برای تسلط بر مکالمه زبان فرانسه نیاز به رعایت نکات، تمرین، تلاش و پشتکار بالا می‌باشد. در واقع دایره لغات زبان فرانسه و گرامر زبانی شما باید به حدی رسیده باشد که توانایی مکالمه ساده فرانسوی را داشته باشید. در این مقاله قصد داریم به برخی از عبارات و اصطلاحاتی که افراد در مکالمات روزمره زبان فرانسه خود استفاده می کنند بپردازیم. برای آغاز صحبت با دیگران یادگیری مکالمات ساده زبان فرانسوی کمک بسیاری به شما می‌کند. برای راحتی بیشتر، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از همان ابتدا به یادگیری لغات و مکالمات مورد نیاز خود بپردازید و به آرامی دایره لغات و مکالمات خود را گسترش دهید.

مکالمه ساده زبان فرانسه

برای یادگیری مکالمه ساده فرانسوی به عبارات و جملاتی که در ادامه گفته خواهد شد دقت نمایید. در کشور فرانسه نیز شیوه های گوناگونی برای سلام و احوالپرسی به زبان فرانسه وجود دارد. حال و احوالپرسی در زبان فرانسه همانند ایران بسیار مهم و با اهمیت می باشد. به همین علت در این مقاله به معرفی اصطلاحات پرکاربرد زبان فرانسوی اشاره خواهیم کرد:

Bonjour
سلام (رایج)
Salut
سلام (معادل Hey)

Bon soir
عصر به خیر/ شب بخیر
Bonjour
روز بخیر

Enchante’e
از آشنایی با شما خوشحالم
Merci bien
ممنون

De rien
خواهش می‌کنم
Excusez-moi
عذر می‌خوام

Au revoir
خداحافظ
e ne parle pas (beaucoup de) français
من نمی‌توانم خیلی فرانسوی صحبت کنم

Attention! Fais
مواظب باش
Je suis perdu
گم شدم

je vais bien
خوبم
Il n’y a pas de quoi
خواهش می‌کنم، قابلی نداره

Oui
بله
Non
خیر

Parfois, des fois
گاهی اوقات
Ça m’est égal
برایم فرقی نمی‌کند

Bien sûr
قطعا
Bonnes vacances
تعطیلات خوش بگذره

Félicitations
مبارک باشه
Bienvenue
خوش آمدید

Joyeux anniversaire
تولدت مبارک
Bonne année
سال نو مبارک

Joyeux Noël
کریسمس مبارک
À bientôt
به زودی می‌بینمت

.Je ne comprends pas
من متوجه نمی‌شوم
Mari
شوهر

Femme
همسر
Jhabite à
من در… زندگی می‌کنم

برخی از جملات پرسشی در مکالمه زبان فرانسه

?Quand
چه زمانی؟
?Quoi
چه چیزی؟

?Qui
چه کسی؟
?Combien
چه تعداد؟

?Comment
چگونه؟
?Où
کجا؟

?Quel
کدام؟
?Pourquoi
چرا؟

Quel âge as-tu
چند سالته؟
Comment tu t’appelles
اسم شما چیه؟

C’est-à-dire
منظورتون چیه؟
Quelle heure est-il
ساعت چنده؟

C’est combien
قیمتش چنده؟
?Ça va
حال شما چطوره؟

?Ça roule
حالت چطوره؟
?Et toi
شما چطور؟

?Tu fais quoi comme travail
شغل شما چیست؟
?Ça ne va pas, non
مشکل شما چیست؟

?Pouvez-vous m’aider s’il vous plaît
میشه به من کمک کنید؟
?Comment vous appelez-vous
اسمت چیه؟

?Quel temps fait-il
هوا چطوره؟
?Est-ce que vous avez des frères et s œ urs
آیا شما خواهر یا بردار دارید؟

?Comment allez-vous
حال شما چطور است؟
?Vous allez bien
حال شما چطور است؟

نکته ای در مورد ‘Tu’ و ‘Vous’

در هر زبانی برای مکالمه با دیگران دو حالت رسمی و دوستانه وجود دارد. برای گفتن you در زبان فرانسه دو حالت وجود دارد که بسته به میزان صمیمیت شما با طرف مقابل تغییر حالت پیدا می کند.

