IELTS7 Banner 01 8

در دنیایی زندگی می کنیم که پیشرفت فناوری و دانش روز ما را وا می دارد تا اگر می خواهیم با این مسیر همسو شویم، باید گامی به جلو برداریم و بر روی ارتقاء مهارت های خود سرمایه گذاری کنیم. یکی از این مهارت ها یادگیری زبان دوم است که به واسطه آن می توانیم با دنیای تجارت و دانش روز ارتباط بر قرار کنیم و برترین اطلاعات را بدست آوریم. از جمله زبان های برتر در دنیای امروز انگلیسی و فرانسه هستند که زبان اصلی بسیاری از کشور ها می باشند و همچنین در بسیاری از دانشگاه ها به این زبان ها به دانشجویان تدریس می شود. هر زبان آموزی برای شروع و ادامه یادگیری نیازمند منابع و ابزارهایی است تا در فرآیند آموزش از آنها در جهت سرعت بخشیدن به کار خود و رسیدن به سطح دلخواه بهرمند شود. یکی از این ابزارهای جانبی که می توان گفت از ابزارهای مهم در آموزش زبان است دیکشنری می باشد. یک دیکشنری خوب باید موارد مورد نظر ما در آموزش را پوشش دهد مثلا حاوی معادل ها، معانی کلمات، مثالی برای نحوه استفاده آن در جمله، تلفظ صحیح واژه و … باشد. با انتخابی خوب و به جا می توانید سرعت یادگیری و بهروری از آن را به حداکثر برسانید. شما باید سطح زبانی خود را بشناسید و با توجه به سطحی که در آن قرار دارید اقدام به انتخاب بهترین دیکشنری کنید. با ما همراه باشید تا در این زمینه شما را راهنمایی کنیم.

 

با توجه به پیشرفت فناوری و دنیای مدرن امروزه استفاده از دیکشنری های کاغذی رو به زوال می رود و می توان گفت اکثریت زبان آموزان ترجیح می دهند از نرم افزار ها و اپلیکیشن های حاوی دیکشنری برای رفع نیاز خود بهرمند شوند چرا که هم سرعت بیشتری در یافتن لغات به آنها می دهند و هم تلفظ صوتی واژه را دارا می باشند و هم اینکه همیشه همراه زبان آموزان خواهند بود و نیازی به حمل کتابی اضافی ندارند.

 

Oxford French Dictionary

یکی از بهترین نرم افزار های دیکشنری انگلیسی به فرانسه دیکشنری دو زبانه آکسفورد با نام Oxford French Dictionary است که نه تنها حجم بالایی از لغات مورد نیاز ما را در خود دارد بلکه معانی هر لغت را به آسانی در اختیار قرار می دهد و ریشه هر واژه را نیز بررسی می کند. این اپ حتی برای افرادی که در سطح بالایی نیز قرار دارند مناسب برای استفاده و بهرمندی است. همچنین می توانید هر واژگانی که در این اپ موجود نبود را به راحتی به آن اضافه کنید. علاوه بر اینکه می توانید با اتصال به اینترنت آن را به روز رسانی کرده و زبان آن را تغییر دهید می توانید از آن در حالت آفلاین نیز استفاده کرده و محدودیتی نداشته باشید. همچنین می توانید از ساختارهای دستوری تعبیه شده در آن برای ارتقاء دانش زبانی خود بهره گیرید. یکی دیگر از دیکشنری های دو زبانه دیکشنری ققنوس است که به سه زبان فرانسه و انگلیسی و فارسی واژگان را برای شما عرضه می دارد. این مورد نیز به صورت یک اپ وجود دارد و باید روی گوشی یا لپ تاپ نصب شود. برخی از این نرم افزارها رایگان و برخی قبل از استفاده نیازمند خرید لایسنس هستند که این مورد یکی از این موارد است.
مورد بعدی دیکشنری انگلیسی و فرانسه با نام Collins است که به صورت رایگان در اختیار زبان آموزان قرار می گیرد.

 

یکی دیگر از دیکشنری های دو زبانه انگلیسی و فرانسوی دیکشنری لاروس است که لغات پیشرفته تری را دارا می باشد و برای زبان آموزان در سطح متوسط یا پیشرفته مناسب تر می باشد. دیکشنری HarperCollins دیکشنری دیگری است که به شما معرفی می کنیم و دارای تعداد واژگان خوب اما دشوار می باشد که برای زبان آموزان در سطح بالا و حرفه ای مناسب می باشد. دیکشنری نه تنها برای یک زبان آموز بلکه برای یک مدرس زبان و یا سایر رشته ها، یک کاربر اینترنت، یک تاجر یا مهاجر یا توریست و بسیاری از موارد دیگر مورد نیاز است. باید در هنگام انتخاب دقت کنید تا هزینه و زمان خود را ابطال نکنید.

 

ما بر این باوریم که با ارائه مقالات مفید در وب سایت احمدرضا ابراهیمی در زمینه هایی که شما بیشتر در آنها با مشکل مواجه می شوید می توانیم شما را در مسیر یادگیری کمک کرده و راهی هموار را در جهت آموزش مردمان سرزمین مان فراهم آوریم. می توانید با مراجعه به سایت موسسه علاوه بر مطالعه مقالات به صورت کاملا رایگان، از دوره های بی نظیر آموزشی ما که با سیستم نوین رامیت برگزار می گردند و شامل آموزش آنلاین زبان در ۵۰ روز  می باشند نیز کسب اطلاع کرده و برای انتخاب بهترین دوره باز هم به صورت کاملا رایگان با مشاوران ما در تماس باشید. در این موسسه ما بهترین ها را گرد هم آورده ایم تا شما را در هر شرایط زمانی، مکانی، مالی، سنی و اقتصادی که باشید یاری دهیم تا پیشرفت کنید.