آیا آموزش زبان ترکی استانبولی در 30 روز نیز امکان پذیر است؟ یادگیری زبان ترکی در 30 روز آن هم در سطح متوسط امکان پذیر است اما زبان آموزان در این دوره 30 روزه، نباید از خودشان توقع بالایی داشته باشند. البته در سایت زبان احمدرضا ابراهیمی دوره‌های 30 روزه تحت عنوان (TSP) مخفف کلمه Turkish for Specific Purpose در حال برگزاری می‌باشند. این دوره‌ها معمولا برای یک هدف خاص طراحی شده‌اند. داوطلبان این دوره بسته به نیاز خود در هر یک از قسمت‌های مختلف زبان ترکی در این دوره مشغول به آموزش می‌شوند. برای مثال داوطلبی که برای رایتینگ خود نیاز به تمرین بیشتر دارد به راحتی با این دوره به تسلط کامل می‌رسد. از طرف دیگر افرادی که قصد شرکت در یک آزمون مهم را دارند می‌توانند با شرکت در دوره‌های TSP برای آن آزمون، آمادگی کاملی را کسب کنند.

آموزش زبان ترکی در 30 روز

برخی از موسسات دوره‌های 30 روزه آموزش زبان ترکی را به همراه کتاب‌ها و منابع آموزشی این دوره، آموزش می‌دهند. یکی از کتاب‌های آموزش ترکی استانبولی در 30 روز، اثر نورا عونور لی شوسکی می‌باشد. این کتاب برای افرادی که قصد یادگیری زبان ترکی را در 30 روز، به صورت خود آموز دارند بسیار مفید می‌باشد؛ همچنین PDF این کتاب نیز موجود است. در این کتاب علاوه بر مطالب آموزشی، تمرینات و نکاتی جهت یادگیری زبان به صورت خودآموز نیز بیان شده است. در حال حاضر این یادگیری زبان ترکی در 30 روز علاقه‌مندان بسیاری را به خود جذب کرده است. در پایان این کتاب قادر خواهید بود در موضوعات و مکالمات روزمره ترکی منظور خود را بیان نمایید. سطح این کتاب A1 و A2 بر اساس استانداردهای آموزشی اروپا می‌باشد.

ترفندهایی برای یادگیری زبان ترکی استانبولی در 30 روز

همانطور که می‌دانید یادگیری زبان ترکی در کوتاه مدت حتی در سطح متوسط، نیاز به پشتکار و تلاش بالایی دارد. برای یادگیری این زبان در کوتاه مدت نیاز است که از یک سری ترفندهای آموزشی آگاه باشید تا روند یادگیری شما صحیح‌تر صورت گیرد. به مواردی که در ادامه مطرح خواهد شد دقت نمایید.

  • روش یادگیری زبان ترکی

روش های یادگیری زبان ترکی بسیار متفاوت است اما اگر شما قصد یادگیری زبان در مدت زمان کوتاه را دارید، بهتر است که از این روش و مسیری که در پیش دارید آگاه باشید. در این میان برخی به دنبال یادگیری زبان به صورت خود آموز هستند. این روش نیاز به تلاش و پشتکار بیشتری دارد. پیشنهاد ما به شما این است که برای شرکت در دوره‌های کوتاه مدت آموزش زبان ترکی بهتر است که از اساتید ماهر استفاده کنید.

  • آموزش آنلاین زبان ترکی

آموزش آنلاین ترکی یکی دیگر از روش‌های پیشنهادی ما می‌باشد. کلاس‌های آنلاین زبان ترکی دارایی مزایای بسیاری است. یکی از این مزایا امکان یادگیری نامحدود زبان ترکی می باشد. آموزش آنلاین به شما امکاناتی را می‌دهد که به هیچ وجه در آموزش حضوری توانایی کسب آن را نخواهید داشت. پس با توجه به نتایج دیده شده، آموزش آنلاین در حال حاضر بهترین گزینه می‌باشد.

  • مشخص کردن هدف

هدفمند شروع کردن باعث یادگیری سریع‌تر زبان می‌شود. هنگامی که با هدف پیش روید از مسیر یادگیری و آموزش زبان ترکی آگاه خواهید بود. هدفمند بودن در هر مسیری به شما کمک زیادی می‌کند.

