IELTS7 Banner 01 8

چطور فارسی فکر نکنیم؟ آیا روش هایی هست که بتوانیم با وجود آنها به این مشکل در یادگیری زبان فائق آییم؟ در حقیقت پرداختن به این موضوع می تواند در مراحل اولیه یادگیری زبان بسیار حائز اهمیت باشد و مسیری بهتر و کاربردی تر را برایتان رقم بزند.
همه ما تجربه این موضوع را داشته ایم که در حال یادگیری زبان، همزمان به ترجمه لغات یا عبارات در ذهنمان نیز اقدام کرده ایم. این موضوع اگر به یک عادت در ما تبدیل شود در واقع مشکلات مستمر و ادامه داری را در یادگیری زبان هدف، برایمان رقم خواهد زد.
در این راستا ما تلاش نموده ایم تا در این مقاله به بررسی دقیق تر این موضوع پرداخته و راه حل هایی را به شما عزیزان تقدیم نماییم. اما فراموش نکنید که خواستن توانستن است و اگر تعداد بیشماری از افراد به شما بگویند که این شکل یادگیری کاملا طبیعی است؛ باید به توانایی ها و  مهارت های خود شک نکرده و یاد بگیرید مسیر اشتباه را تکرار نکنید.
گاهی در کلاس ها و جلسات می بینیم که در حین مکالمه انگلیسی زبان آموزان به دنبال معادل کلمه نا آشنا در زبان فارسی هستند و این موضوع به خودی خود می تواند بزرگ ترین اشتباهی باشد که یک نفر در یادگیری زبان انگلیسی انجام می دهد. اما باید یادآور شویم که همانقدر که این موضوع می تواند شما را از مسیر یادگیری منحرف کند، فکر کردن به معادل کلماتی که می شنوید نیز می تواند مضر باشد. حالا که به این موضوع اشراف یافتیم بهتر است راه حل هایی را که در این مسیر می توانند به شما کمک کنند را بیان داریم.

 

– زبان تلفن همراه و لپ تاپ هایتان را تغییر دهید
مهم نیست به کدامیک از زبان ها علاقه مند هستید؛ یادگیری هر زبان برای ما یک مهارت مهم تلقی می شود و باید در انتخاب های خود مصمم بوده و جدیت لازمه را بکار ببریم. حال که زبان دوم خود را انتخاب نمودید، بهتر است برای رهایی از اینکه کلمات را در ذهنتان ترجمه نکنید، زبان گوشی و یا کامپیوترهای خودتان را به زبان هدف تغییر داده و سعی کنید به روش ناخودآگاه با اصطلاحات، لغات و عبارات زبان آشنا شوید.
این مورد در طولانی مدت زبان را وارد ذهن و مغز شما می کند و شما پس از مدتی دیگر نمی توانید معادلی برای این کلمات در زبان مادری تان قرار دهید و در واقع این کلمات را همانطور که هستند فرا می گیرید. برای صحت این موضوع به کلمه دانلود فکر کنید، در واقع شما نمی توانید به راحتی معادل سازی این کلمه را در زبان مادریتان صورت بدهید و این موضوع یعنی اینکه شما به مرور توانسته اید این کلمه را همانطور که هست و بر اساس ویژگی هایی که ایجاد می نماید، فرا بگیرید.

– تصویر سازی ذهنی را فراموش نکنید
به جای معادل سازی بهتر است در یادگیری زبان، تصویر سازی ذهنی را جدی بگیرید. این کار بسیار ساده است و در واقع به موضوعی بر می گردد که در بالا نیز به آن اشاره نمودیم. در این روش شما می توانید به جای اینکه برای یافتن معنی کلمه Download به معادل فارسی آن فکر کنید، تصویر سازی ذهنی ایجاد نمایید. این تصویر سازی می تواند با تجسم از ویژگی های این کلمه و مواردی که این کلمه ایجاد می نماید، صورت بپذیرد.
یا به طور مثال به کلمه Table دقت کنید. در واقع شما برای یادگیری این کلمه نیازی نیست که معنی فارسی آن را بدانید و می توانید با تصویرسازی ذهنی و یادآوری میزهای اطرافتان به سرعت این کلمه را وارد دایره لغات انگلیسی خود کنید.

– دیکشنری های زبان اصلی را بکار بگیرید
دیکشنری ها محتوای آموزشی مناسبی برای این مورد هستند و کافی است که به یادگیری هر زبانی که اقدام نموده اید، در قدم اول به تهیه این دیکشنری ها بپردازید. در واقع این محتوای آموزشی مناسب، با ارائه مثال های ساده و متناسب با سطح زبانی شما و همچنین بکار بردن کلمات مترادف و متضاد برای هر کلمه، تمرین مناسب و تخصصی ای را برای رهایی شما از فکر کردن فارسی ارائه می دهد.
خوشبختانه همه دیکشنری های تخصصی برای تمامی سطوح به طور جداگانه طراحی گردیده اند و شما می توانید متناسب با سطح خود، دایره لغاتتان را افزایش  دهید.

