IELTS7 Banner 01 8

لغات اسپانیایی با معنی متفاوت و تلفظ یکسان از بخش های سرگرم کننده در آموزش زبان اسپانیایی است. این موضوعات را شاید در طی آموزش های حضوری زبان و در کلاس ها نتوانید فرا بگیرید و این خود شما هستید که بنا به علاقه می توانید چنین موضوعاتی را جهت تمرینات روزانه برگزینید و به تمرینی فوق العاده بپردازید.
زبان اسپانیایی به خودی خود شیرینی های خاصی دارد که علاقه مندان به یادگیری این زبان را بیشتر به یادگیری و ثابت قدم ماندن در این مسیر راغب می کند. این زبان که جز ۶ زبان اول جهان شناخته می شود نکات جالب توجهی را دارد که یکی از این نکات را می توان در لغات مشابه اما متفاوت اسپانیایی یافت نمود.
یادگیری این لغات گاهی با شباهت های کوچکی که دارند برای زبان آموزان کمی چالش برانگیز است اما به مرور و تمرین می توانند یادگیری آنها را به یک بازی تبدیل نموده و در واقع یادگیری اسپانیایی با بازی را نیز تجربه نمایند. این لغات گاهی دو تا سه معنی متفاوت را با خود به همراه دارند و ما در این مقاله تلاش داشته ایم تا همه این کلمات را در کنار هم جمع نموده و تمرینی مهیج را برای شما عزیزان رقم بزنیم.

 

irán                                   irán
ایران                                  خواهد رفت

?qué¿                                que
چه؟ چی؟                           که

?cuándo¿                        cuando
چه موقع؟ کِی؟                  وقتی که/ وقتی

vino                                vino آمد
شراب                                آمد

juego                             juego
بازی                                بازی می کنم

habla                            habla
صحبت می کند                حرف/ سخن

 

همانطور که می بینید گاهی این تغییرات تنها در معانی ای قابل شناسایی است و یادگیری این موضوع تنها با یادگیری این کلمات در معنی جملات و یا بخش هایی از یک کتاب و… صورت می پذیرد اما در مواقعی نیز این تغییرات را می توان با تغییرات بسیار کمی که در این کلمات صورت می پذیرد احساس کرد که به کل و یا یک تغییر کوچک شما معنی متفاوتی از جمله را دریافت خواهید نمود.

تغییرات ظاهری ای که در کلمات اسپانیایی صورت می پذیرد گاهی تنها با قرار دادن یک آسنتو و یا برداشتن آن می تواند صورت بپذیرد. اما آسنتو در زبان اسپانیایی چیست؟ توضیح این عبارت را شاید بتوان تنها به یک جمله کوچک ارتباط داد و آن این است که آسنتوها شامل علامت هایی هستند که بر روی حروف á é í ó ú قرار می گیرند. حال برای آشنایی بیشتر به معرفی ادامه این کلمات می پردازیم و شما می توانید در ادامه با تعدادی از این کلمات که با وجود یا عدم آسنتوها دچار تغییر در مفهوم می شوند، آشنا شوید.

 

se ضمیر انعکاسی و در مواقعی به جای ضمیر مفعولی به کار می رود
sé باشه
sé می دانم

está هست
está باش

esta این
dónde¿ کجا؟

donde جایی که
?quiénes¿ چه کسانی؟

quienes افرادی که
tú تو tu مال تو

estás هستی
estas این ها

sí بله
si اگر

hablo صحبت میکنم
habló صحبت کرد

estudio مطالعه میکنم
estudió مطالعه کرد

estudio مطالعه
estudia مطالعه میکند

estudia مطالعه کن
vivo زندگی میکنم
vivó زندگی کرد
vivo زنده

?quién¿ چه کسی؟/ کی؟
quien کسی/ کسی که

?cómo¿ چه طور؟
como مثل/ جوری/ جوری که

?cuáles¿ کدامیک؟/ کدام ها؟
cuales همان ها
?qué¿ چی؟
que که
?por qué¿چرا؟
porque چون

 

