IELTS7 Banner 01 8

تفاوت زبان انگلیسی با زبان فرانسوی را می توان در خانواده های زبانی ای که در آن قرار گرفته اند بررسی نمود. در واقع زبان انگلیسی یکی از چند زبانی است که در خانواده زبان های ژرمنی غربی قرار دارند و این در جایگاه خود جالب به نظر می رسد. زبان انگلیسی ادغامی از سایر زبان هایی است که در خانواده زبان ژرمنی غربی قرار گرفته اند و تا حدودی بخشی از زبان لاتین و فرانسه نیز را می توان در دستور زبان انگلیسی نیز یافت.
زبان فرانسوی اما از خانواده زبان های رومی است و اما نکته ای که حائز اهمیت است این است که همه این زبان ها در خانواده زبان هندو-اروپایی قرار گرفته اند که خود جالب به نظر می رسد. هر یک از این زبان ها در جایگاه خود ویژگی های مثبتی دارند و بهتر است بگوییم که یادگیری هیچ زبانی بر سایر زبان ها اولویت ندارد.
البته که بنا به کاربردی که هر یک از آنها در زندگی شغلی یا تحصیلی شما دارند می توانند اولویت بندی شده و بسیاری معتقد هستند که برای ارتباط موثر با سایر افراد در کشورهای مختلف، زبان انگلیسی می تواند تا حدودی از سایر زبان ها کارآمدتر باشد. این زبان را به عنوان زبان اول بین المللی می شناسند و در اولویت بیشتری نسبت به دگیر زبان ها قرار دارد.
شناخت این تفاوت ها می تواند شما را در انتخاب بهتر یاری رساند و به شما عزیزان کمک کند تا بعد از زبان مادری، بهترین زبان را برای دستیابی به اهدفتان فرا بگیرید. با ما تا پایان این مقاله همراه شوید…

۱- الفبا در هر دو زبان
اگرچه هر دو زبان داری ۲۶ حرف در حروف الفبای خود هستند و همه این حروف به ظاهر کاملا شبیه به هم هستند اما باید به این موضوع اشاره نمود که برخی از حروف الفبا در زبان فرانسه کاملا متفاوت از زبان انگلیسی تلفظ می شوند. البته که این تغییرات در میان این دو زبان باعث می شوند که در برخی از مواقع زبان آموزانی که به یادگیری اولیه زبان فرانسوی مشغول هستند، دچار سردرگمی در تلفظ شوند و کلمات را به شکل نادرست تلفظ نمایند. گاهی نیز این تغییرات باعث می شوند که آنها نتوانند به خوبی از عهده مهارت نوشتاری بر آمده و در املا و تلفظ دچار اشتباه شوند.

۲- اسامی در هر دو زبان!
فرانسوی را زبان جنسیت محور می دانند و در واقع اسامی در این زبان به مونث، مذکر و جمع تقسیم می شوند. شما برای شناخت این اسامی باید به حروف تعریفی که قبل از آنها قرار می گیرند توجه نمایید. این حروف نشان دهنده جمع، مونث و مذکر بودن اسامی است. اما برای یادگیری آنها یک پشنهاد دارم، شما برای یادگیری اسامی فرانسوی نمی توانید تنها به این موارد اشاره نمایید، در حقیقت این تمرین و تکرار است که شما را در این مسیر یاری می نماید و می تواند مسیر یادگیری را برایتان کوتاه تر نماید.

۳- تاکید یا سوالی کردن در هر دو زبان!
در زبان فرانسه برای تاکید بر گفتگویی خاص کل جمله تغییر می کند اما در زبان انگلیسی به این شکل نیست و شما برای تاکید یا ایجاد استرس بر روی بخش آخر جمله این کار را انجام می دهید و می توایند منظور خود را به مخاطبتان برسانید. البته نباید فراموش کرد که گاهی تاکید در زبان فرانسه با ضمایر شخصی انجام می پذیرد و این ضمایر با آمدن در ابتدای جملات شکل جمله را تغییر می دهند. در زبان فرانسه سوالی کردن جملات با تغییر لحن انجام می پذیرند اما در زبان انگلیسی اگرچه در مواردی با تغییر در لحن می توانید از مخاطب خود سوال بپرسید اما اصول حکم می کند که این کار را با تغییرات و قوانینی که در دستور زبان انگلیسی وجود دارد انجام دهید.