  • در صورتی که قصد صحبت با افراد رسمی را دارید باید از عبارت vous استفاده نمایید.
  • و اما اگر قصد صحبت با دوستان صمیمی خود را دارید باید از عبارت tu استفاده کنید.
  • برای بیان و ابراز صمیمیت بیش از اندازه دو عبارت tu es و tu as به صورت t’es و t’as تبدیل می شوند.

بهترین و موثرترین روش یادگیری مکالمه زبان فرانسه

حالا که با برخی از عبارات پرکاربرد مکالمات زبان فرانسه آشنا شدید بهتر از گذشته می‌توانید در مکالمات خود از آن‌ها استفاده کنید. برای داشتن ارتباطی مناسب نیاز به تسلط بر مکالمه می‌باشد. تسلط پیدا کردن بر مکالمه زبان فرانسه و یا حتی دیگر زبان‌ها نیاز به تلاش و پشتکار بالایی دارد. امروزه کلاس‌های مختلفی جهت آموزش مکالمه زبان فرانسه برگزار می‌شود اما فراموش نکنید که برای مکالمه باید بر گرامر زبان فرانسه نیز تسلط داشته باشید.
یادگیری هر چهار مهارت اصلی زبان فرانسه به صورت ناخودآگاه یادگیری زبان را دلنشین‌تر می‌کند. در صورتی که مشتاق هستید که یادگیری مکالمه زبان فرانسه، در نهایت منجر به نیتیو لایک شدن شما نیز شود بهتر است که با مراجعه به سایت زبان احمدرضا ابراهیمی و دیدن دوره‌ها و پکیج‌های موجود در سایت، آموزش را آغاز کنید.
یکی از دوره‌های پر طرفدار سایت، دوره راکت آموزش زبان فرانسه می‌باشد. دوره راکت در حال حاضر به درخواست زبان آموزان و صلاح دید احمدرضا ابراهیمی به دو صورت VIP Rocket (آموزش زبان فرانسه در 50 روز) و Tailored Rocket (آموزش زبان فرانسه در 50 جلسه) برگزار می‌شود. با در نظر گرفتن ویژگی‌های هر یک از این دوره‌ها و با کمک گرفتن از مشاوران و کارشناسان ما بهتر می‌توانید دست به انتخاب زنید.
در این دوره علاوه بر تسلط بر چهار مهارت اصلی زبان فرانسه، نیتیو لایک شدن، اصطلاحات ضروری برای شروع یک مکالمه به زبان فرانسه را فرا خواهید گرفت این بدین معناست که توانایی استفاده و ارتباط زبانی با دیگران را در موقعیت‌های مختلف کسب خواهید کرد و در نهایت به رفع نیازهای زبانی خود می‌پردازید.
سوالی که پیش می‌آید این است که روش انتخابی دوره راکت برای آموزش چیست؟ حدس شما چیست؟
دوره راکت، آموزش زبان فرانسه با سریال را سبک و روش آموزشی خود قرار داده است. آموزش زبان فرانسه از طریق سریال به دلیل ماهیت متفاوتی که دارد این امکان را به اساتید می‌دهد که به آموزش عادات و مهارت‌های زبانی بپردازند و نیتیو لایک شدن زبان آموزان را رقم زنند.
سریال‌های در حال تدریس به گونه انتخاب شده‌اند که منجر به رفع نیازهای زبانی زبان آموزان شود. آموزش زبان فرانسه با سریال، سرگرمی و آموزش را در کنار هم قرار می‌دهد.
اساتید چند زبانه دوره راکت با شخصی سازی کردن آموزش به برنامه ریزی برای زبان آموزان بر اساس نیازهای زبانی می‌پردازند. اساتید از آغاز تا پایان دوره از شما حمایت و پشتیبانی کاملی خواهند داشت.
برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت مشاوره رایگان، شرکت در دوره راکت، استفاده از پکیج‌های آموزشی و… می‌توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام که در انتهای صفحه درج شده است بپردازید و یا از طریق پشتیبانی سایت با ما ارتباط حاصل نمایید؛ همچنین می‌توانید با شماره تلفن 09333558002 با ما تماس حاصل فرمایید. مشاوران و کارشناسان ما همه روزه به جز روزهای تعطیل آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند.