امروز سی و نهمین جلسه دوره راکت زبان انگلیسی وِیژه بزرگسالان زبان آموز نگار رهنما است. راهبر کلاس، خانم رحیمی و زبان آموز هر دو در حال تلاش برای غلبه بر سختی های عبور از این مسیر دشوار بوده و تمام توان خود را به کار گرفته اند.
زبان آموز کلاس با تمرین شبانه روزی و کسب مهارت های صحیح یادگیری عزم خود را جزم کرده است تا در قدم های آخر این تلاش را به سر انجام برساند. باور و عمل است که آنچه در کلاس های راکت رخ می دهد را تبدیل به یک معجزه می کند. در راستای این تلاش بیشتر مواقع تمرین و تکرار را از حدود ساعت ۰۵:۰۰ صبح آغاز می کند و این در صورتی است که ساعت رسمی شروع کلاس ۸ صبح بود. از دیدگاه من این ساعت از روز می تواند برای اکثر افراد زمان طلایی یادگیری یادگیری باشد. عوامل مختلفی از جمله نشاط ابتدای صبح، دوری از استرس مشغله های متفاوت که روزانه با آن ها مواجه هستیم و انگیزه کسب آمادگی لازم برای شروع کلاس موجب می شود این بازه زمانی فرصتی مناسب برای تمرین و تکرار و یادگیری زبان خواند.

IELTS7 Banner 01 8

تمرینی که باید قبل از جلسه امروز به انجام می رسید شامل انتخاب یک کلیپ و کسب آمادگی لازم برای یک مکالمه جامع در رابطه با موضوع آن  بود. نگار کلیپی در رابطه با اطلاعات عمومی انتخاب کرده و آن را به گروه کلاس فرستاد.
ارسال این لینک به منزله کسب آمادگی های لازم برای مکالمه در رابطه با اطلاعات عمومی بود. راس ساعت ۰۸:۰۰ راهبر کلاس خانم رحیمی وارد شده و با یک صدای سرشار از انرژی به گرمی سلام و صبح بخیر گفتند. آنچه من در کلاس هایی که به راهبری خانم رحیمی هدایت می شوند در یافتم، این است که انرژی فوق العاده ایشان برای انگیزه زبان آموزان یک کاتالیزگر محسوب می شود.
پس از سلام و احوال پرسی کوتاه نوبت به اولین تمرین رسید.
نگار باید با برسی کلیپی که برای مکالمه آماده کرده بود، به چند جمله به عنوان الگو یا Pattern دست می یافت. سپس با شخصی سازی این جملات به جملات جدیدی دست می یافت.

 

نگار در ابتدای هر بخش سوالی را به عنوان الگو مطابق با آنچه در کلیپ وجود داشت نوشته و سپس مثال هایی را برای شخصی سازی همان سوال در ادامه می آورد. مثلا جمله جمله سوالی الگو در ابتدا
?What is the capital city of Spain
.Madrid
و در ادامه با شخصی سازی الگو چند جمله جدید از این قرار پدید آمد.
?What’s the capital city of your country
.Washington
?What’s the capital city of Iran
.Tehran
با این الگو می توانیم سوالات دیگری که بعضا با موضوع پایتخت کشور ها ارتباطی ندارد هم مطرح کنیم. مثلا:
?What’s the largest room in your house

 

ساخت جملات جدید با استفاده از یک الگوی صحیح می تواند برای افرادی که به یادگیری زبان علاقه مند اند، اما دشواری دست و پنجه نرم کردن با قوائد پیچیده زبان نگلیسی را متحمل نمی شوند می تواند بسیار راه گشا باشد. در این روش بدون تبعییت از این قوانین می توان به درستی تمامی جملات اطمینال داشت.
شاید برخی از افراد بر این باور باشند که گرامر زبان انگلیسی برای آنها به راحتی قابل درک است و مشکلی با یادگیری آن ندارند. اما در نهایت آنچه آنها را از پیشرفت در مهارت های مختلف زبانی باز می دارد همین نکته است. از سوی دیگر زبان آموزان دوره راکت از شیوه ای به یادگیری زبان می پردازند که اتلاف وقت برای آنها هیچ معنی و مفهومی نخواهد داشت.

 

حالا بلاخره زمان انجام دیسکاشن فرا رسید. با وجود آمادگی قبلی و تمرین های امروز بستر مناسبی فراهم بود تا یک بحث جنجالی و هیجان انگیز صورت گیرد.
محور اصلی مکالمه اطلاعات عمومی در رابطه با کشور های مختلف بود. در این بحث جذاب سوال و جواب هایی صورت می گرفت که نمونه ای از این سوال و پاسخ ها را برای اگلو در اختیار شما قرار می دهیم:
?Which country is the first largest country in the word
.I think largest country in the word China
.No I think Russia is the first largest country
?What is the most populated country
.China and India are the most populated country In the world

 

استفاده از جملات ا الگو مکالمه ای به وجود آورد که شاید هرگز با ساخت جملات بر اساس قوائد دستوری به این آسانی برای یک زبان آموز دستوری قابل دسترسی نبود.
با یادگیری زبان به سبک راکت تنها در ۵۰ جلسه کلاس آنلاین می توان از سطح پایه زبان انگلیسی به سطح پیشرفته رسیده و با رشد و پشیرفت در این کار به نتیجه ای خارق العاده رسید. اگر شما هم برای آموزش زبان هدف از پیش تعیین شده ای دارید و این هدف آنقدر حائز اهمیت است که انگیزه رسیدن به آن شما را تا پایان راه همراهی کند، راکت دقیقا همان شیوه آموزشی است که در این راه شما را یاری میکند.
با ثبت اطلاعات خود در فرم زیر و تماس با کارشناسان مجموعه می توان این تجربه را از نزدیک و به شکل عینی کسب کرد.