روش های یادگیری زبان ایتالیایی همچون دیگر زبان ها متنوع و متفاوت می باشد اما به نظر شما بهترین روش یادگیری زبان ایتالیایی چیست؟ آیا می توان سبکی را به عنوان بهترین روش معرفی کرد؟ در ادامه مقاله به پاسخ هر کدام از این سوال ها خواهیم پرداخت اما نکته ای که باید بدان دقت داشت این است که هر فردی بسته به ویژگی های شخصیتی خود، روشی که انتخاب می کند، می تواند بهترین روش برای آن فرد تلقی شود. با این وجود اطلاع از بهترین روش ها به شما در جهت انتخاب بهتر کمک خواهد کرد. با وجود دسترسی همگان به اینترنت و آموزش های آنلاین، عدم یادگیری زبان جدید تنها یک بهانه است؛ پس تا دیر نشده است یادگیری زبان ایتالیایی و یا دیگر زبان ها را شروع کنید.

بهترین راه یادگیری زبان ایتالیایی

برای یادگیری هر چهار مهارت زبان ایتالیایی رعایت نکات و ترفندهایی نیاز است. بدون رعایت و انجام آن نکات تسلط بر زبان ایتالیایی کار آسانی نیست. روش ها و متدهای آموزش زبان ایتالیایی روز به روز در حال پیشرفت و افزایش می باشند. وظیفه هر یک از شما علاقه مندان به زبان ایتالیایی آگاهی از این روش ها و انتخاب بهترین آن ها از میان دیگر روش ها می باشد. در ادامه به معرفی مراحل یادگیری زبان ایتالیایی اشاره ای خواهیم کرد.

بهترین ترفند یادگیری مهارت شنیداری در زبان ایتالیایی

مهارت لیستنینگ در زبان ایتالیایی یک مهارت دریافتی محسوب می شود. این مهارت از اهمیت بالایی برخوردار است. به عبارتی تا شما متوجه صحبت های دیگران نشوید توانایی پاسخ به صحبت ها و سوالات دیگران را نخواهید داشت. یادگیری و تسلط بر این مهارت باعث می شود به صورت ناخودآگاه بر دیگر مهارت ها نیز تسلط پیدا کنید. برای تسلط بیشتر شما در این بخش به تعدادی از نکات اشاره خواهیم کرد:

 1. اول از همه سعی کنید منابع مناسبی را برای گوش دادن انتخاب کنید.
 2. موسیقی ایتالیایی یکی از ساده ترین و لذت بخش ترین راه ها برای یادگیری زبان ایتالیایی می باشد.
 3. از پادکست ها با موضوعات مختلفی استفاده کنید.
 4. فیلم و سریال های ایتالیایی نه تنها بخش شنیداری شما بلکه بخش مکالمه و تلفظ شما را نیز تقویت می کنند. در ادامه بیشتر درباره مزایایی استفاده از این روش صحبت خواهیم کرد.
 5. به اخبار و خبرهای مربوط به کشور ایتالیا به زبان ایتالیایی گوش دهید.

بهترین ترفند یادگیری مهارت مکالمه در زبان ایتالیایی

تقریبا اکثر افرادی که یادگیری زبان ایتالیایی را شروع می کنند، به دنبال تسلط بر مکالمه زبان ایتالیایی و نیتیو لایک شدن می باشند. همه روزه افراد زیادی را مشاهده می کنیم که با وجود گذراندن دوره ها و کلاس های زبان ایتالیایی هنوز توانایی استفاده از زبان را در موقعیت های مختلف ندارند. برای تسلط بر این بخش نیاز است که روش و متد انتخابی شما بسیار متفاوت و به روز باشد. برای تسلط بر این این مهارت برای شما پیشنهاد جالبی خواهیم داشت که در ادامه بیشتر درباره این موضوع و روش صحبت خواهیم کرد. به نکات زیر دقت نمایید:

 1. سعی کنید خوب به صحبت و مکالمات دیگران گوش فرا دهید.
 2. هنگام صحبت تلاش کنید که آرامش خود را حفظ کنید و تا بهترین مکالمه را از خود نشان دهید.
 3. در حد توان خود به مکالمه بپردازید. از همان ابتدا سعی داشته باشید، مرحله به مرحله همراه با اساتید خود، این مراحل را طی کنید.
 4. به لحن و تلفظ صحیح کلمات زبان ایتالیایی دقت داشته باشید.

بهترین ترفند یادگیری مهارت ریدینگ در زبان ایتالیایی

اینکه از روی متون زبان ایتالیایی بخوانید، باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود. اگر خواندن متون مختلف برای شما کسل کننده است می توانید به مطالعه کتاب ها، رمان ها و داستان های مورد علاقه خود بپردازید. برای تسلط داشتن بر این بخش به موارد زیر توجه نمایید:

 1. از منابع و متون مورد علاقه خود برای شروع استفاده کنید.
 2. خواندن زیاد باعث تسلط شما بر تلفظ صحیح کلمات ایتالیایی می شود.
 3. سعی داشته باشید که متن انتخابی شما در سطح و توانایی زبانی شما باشد.

