در اواسط دوره یکی از کلاس های راکت موسسه زبان بهین دانش، برآن شدیم تا شرح ما وقع و اتفاقات جاری در آن را به اطلاع شما برسانیم.
دوره راکت، یا آموزش زبان در ۵۰ روز یک شیوه آموزشی نوین و منحصر به فرد است، که در کوتاه ترین زمان ممکن به یادگیری زبان در سطح پیشرفته و علاوه بر آن تقویت مهارت های یادگیری می پردازد.
امروز جلسه سی و پنجم از دوره های ۵۰ روزه آموزش زبان است. مدرس این کلاس خانم رحیمی از اساتید به نام Rocket Pilot هستند که سابقه درخشانی در تدریس این دوره ها در گروه های سنی مختلف داشته اند. این دوره ها به صورت روزانه، و هر روز ۹۰ دقیقه برگذار می شود. اما با توجه به دارا بودن پشتیبانی آنلاین، زبان آموزان می توانند ساعات بیشتری را به یادگیری بپردازند.

IELTS7 Banner 01 8

شروع رسمی کلاس طبق قرار قبلی در ساعت ۰۸:۰۰ بود اما نرگس، زبان آموز این کلاس فعالیت خود را از ساعت ۰۷:۰۰ آغاز کرد. فعالیتی که ابتدا انجام شد فعالیتی بود که جلسه قبل به عنوان تکلیف، تعیین شده بود. روال انجام این کار به این صورت بود که نرگس باید با انتخاب و بررسی چند کلیپ متنی را به عنوان lecture که نوعی متن به زبان انگلیسی است تنظیم کرده. و آن را به دو صورت متن و ویس ارسال کند.
نرگس با وسواس و دقتی خاص متنی در مورد آموزش تنظیم کرده و طی مدت یک ساعت به صورت ۳ ویس یک دقیقه ای ارسال کرد.
حین بررسی متن و ویس دریافتیم که در ویس مطالبی نیز به عنوان position و نظر شخصی اضافه شده بود.

راس ساعت ۰۸:۰۰  خانم رحیمی در کلاس حاضر شده و سلام و احوال پرسی کوتاهی با زبان آموز کلاس داشتند. بلافاصله پس از آن ناظر اصلی کلاس استاد ابراهیمی وارد شده و نکاتی در باره مهارت های یادگیری به نرگس ارائه داده و تمرینی برای انجام به ایشان واگذار کردند. در این تمرین می بایست با طراحی ۲۰ سوال ویسی جامع از تمامی سوالات به کلاس ارسال شد.
?What is the important part for making muffins
?What is your Email address
?What is your phone number
تمونه ای چند از این ۲۰ سوال بود.
موضوع امروز کلاس در رابطه با نجوم بود. خانم رحیمی یک کلیپ در ارتباط با موضوع کلاس ارسال کردند و ۱۰ دقیقه زمان برای بررسی کلیپ و درک مطالب آن در نظر گرفته شد. نرگس پس از ۱۵ دقیقه ضمن عذر خواهی علت تاخیر خود را نیاز به تمرکز و دوره بیشتر بر موضوع کلیپ و نیاز به یررسی برخی کلمات در دیکشنری اعلام کرد.
سپس از ایشان خواسته شد تا بحث یا دیسکاشنی را در این باره با استادشان آغاز کنند. آغاز بحث در رابطه با سیاره مریخ بود.نرگس با طرح سوالی که فرم جمله آن از کلیپ الگو برداری و شخصی سازی شده بود، بحث را آغاز کرد.
.What do you think about Mars
نظر شما در رابطه با سیاره مریخ چیست؟
.should say that it is the nearest planet to the Earth and it is the red planet

استاد رحیمی به این شکل پاسخ دادند:
.Marsai should say that it is the nearest planet to the Earth and it is the red planet
نرگس ادامه داد:
.I have a little information about Mars. Scientist find many ice in Mars
سوال بعدی در رابطه با  سفر به مریخ بود.
?What is the year to go to the Mars will you go there
موضوع بعدی کره ماه بود. مکالمه در این باره به این شکل صورت گرفت.
?What do you think about moon
و در پاسخ:
. The moon should say that it is not a story it’s smaller than sun is near the Earth

نجوم در زمره موضوعات تخصصی زبان انگلیسی به شمار می رود. این در حالی است که زبان آموز این کلاس از سطح ابتدایی آغاز به کار کرده است. این موضوع مرا به بروز تعجب وادار کرد که حال با گذشت ۳۵ جلسه کلاس به این سطح رسید است. قطع به یقین در جلسات آینده و تا اتمام دوره این زبان آموز شگفتی خواهد آفرید.
برد آموزشی که یک جلسه از کلاس های این دوره دارد قطع به یقین با ۱۰ جلسه یا حتی ۱ ترم از شیوه معمول آموزشی برابری می کند. با شرکت در این دوره ها می توان به میزانی قابل توجه در زبان انگلیسی دست یافت و مازاد بر آن تکنیک هایی را آموخت که مارا در یادگیری هر مهارت دیگری یاری خواهد کرد.
شما نیز می توانید با وارد کردن اطلاعات خود در فرم زیر یا ارائه در خواست به پشتیبانان سایت ضمن دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر از شرکت در این دوره ها بهره مند شوید.