امروز همراه با خانم رحیمی از  اساتید مطرح و به نام دوره های راکت زبان انگلیسی، از کلاسی به کلاس دیگر رفته و در طی مسیر یادگیری با آنها همراه بودیم. درست در ساعت ۱۲:۰۰  موعد از پیش تعیین شده کلاس راکت زبان انگلیسی زبان آموز خانم زمانی بود که سی امین جلسه دیدار را در پیش داشتند. خانم زمانی تمرین های خود را جهت بررسی و ثبت ارسال کردند. سپس طی یک ویس خطاب به راهبر کلاس از ایشان خواستند تا نظراتشان را در رابطه با متنی که به عنوان Lecture یا متن کوتاهی که نوشته بودند بیان کنند.
خانم رحیمی با تشویق فراوان از ایشان تشکر کرده و نکاتی سازنده در جهت رفع ایرادات نگارشی و تلفظی به ایشان توضیح دادند.
خانم زمانی سوال کردند که آیا تلفظ focus را به درستی انجام داده اند یا خیر.
استاد به ایشان توضیح دادند که با مراجعه به دیکشنری و بررسی کلمه می توانند تلفظ صحیح یعنی /ˈfoʊkəs/ دست یابند.

IELTS7 Banner 01 8

در مرحله بعدی کلیپی در رابطه با اطلاعات عمومی در اختیار سهیلا قرار داده شد تا آن را به صورت کامل تماشا کرده و در صورتی که با آن ارتباط برقرار کرده و مطالب گفته شده را درک کردند، با اعلام Yes  در کلاسشان این موضوع را به نظر استاد برسانند.
خانم زمانی یک عادت خوب از مهارت های یادگیری از کلاس های راکت آموخته اند و آن عادت این است که جزئیات انجام کار را سوال کرده و بعد از درک کامل تسک شروع به انجام آن کار می کنند.

 

خانم رحیمی با یک مثال رواش انجام کار را برای ایشان مشخص کرده و خواستند با مشاهده هر قسمت از کلیپ که قادر به درک کامل آن بودند، توقف کرده سوال را به همراه پاسخ بنویسند و سپس جملات سوالی را به صورت شخصی سازی شده بنویسند.
این شخصی سازی شدن می تواند با تغییر فعل یا فاعل جمله صورت گیرد. مثلا:
?What is the capital city of Spain
.Madrid
با شخصی سازی شدن تبدیل به این جمله می شود.
?What is the capital city of Iran
Tehran
حدود ۳۰ دقیقه کلیپ با استفاده از همین روش شخصی سازی شده و به همراه جملات مرتبط متعددی به کلاس ارسال شد.

 

موضوع کلیپ بعدی در رابطه با طبیعت بود. در این کلیپ ۱۰ مورد از دیدنی ترین مکان های طبیعت گردی در آمریکا نمایش داده شده و در مورد آن به زبان انگلیسی توضیح مختصری داده می شد. زبان آموز  کلاس با انتخاب این کلیپ در یک ویس بیان کردند که علاقه شدیدی به طبیعت داشته و با این موضوع ارتباط خوبی بر قرار می کنند.
استاد کلاس ضمن استقبال از این موضوع به خانم زمانی توضیح دادند که چگونه می توانند با استفاده از گفته ها و مشاهدات این کلیپ یک لکچر پر محتوا تهیه کرده و بنویسند.

استاد رحیمی خواستند متن لکچر به صورت دست نویس تهیه شده و تصویر آن به کلاس ارسال شود. چرا که این تمرین می توانست علاوه بر تقویت مهارت شخصی سازی جملات به دیکتیشن و رایتینگ نیز کمکی شایان داشته باشد. اولین جملات این متن بسیار جذاب و تاثیر گذار بود.
Here are the most amazingly beautiful place is America
شخصی سازی این جمله بسیار ساده انجام شده بود.
Here are the most amazingly beautiful place in Esfahan
متن لکچر به عنوان یک موضوع تخصصی با دشواری فراوان تنظیم شده بود و از دیدگاه من می توانست با رفع برخی ایرادات حتی به یک شاهکار ادبی تبدیل شود.
در دوره راکت زبان انگلیسی نیاز به تمرین و تکرار روزانه به شدت احساس می شود وآنچه می تواند تعیین کند که شما سر بلند و موفق از دوره خارج شوید فقط و فقط تمرین بر اساس مند صحیح یادگیری است.
با یادگیری زبان به سبک راکت تنها در ۵۰ جلسه کلاس آنلاین می توان از سطح های ابتدایی زبان انگلیسی به سطح پیشرفته رسیده و با رشد و پشیرفت در این کار به نتیجه ای خارق العاده رسید. با ثبت اطلاعات خود در فرم زیر و تماس با کارشناسان مجموعه می توان این تجربه را از نزدیک و به شکل عینی کسب کرد.