هر زبانی خصوصیات خاص خود را دارد و شما باید برای دستیابی به این موضوع باید تمرین روزانه را در راستای کار خود قرار دهید. تمرین روزانه این نیست که تنها یک کتاب آموزش زبان فرانسوی را بردارید و به حل تمرینات اقدام کنید. این تمرین ها شامل دیدن فیلم های فرانسوی، خواندن کتاب های فرانسوی در ژانرهای متفاوت، دنبال کردن اخبار فرانسوی و یا گوش دادن به پادکست های فرانسوی زبان است. این موارد اگرچه شما را سرگرم می نمایند برایتان بخشی سرگرم کننده هستند که می توانید اطلاعات عمومی خود را افزایش دهید. با برنامه ریزی روزانه و طرح هدفمند کردن یادگیری زبان، شما می توانید به بخش های جذاب در یادگیری دست یابید و البته که برنامه ریزی شما می تواند یادگیری ۲۰ دقیقه در روز کلمات فرانسوی و یا آشنایی با اصطلاحات و ضرب المثل های فرانسوی باشد.
جدیت و تلاش در یادگیری بعد از هدف گزاری و برنامه ریزی از مراحل اصلی هستند و اگر بتوانید همه این موارد را در کنار هم داشته باشید باید بدانید که بیشتر راه را می توانید با امنیت خاطر طی نمایید. موسسه زبان بهین دانش در این راستا در کنار زبان آموزان قرار دارد تا با ارائه مشاوره های لازم و دسترسی آسان به نرم افزار یادگیری زبان APE بتوانند در کنار برنامه های شخصی خود و با یادگیری زبان در منزل مسیر یادگیری را کوتاه نمایند. این نرم افزار به صورت رایگان در خدمت زبان آموزان بهین دانش قرار دارد و به آنها کمک می کند تا با انتخاب استاد و راهبر به فراگیری هر چهار مهارت در زبان هدف بپردازند.

البته که دوره های آموزش زبان در ۵۰ روز و همچنین دوره همیاد زبان نیز در کنار نرم افزار یادگیری زبان قرار می گیرد تا پکیجی تکمیل کننده برای آنها باشد. دوره راکت یا آموزش زبان در ۵۰ روز از دوره های پربازده و پررنگ آموزشگاه زبان بهین دانش است که آموزش های خصوصی را به همراه پشتیبانی ۲۴ ساعته برای زبان آموزان تهیه می بینند و با آموزش های راهبران راکت به دوره ای کامل مبدل شده است.
دوره همیاد اما دوره خصوصی زبان است و برای افرادی که علاقه مند به یادگیری خصوصی زبان هستند کارآمد خواهد بود. در این دوره زبان آموزان می توانند با انتخاب ۵، ۱۰ یا ۲۰ جلسه اقدام به یادگیری نموده و در نهایت پس از ۵ جلسه در صورت نیاز به تغییر استاد و یا زمان کلاس های خصوصی خود اقدام نمایند.
این دوره ها همگی دارای پشتیبانی هستند و کارشناسان اجرایی ما در تمامی ۲۴ ساعته آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند. این پشتیبانی برای زبان آموزان بهین دانش خواهد بود و اگر شما تمایل دارید تا با کارشناسان ما ارتباط حاصل نمایید می توانید ما از طریق پشیبانی سایت اقدام نمایید. راه های ارتباطی ما شامل موارد زیر می باشند:

– اینستاگرام بهین دانش
– ثبت مشخصات در بخش زیر و دریافت مشاوره
– تلگرام بهین دانش
– پشتیبانی ۲۴ ساعته سایت