود، بچه ها در مورد مسائل مسائل روز مره زبان انگیسی را می آموزند و این یادگیری زمانی که با تلاش همسو شود نتیجه شگفت آوری می سازد. کودکانی که در سنین پایین با تسلط کامل به زبان انگلیسی صحبت میکنند، افراد را به شروع یادگیری زبان انگلیسی ترغیب می کند. در کنار کلاس های ترمیک دوره های ویژه ای نیز وجود دارد که به طور اختصاصی به آموزش تکنیک های مکالممه زبان انگلیسی می پردازد. با ارتباط با پشتیبانی سایت یا ثبت نام در بخش مربوطه میتوان از این دوره ویژه یا دوره های مخصوص رده سنی کودکان اطلاعات بیشتری کسب نمود.