  • برنامه ریزی

اگر به دنبال کسب نتیجه دلخواه خود هستید باید برنامه ریزی جامعی را در پیش گیرید. بهتر است فراموش نکنید که برنامه ریزی منظم روند یادگیری شما را تسریع می‌بخشد. برخی از اساتید همانند اساتید سایت زبان احمدرضا ابراهیمی با شخصی سازی آموزش به برنامه ریزی بر اساس نیازهای زبانی می‌پردازند. این کار باعث آرامش خاطر فراگیران نیز می‌شود. پس برنامه ریزی را فراموش نکنید.

  • خودتان را در فضای یادگیری قرار دهید

درست است که یادگیری زبان در مدت زمان کوتاه سختی‌های خودش را دارد اما باید بدانید که در انتهای دوره لذت یادگیری و تسلط شما این سختی‌ها را شیرین می‌کند. برای کمتر شدن سختی‌ها بهتر است که یادگیری زبان را همراه با موسیقی زبان ترکی، خواندن کتاب‌ها و رمان‌های معروف، تماشای فیلم و سریال‌های ترکی زبان و…  همراه سازید. سعی کنید تقویت لیسنینگ و اسپیکینگ را اولویت قرار دهید.

  • در زبان ترکی غرق شوید

برخی از اساتید در غرق شدن زبان آموزان در مسیر یادگیری کمک بسیاری می‌کنند و در واقع مدرسین زبان ترکی بیشتر نقش یک راهبر را ایفا می‌کنند. مدرسین با هدایت زبان آموزان در مسیر درست، امکان یادگیری زبان در مسیری سرشار از آرامش را رقم می‌زنند.

  • گسترش دایره لغات

یادگیری لغات را در برنامه هر روزه خود قرار دهید. گسترش دایره کلمات زبان ترکی به شما در جهت داشتن مکالمه ای بهتر کمک خواهد کرد. برخی در این میان از فلش کارت‌های مختلف برای یادگیری زبان استفاده می‌کنند. توجه داشته باشید که بر اساس تیپ شخصیتی خود دست به انتخاب بزنید.

با دوره‌های 30 روزه TPS آشنایی کاملی پیدا کرده‌اید. همانطور که گفتیم این دوره‌ها بسته به نیاز زبان آموزان کوتاه‌تر و یا بلندتر می‌شوند. تا به حال این دوره‌های هدفمند برای تقویت چهار مهارت اصلی زبان ترکی، آمادگی برای شرکت در آزمون‌های مختلف، برای شرکت در مصاحبه‌های مهم مثل خلبانی، ترجمه و… برگزار شده است.

روش انتخابی برای تدریس این دوره‌ها بسته به صلاح دید اساتید و انتخاب زبان آموزان می‌باشد. برخی از این روش‌ها، آموزش زبان با سریال، کتاب‌ها، ویدئوها و کلیپ‌های آموزشی و… است. اساتید در کنار منابع کمک آموزشی از شما حمایت و پشتیبانی کاملی خواهند داشت.
یکی دیگر از دوره‌های موجود در سایت احمدرضا ابراهیمی، دوره راکت می‌باشد. این دوره به دو صورت فشرده (آموزش زبان ترکی در 50 جلسه) و فوق فشرده (آموزش زبان ترکی در 50 روز) برگزار می‌شود. سبک و روش آموزشی این دوره، آموزش زبان ترکی با سریال می‌باشد. این دوره در حال حاضر یکی از پر طرفدارترین دوره‌ها محسوب می‌شود. چرا که با استاندارد سازی آموزش و سیستم آموزشی متفاوت، امکان یادگیری زبان ترکی را برای همگان در هر سطح و سنی فراهم کرده است این دوره آموزشی در کنار اساتید حرفه‌ای و چند زبانه توانسته است علاقه‌مندان بسیاری را در اقصی نقاط دنیا به خود جذب کند.
برای شرکت در دوره‌های TPS، دوره راکت، کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام که در انتهای صفحه درج شده است بپردازید و یا از طریق پشتیبانی سایت با ما ارتباط حاصل نمایید.