بهترین ترفند یادگیری مهارت رایتینگ در زبان ایتالیایی

برخی از افراد فکر می کنند که یادگیری این مهارت همانند گذشته، کاربرد چندانی ندارد اما باید گفت که این مهارت هم، همانند دیگر مهارت های اصلی زبان ایتالیایی مورد استفاده افراد در موقعیت های مختلف مثل: پر کردن فرم و… قرار می گیرد. تقویت این مهارت باعث افزایش قدرت تجزیه و تحلیل شما می شود. برای تقویت مهارت رایتینگ در زبان ایتالیایی بهتر است که:

 1. به نوشتن متن ها و کلماتی بپردازید که در حوزه علاقه مندی های شما هستند.
 2. به نوشتن داستان ها و رمان های کوتاه بپردازید.

یادگیری زبان ایتالیایی چقدر طول می کشد؟

 مدت زمان یادگیری زبان ایتالیایی به عوامل و شرایط مختلفی بستگی دارد که هر یک از این عوامل و شرایط از هر فردی به فرد دیگر متفاوت است. زمان هایی که از سمت مراکز و ارگان های مختلف برای یادگیری هر زبانی اعلام می شود را نمی توان زمان دقیق و ثابتی دانست؛ چراکه ارگان های مختلف به عوامل تاثیر گذار آن دقت نداشته اند؛ بنابراین نمی توان زمان ثابتی را برای همه افراد در نظر گرفت.

بهترین روش یادگیری زبان ایتالیایی در منزل

از ابتدا تا به اینجای مقاله از بهترین ترفندها برای یادگیری زبان ایتالیایی، آگاهی کسب کرده اید اما آیا از بهترین روش آموزش زبان ایتالیایی نیز آگاهی دارید؟
همانطور که گفته شده بهترین روش های یادگیری زبان ایتالیایی، متناسب با هدف و شخصیت برای هر فرد متفاوت است اما آگاهی از بهترین روش یادگیری ایتالیایی به شما در جهت انتخاب بهتر کمک خواهد کرد. در این میان افراد از اپلیکیشن های آموزش زبان ایتالیایی و یا کلاس مکالمه ایتالیایی و… استفاده می کنند. استفاده از چنین وسایل کمک آموزشی در کنار شرکت در کلاس ها و دوره های آموزش زبان ایتالیایی کمک کننده هستند.
در حال حاضر همه افراد به دنبال بهترین روش یادگیری زبان ایتالیایی هستند در صورتی که، استفاده از چنین روشی در داخل خانه نیز امکان پذیر باشد، علاقه مندان بیشتری را به خود جذب می کند. زمان آن رسیده است که به معرفی بهترین روش آموزش که در سایت زبان احمدرضا ابراهیمی در حال برگزاری است، بپردازیم. یکی از دوره های آموزش زبان ایتالیایی که در سایت احمدرضا ابراهیمی در حال برگزاری است، دوره راکت می باشد. دوره راکت به دو صورت فشرده (آموزش زبان ایتالیایی در 50 جلسه) و فوق فشرده (آموزش زبان ایتالیایی در 50 روز) در حال برگزاری می باشند. دوره راکت نگرش شما نسبت به زبان ایتالیایی را تغییر می دهد و لحظات متفاوت و لذت بخشی را در کنار اساتید چند زبانه برای شما رقم می زنند. با وجود دوره راکت و سیستم آموزشی متفاوت شروع به یادگیری زبان ایتالیایی را نباید به تعویق انداخت. راکت برای افزایش تمرکز، آسودگی خیال و دسترسی همگانی به صورت آنلاین و خصوصی برگزار می شود.

سبک و روش آموزشی دوره راکت

سبک و روش آموزشی دوره راکت استفاده از سریال های ایتالیایی زبان، می باشد. آموزش زبان ایتالیایی با سریال دارای مزایای بسیاری است، یکی از این مزایا تسلط بر مکالمه و نیتیو لایک شدن زبان آموزان می باشد. یادگیری هر چهار مهارت اصلی زبان در دوره راکت و با استفاده از سریال به صورت ناخودآگاه سازی همچون زبان مادری صورت می گیرد.
در صورتی که به دنبال مشاوره در زمینه بهترین شیوه های یادگیری زبان ایتالیایی، کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان هستید می توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه بپردازید و یا از طریق پشتیبانی آنلاین با ما در ارتباط باشید و یا در صورت نیاز با شماره تلفن 09333558002 تماس حاصل نمایید.