شما نمی توانید توقع داشته باشید که به مکالمه اسپانیایی مسلط باشید در حالی که از دایره لغات گسترده برخوردار نباشید. لغات می توانند شما را در مکالمات گوناگون و موقعیت هایی که پس از این با آن مواجه می شوید یاری رساند. در واقع باید گفت که گرامر اصولا یک قانون تعریف شده است که به مرور حاصل می شود اما این کلمات هستند که در این قوانین باید جای بگیرند و یک بازی مهیج را برای شما شکل دهند.
شما برای یادگیری کلمات بهتر است که از  حفظ کردن کلمات به تنهایی جلوگیری کنید و این کلمات را در حین مطالعه یک کتاب، خواندن یک مجله اسپانیایی و یا دیدن فیلم فرا بگیرید. به این شکل یادگیری می تواند به شما کمک کند که کلمات را برای مدتی طولانی تر و در حافظه بلندمدتان حفظ نمایید. برای این منظور البته که وجود پارتنر اسپانیایی زبان و یا افرادی که به مانند شما نیز علاقه مند به این موضوع هستند به اندازه دیدن فیلم و یا گوش دادن به پادکست های اسپانیایی زبان مهم هستند و شاید بد نباشد که در همان ابتدا به دنبال این موضوع باشید.
البته که گاهی یافتن یک پارتنر برای زبان آموزان سخت است و ما بر حسب نیاز افراد برآن شدیم تا این موضوع را با ارائه کلاس های آنلاین زبان اسپانیایی برطرف نماییم. در این دوره ها شما می توانید علاوه بر صحبت کردن روزانه با راهبران و اساتید خود می توانید به صورت رایگاه از اپ ARE نیز بهره برده و مکالمه خود را تقویت نمایید.
این نرم افزار علاوه بر پرداختن به مهارت مکالمه، سایر مهارت های مهم در یادگیری زبان اسپانیایی را نیز تقویت می نماید و همین موضوع باعث جذابیت آن در میان کاربران گردیده شده است. برای شرکت در این دوره ها و برخورداری از اپ ARE می توانید ثبت نام نموده و به صورت روزانه به یادگیری بپردازید. دوره ها همگی دارای پشتیبانی آنلاین هستند و این موضوع خود می تواند باعث شود تا مسیر یادگیری برای شما عزیزان کوتاه گردد.

 

دوره های ارائه شده در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی شامل دوره های راکت اسپانیایی و همچنین همیاد اسپانیایی است که راکت از ویژه ترین و منحصر به فردترین دوره های آموزش زبان است. این دوره ۵۰ روزه است و شما می توانید پس از ۵۰ روز به جای ۲ سال به زبان اسپانیایی مسلط گردیده و ۵۰ جلسه خصوصی را با همراهی ۲۴ ساعته پشتیبانان و راهبران خود پشت سر بگذارید. این دوره فوق فشرده را می توان از پربازده ترین دوره های سال های اخیر دانست که با سرعت و کیفیت بالا زبان آموزان را به نقطه دلخواهشان رسانده است. شما در این دوره می توانید روز و ساعت کلاس های خود را انتخاب نموده و پس از ۵۰ جلسه با اعتمادبنفس و جدیت اقدام به تدریس، مهاجرت و یا هر آنچه که خواستتان است، نمایید.

 

دوره های ارائه شده در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی شامل دوره های راکت اسپانیایی و همچنین همیاد اسپانیایی است که راکت از ویژه ترین و منحصر به فردترین دوره های آموزش زبان است. این دوره ۵۰ روزه است و شما می توانید پس از ۵۰ روز به جای ۲ سال به زبان اسپانیایی مسلط گردیده و ۵۰ جلسه خصوصی را با همراهی ۲۴ ساعته پشتیبانان و راهبران خود پشت سر بگذارید. این دوره فوق فشرده را می توان از پربازده ترین دوره های سال های اخیر دانست که با سرعت و کیفیت بالا زبان آموزان را به نقطه دلخواهشان رسانده است. شما در این دوره می توانید روز و ساعت کلاس های خود را انتخاب نموده و پس از ۵۰ جلسه با اعتمادبنفس و جدیت اقدام به تدریس، مهاجرت و یا هر آنچه که خواستتان است، نمایید. دوره های همیاد اما جز دوره های خصوصی زبان اسپانیایی هستند که به صورت ۵ جلسه ای، ۱۰ جلسه ای و … ارائه گردید و این خود زبان آموزان هستند که می توانند تعداد جلسات را بر حسب نیازشان ارائه نمایند. این دوره نیز دارای پشتیبانی آنلاین است و زبان آموزان در انتخاب استاد، روز و ساعت کلاس های خود نیز دخیل هستند. البته که از مهم ترین ویژگی این دوره انتخاب برنامه آموزشی با زبان آموز است که بر حسب سبک یادگیری ای که دارند می توانند اسپانیایی را با آهنگ، فیلم و یا … بیاموزند. برای اطلاع از زمان و چگونگی ارائه این دوره ها شما می توانید با ما از طریق پشتیبانی سایت ارتباط برقرار کرده و یا با شماره تماس ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل نمایید. در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان نیز شما می توانید با تکمیل بخش زیر با مشاوران ما ارتباط حاصل نموده و مشاوره های آموزشی لازم را کسب نمایید.