IELTS7 Banner 01 8

چگونه با زبان چینی با تلفن صحبت کنیم؟ یکی از سوالاتی است که حتما به عنوان یک علاقه مند یا فراگیر زبان چینی از خود پرسیده اید. معمولا هنگامی که مشغول فراگیری یک زبان جدید هستیم مشتاقیم مهارت و کیزان پیش رفت خود را با صحبت کردن به آن زبان بیازماییم. گفت و گوی تلفنی را به عنوان یکی از مهارت های مکالمه می توان در دو سطح مکالمه روزمره و مکالمه تخصصی مورد بررسی قرار داد. در روزگار ما تسلط بر زبان چینی به غیر از علاقه مندان مخاطب دیگری نیز به خود جذب کرده است. این مخاطب صاحبان مشاغل و کارمندان شرکت های تجاری هستند که با هم ترازان چینی خود به معامله و خرید و فروش می پردازند. قطعا مکالمات تلفنی به این منظور نیز جزء نیاز های این گروه به شمار می رود. امروزه با فراگیر شدن بیش از پیش مکالمات ویدیوی درک یک مکالکه به زبانی دیگر تا حدودی آسان تر شده است چرا که می توانیم با توجه به زبان بدن و حرکات به مفهوم کلمات مخاطب یا مخاطبان خود دست یابیم. مکالمه تلفنی به زبان چینی در سطوح پیشرفته با گرایش های تخصصی مختلف در دوره های آموزش زبان چینی ارائه می شود.اما اگر هدف شما دریافت اطلاعات درباره و فراگیری اصطلاحات مورد نیاز برای یک مکالمه روزمره است،  پیشنهاد می کنیم با ما همراه باشید. در ادامه اطلاعاتی دریافت خوهید کرد که شما را برای مکالمه تلفنی با دوست یاهمکار چینی زبانتان محیا می سازد.

 

مکالمه رسمی:

تصور کنید می خواهید با یک شرکت سازنده تلفن همراه تماس گرفته و از شرایط استخدام آن مطلع شوید. در این شرایط باید ضمن درک توضیحاتی که توسط اپراتور داده می شود، بتوانید خود را معرفی کرده و به سوالات پاسخ دهید.در ابتدا با سلام و روز بخیر در حالت رسمی آغاز شده و نوبت به پرسش و پاسخ می رسد.
。美好的一天
روز بخیر.
。美好的一天。 请访问小米公司
روز بخیر. شرکت شیاومی بفرمایید.
?我可以知道小米的雇用条件吗
می توانم از شرایط استخدام در شرکت شیاومی مطلع شوم؟
。当然。您必须达到法定年龄,并且已经在著名的大学学习
بله البته. شما باید به سن قانونی رسیده و در یک دانشگاه معتبر تحصیل کرده باشید.
。我۲۲岁
من ۲۲ سال دارم.
?您在哪个领域学习
شما در کدام رشته تحصیل کرده اید؟
。我是个工程师
من یک مهندس IT  هستم.
。这很棒。请介绍一下你自己
این عالی است. لطفا خودتان را معرفی کنید.
。我叫 奥米德·萨达蒂
من امید سعادت هستم.
?你的电话号码是什么
شماره تلفن شما چند است؟

 

مکالمه دوستانه:

تصور کنید با شخصی چینی زبان هنگامی ک برای سفر به شهر شما آمده آشنا شده اید. حال پس از مدتی به کشور خود بازگشته و با شما تماس می گیرد تا جویای احوال شما شود. عموما توریست های چینی زبان به زبان انگلیسی تسلط دارند بنابراین می توانید تعدادی از جملات این مکالمه را شخصی سازی کرده و به زبان چینی بیان کنید تا دوستتان حسابی غافلگیر شود.
?您好,我可以和尼加尔谈谈吗
سلام می توانم با سپیده صحبت کنم؟
。是我。这个给你
خودم هستم. بفرمایید.
?我是托尼。你好吗
من تونی هستم. حالت چطوره؟
?哦,我的上帝!你好吗
اوه خدای من! حالت چطوره؟
。我很高兴听到这个消息
از شنیدن صدات خیلی خوشحالم.
?我也是。这是怎么回事
من هم همینطور. چه خبر؟
?我计划在十二月前往日本。你能和我一起去日本吗
من قصد دارم در ماه دسامبر به ژاپن سفر کنم. می توانی با من به ژاپن بیایی؟
。日本۱۲月天气寒冷。没有
نه، در ماه دسامبر ژاپن هوای سردی دارد.
?但是在上海,天气并不寒冷。您所在城市的天气如何
اما در شانگهای هوا سرد نیست. هوا در شهر شما چطور است؟
。今天是晴天
امروز هوا آفتابی است.

 

نکته قابل توجه در استفاده از این عبارت ها این است که قبل از به کار گرفتن لازم است توسط شما شخصی سازی شوند. شخصی سازی به این معنی است که اطلاعات، شخصی یا شرایط خود را به جای مدل جایگزین کنید. مثلا در جمله .我۲۲岁 ( من ۲۲ سال  دارم. ) لازم است سن واقعی خود را به جای عدد ۲۲ وارد کرده تا جمله در مورد شما به یک مثال واقعی تبدیل شود. شخصی سازی یا Personalization یکی از تکنیک هایی است که در دوره آموزش زبان چینی در ۵۰ روز به کار گرفته می شود.
با استفاده از این تکنیک و تکنیک های مشابه می توانیم جملاتی که در دنیای واقعی و زندگی روزمره به آنها نیاز داریم را در منابع معتبری همچون دیکشنری یا افراد بومی پیدا کرده و با جای گذاری آنچه می خواهیم بیان کنیم سطح زبان خود را در زبان چینی به شکل قابل توجهی افزایش دهیم.
زبان چینی در حالی که یکی از کامل ترین زبان های دنیاست دستور زبان و آواشناسی دشواری نیز دارد. به همین دلیل یادگیری آن به یک روش سنتی ممکن است سال ها به طول انجامیده و مواجهه با دستور زبان پیچیده افراد را دچار خستگی و ناکامی کند. اما در عوض یادگیری به یک روش فوق فشرده بدون هیچ دشواری در کوتاه ترین زمان ممکن علاوه بر یادگیری زبان چینی با کسب مهارت های صحیح یادگیری تمامی مهارت های مورد نیاز خود را بدون نیاز به گذراندوره آموزشی فرا بگیرید. شما می توانید برای آشنایی بیشتر در رابطه با دوره های آموزش آنلاین زبان چینی با پشتیبانی آنلاین سایت در تمامی ساعات شبانه روز در ارتباط باشید.