– زبان هدف را با علایقتان همراه سازید
اگر شما به موسیقی و گوش دادن به آهنگ علاقه مند هستید، بهتر است معجزه یادگیری زبان با ترانه را فراموش نکنید. در این صورت شما می توانید دو علاقه خود را در کنار هم پرورش داده و همچنین از یادگیری تان لذت ببرید. البته که همه ما به این شکل یادگیری علاقه ای نداریم. گاهی هنر معماری و یا شاید آشپزی برای ما یک ایده آل محسوب می شود. در این صورت بهتر است که زبان را با توجه به علایقمان یاد گرفته و سعی کنیم دایره لغات کلمات تخصصی زبان را با توجه به علایقمان گسترش دهیم.

– اپلیکیشن ها را دست کم نگیرید
همیشه یادگیری تنها با آموزش زبان در موسسات و یا دوره های ایجاد شده، نمی تواند همه آن چیزی باشد که ما را در مسیر دستیابی به اهدافمان یاری می کنند و نیاز است تا کمی نیز خود دست به کار شده و در راستای اهداف و نیازهایمان گام های ثابتی را برداریم.
در این راستا و برای تمرین در منزل، اپلیکیشن های تخصصی آموزش زبان می توانند به شما در یادگیری بهتر، کمک های بسیاری بکنند. البته که به محض ورود به این اپ ها شما می توانید با انتخاب زبان مورد علاقه تان تمامی بخش های این نرم افزارها را به زبان هدف تغییر داده و در نهایت با تمرین روزانه و جدیتی که به خرج می دهید، به مرور زبان هدف را وارد زندگیتان نمایید.

– سرگرمی ایجاد کنید
ایجاد این نوع سرگرمی ها در واقع برای افرادی که در سطح زبانی مبتدی قرار گرفته اند بسیار حائز اهمیت است. شما می توانید کلمات را با تمرین هایی از جمله یادگیری اسامی با اجسام واقعی ای که در کنارتان هستند، فرا بگیرید و یا برای حفظ لغات از روش کدینگ زبان بهره ببرید.
در واقع انتخاب سرگرمی به خود شما بستگی دارد. گاهی دیدن فیلم یا انیمیشن و گاهی نیز گوش دادن به پادکست ها می تواند برای شما ایجاد سرگرمی نماید. انتخاب کنید و مسیر یادگیری را با سرگرمی های مهیج برای خودتان هموار نمایید.

 

در موسسه احمدرضا ابراهیمی شما می توانید برای رهایی از شر فکر کردن به فارسی، با تمرین هایی که در دوره های راکت صورت می پذیرد و تنها در ۵۰ جلسه، ذهنتان را کاملا آماده دریافت مهارت های تازه کنید. در واقع در دوره های راکت تنها به آموزش زبان پرداخته نمی شود و در این دوره شما می توانید با مهارت های یادگیری نیز آشنا شوید که نه تنها در دستیابی شما به زبان دوم  مثمر ثمر می باشند، بلکه در یادگیری سایر مهارت ها نیز تاثیرگزار واقع می گردند.
شما در این دوره با آموزش نامحدود زبان در ۵۰ جلسه مواجه خواهید شد و در نتیجه می توانید به سرعت خودتان را برای آنچه که دلخواهتان است، آماده سازید.
علاوه بر دوره های راکت، همیاد زبان نیز از دوره های برجسته آموزش خصوصی زبان است که با آموزش با توجه به سبک یادگیری زبان آموز، زبان را به شکلی کاملا کارشناسی شده به زبان آموزان آموزش می دهد. در این دو دوره شما با پشتیبانی آنلاین و بهره گیری از اساتید راکت، می توانید به سرعت در مسیر دلخواه قرار گرفته و در نهایت با شخصی سازی آموزش زبان، مسیری تازه را کشف نمایید.
دوره ها همگی با روش سیستم آموزشی رامیت احمدرضا ابراهیمی پیش می روند و تجربه ای تازه را در کنار سرعت و کیفیت یادگیری به شما عزیزان تقدیم می نمایند. برای ثبت نام در این دوره ها و یا اقدام به دریافت مشاوره، می توانید به تکمیل بخش زیر اقدام نموده و در نهایت منتظر تماس کارشناسان ما باشید.
همکاران ما از ابتدا تا انتهای مسیر در کنار شما هستند و به صورت تمام وقت آماده دریافت نظرات و پیشنهادات شما عزیزان نیز خواهند بود.