زبان آلمانی سخت است یا زبان انگلیسی؟ آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید؟ این موضوع بیشتر برای افرادی که در صدد یادگیری زبان دوم هستند، حائز اهمیت خواهد بود. شناخت زبان ها نکته مهمی است که برای یادگیری بهتر، قدم گذاشتن در مسیر بهتر و موارد دیگر مهم هستند.
اگر هر فردی خود را ملزم به این موضوع کند که درباره زبانی که بدان علاقه مند است یک تحقیق هر چند کوچک کند، می توان گفت که شناخت و آگاهی بهتری را کسب خواهد نمود و در نتیجه با این آگاهی مسیری درست تر را طی نماید. ما نیز در این مقاله تلاش داریم تا با شناخت این دو زبان و تفاوت ها و شباهت هایی که دارند، شما را در این مسیر یاری نموده و کمک کنیم تا انتخاب بهتری داشته باشید.
البته نباید فراموش کرد که بسیاری از کارشناسان زبان برای موضوع اتفاق نظر دارند که بهتر است هر فردی در ابتدا زبان انگلیسی را فرا گرفته و در نهایت در صدد یادگیری سایر زبان ها برآید. دلیل این صحبت شاید به این موضوع بر می گردد که انگلیسی زبان اول در سایر جهان است و بسیاری از کارهای رسمی و اداری در اتحادیه های مهم با این زبان انجام می پذیرد.

 

توضیحات برای عکس ثبت نشده

۱- متفاوت بودن الفبای این دو زبان!
زبان انگلیسی از الفبای ساده تری نسبت به زبان آلمانی برخوردار است و برای ما فارسی زبانان سادگی بیشتری را شامل می شود. البته که تعداد حروف الفبای آلمانی با انگلیسی مشابه است و هر دو دارای ۲۶ حرف هستند. زبان انگلیسی دارای ۲۱ حرف صامت و ۵ حرف مصوت است. اما الفبای زبان آلمانی به جز حروف اصلی چهار حرف فرعی نیز دارد. این حروف عبارتند ازä, ö, ü و ß که تلفظ های ساده ای را نیز دارند. تلفظ حروف الفبای هر دوی این زبان ها ساده هستند. 

۲- استثنائات در هر دو زبان!
شاید متعجب شوید اما استثنائات در زبان آلمانی بسیار کمتر از زبان انگلیسی است و همین موضوع باعث شده است که این بخش در زبان آلمانی برای علاقه مندان شیرین تر باشد. این استثنائات باعث شده است تا روند یادگیری زبان آلمانی در این بخش نسبت به زبان انگلیسی سریع تر پیش برود.

 

۳- موقعیت اسامی در هر دو زبان!
یکی از تفاوت های جالب در این دو زبان این است که اسامی در زبان انگلیسی در هر کجای جمله که قرار بگیرند ماهیت خود را از دست نمی دهند اما این مورد در زبان آلمانی متفاوت است و اسامی در موقعیت های متفاوت ماهیت های مختلفی را به خود می گیرند. در زبان آلمانی این حالات که باعث تغییر در اسامی آلمانی می باشند به چهار حالت تقسیم می شوند.

۴- جاذبه املای کلمات!
در زبان آلمانی قوائد و قوانینی وجود دارد که باعث می شود که شما با شناخت آنها بتوانید املای درست کلمات را به راحتی حدس بزنید که این موضوع در جایگاه خود بسیار کارآمد است. در واقع شما با شناخت این قوانین براحتی می توانید قدرت نوشتارتان را در زبان آلمانی تقویت نموده و به خوبی از عهده نوشتن نامه، مکاتبات اداری و سایر موارد برآیید.

 

۵- واقعیت های صداشناسی در هر دو زبان!
در زبان انگلیسی تعدادی از حروف در کنار هم صداهای متفاوتی را می دهند اما این باعث نمی شود که در زبان آلمانی نیز این صداها وجود داشته باشند. در واقع در برخی مواقع اصلا این حروف در زبان آلمانی در کنار هم هم قرار نمی گیرند. مانند دو حرف t و h که در زبان آلمانی در هیچ موقعیتی در کنار هم قرار نمی گیرند و شما نمی توانید هیچ کلمه ای را با شروع این دو حرف در این زبان بیابید.

۶- قائده ها در اسامی جمع هر دو زبان!
اگرچه انگلیسی برای این موضوع قائده های خاصی را دارد و شما می توانید با فراگیری آنها در سطوح اولیه آموزش زبان انگلیسی به تمامی آنها دست یابید اما اسامی جمع در زبان آلمانی قائده خاصی ندارند و شما تنها با یادگیری و مرور مکرر است که می توانید به آنها پی ببرید. این موضوع در جنسیت اسامی در زبان آلمانی نیز حاکم است و شاید سخت باشد که در ابتدا جنسیت همه اسامی در زبان آلمانی را فرا بگیرید اما به مرور و با مطالعه و تمرین بیشتر شما می توانید به این مورد دست یافته و خودتان را برای یادگیری بهتر آماده سازید. خواندن کتاب های آلمانی، دیدن و شنیدن فیلم ها و فایل های صوتی و مکالمه برقرار کردن با افراد بومی آلمانی همه و همه می توانند شرایطی را محیا کنند تا شما بتوانید سریع تر به این زبان مسلط شوید.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

آشنایی با این موارد به سرگرمی می ماند در واقع شما می توانید به این بخش به بخش سرگرم کننده نگاه کنید و سعی کنید با یادگیری استثنائات، یادگیری ضرب المثل ها، تفاوت کلمات مشابه و… بخشی هیجان انگیز را برای خودتان رقم زده و در نهایت اطلاعات خود را در زمینه زبان هدف گسترش دهید. ما در این خصوص با آموزش راکت زبان به این موضوعات به خوبی پرداخته ایم و با آموزش مهارت های یادگیری برای زبان آموزان این موقعیت را بوجود آورده ایم تا با خود باوری و اعتمادبنفس به دنبال کشف کردن دنیای زبان پیرامون خود باشند. راکت یک تحول و یک مسیر نو برای تمامی ما است تا تنها در ۵۰ روز علاوه بر آموزش زبان انگلیسی یا آموزش زبان آلمانی بتوانیم در این زمان به خودباوری و مهارت های یادگیری دست یافته و از این موضوع در شرایط مختلف بهره ببریم. از ویژگی های مثبت این دوره این است که به دلیل خصوصی بودن دوره، به صورت فردی برای شما برنامه ریزی می شود و هدف فردی زبانی شما مد نظر می باشد. این دوره دارای پشتیبانی ۲۴ ساعته است و شما در هر زمان میتوانید با پشتیبانان خود ارتباط برقرار نموده و به تمرین خصوصی با آنها بپردازید. دوره های راکت زبان را اساتید خبره راکت اداره می کنند و این موضوع خود دلیلی بر اهمیت این موضوع برای تیم موسسه بهین دانش است.

 

توضیحات برای عکس ثبت نشده

برای اطلاع از زمان شروع دوره های راکت شما می توانید ما را از طریق تلگرام بهین دانش دنبال نموده و با پشتیبانان تلگرام ارتباط برقرار نمایید.
علاوه بر دوره های راکت، دوره های همیاد نیز به صورت کاملا خصوصی و اما آنلاین زبان های رایج را به زبان آموزان آموزش می دهند و این موقعیت را برای زبان آموزان رقم میزنند تا با انتخاب محتوای آموزشی متناسب با سبک های یادگیری خود بتوانند مسیر را به شکل بهتری طی نمایند.
این دوره دارای پشتیبانی آنلاین است و زبان آموزان خود تصمیم گیرنده مستقیم در انتخاب زمان کلاس ها و همچنین اساتید خود هستند. این موضوع باعث می شود تا بتوانید در زمانی که راحت تر هستید به یادگیری زبان مورد علاقه تان بپردازید و در نهایت پس از گذراندن ۵ جلسه از دوره در صورت نارضایتی به تغییر زمان و راهبران خود بپردازید.
اگر علاقه مند به شرکت در این دوره ها هستید و موقعیت مناسب جهت رفت و آمدهای غیرضروری را ندارید نگران نباشید، ما با آموزش آنلاین زبان موقعیتی را فراهم نموده ایم تا تمامی فارسی زبانان سراسر دنیا از ایران گرفته تا کشورهای همسایه، از کشورهای عربی گرفته تا کشورهای اروپایی، بتوانند به آرزوی خود در یادگیری زبان مورد علاقه شان برسند.
برای ارتباط با کارشناسان اجرایی ما می توانید از طریق اینستاگرام با ما ارتباط حاصل نموده و یا با ثبت مشخصاتتان در بخش زیر منتظر کارشناسان ما باشید. ما به صورت شبانه روز آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان هستیم.