آموزش فشرده مکالمه انگلیسی

یادگیری مکالمه زبان انگلیسی در کوتاه مدت بهترین روش یادگیری مکالمه زبان انگلیسی است. تقریبا تمام برای یادگیری مهارت های متفاوت در زمان ها ی مختلف اقدام کرده ایم. همه ما خوب می دانیم یادگیری مکالمه انگلیسی نیازمند ایجاد وتوسعه مهارت های زبانی جدید است. همه می دانیم برای ماهر بودن در یک توانایی به خصوص نیازمند تکرار و تمرین برای مدت زمان کافی هستیم. تا اینجا به نظر هیچ مشکلی در کار نیست. مشکلات یادگیری زبان انگلیسی زمانی شروع می شود که نمی دانیم چگونه از بی انگیزه گی و بی میلی در مسیر یادگیری جلوگیری کنیم. یادگیری با انگیزه و مداوم آرزوی تمام زبان آموزانی است که تا کنون چندین مرتبه برای یادگیری زبان انگلیسی اقدام کرده اند و مجبور به رها کردن شده اند.

یکی از راه های یادگیری زبان انگلیسی تا سطح پیشرفته، یادگیری زبان انگیسی در 6 ماه است. آموزش فشرده زبان انگلیسی فرصت حاشیه رفتن و بی انگیزه شدن را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد. زمانی که سرعت آموزش مکالمه انگلیسی کند است و ما در مسیر یادگیری انگلیسی پیشرفت خود را بطور محسوس نمی بینیم امکان بی انگیزه شدن و رها کردن یادگیری بسیار زیاد است. در دوره جامع مکالمه زبان انگلیسی تمرین هر روز برای زبان آموز نقش مهمی دارد. چنانچه برای ایجاد عادت های صحیح زبانی نیازمند مقداری تمرین به صورت روزانه برای یکسال هستیم اگر مقدار تمرین روزانه را دوبرابر کنیم مدت دوره به شش ماه تغییر می کند. در اینصورت با برنامه ریزی منظم و تمرین جدی یادگیری 6 ماهه زبان انگلیسی را تجربه می کنیم.

دوره جامع مکالمه زبان انگلیسی

آموزش مکالمه زبان انگلیسی در دوره جامع با برنامه ریزی زبان آموز و استاد آغاز می شود. در این برنامه ریزی معمولا از زبان آموز خواسته می شود زمان تمرین روزانه خود را مشخص نماید. آموزش مکالمه های انگلیسی در ویدئوهای آموزشی ارائه شده است. بنابراین زبان آموز می تواند هر چند ساعت در روز که بتواند برای تمرین اختصاص دهد. زبان آموز با استفاده از راهنمایی ها و پشتیبانی دوره و همچنین تلاش و تمرین منظم به راحتی می تواند صفر تا صد زبان انگلیسی را در فاصله 3 ماه تا یکسال طی کند. برای آشنایی با روند این آموزش به صفحه معرفی دوره جامع مکالمه انگلیسی رجوع کنید.

آموزش مکالمه زبان انگلیسی به روش زبان مادری

معمولا وقتی صحبت از روش یادگیری زبان انگلیسی به شیوه زبان مادری می کنیم اولین اشکالی که به ذهن می رسد طولانی بودن مسیر یادگیری است. یادگیری زبان مادری به رشد و درک عقلی کودک و همینطور رشد فیزیکی او بستگی دارد و به همین دلیل یادگیری زبان مادری ممکن از در بعضی ها تا 3 سال طول بکشد. با توجه به آمادگی فیزیکی و ذهنی شما یادگیری زبان انگلیسی به روش زبان مادری به طور میانگین با 350 ساعت تمرین منظم حاصل می شود. برای شناخت بهتر جزئیات این آموزش به مقاله آموزش مکالمه زبان انگلیسی به روش زبان مادری رجوع کنید.

 

چگونه انگلیسی را در شش ماه یاد بگیریم؟  سوالی که ذهن همه زبان آموزان را به خود مشغول کرده است. دیرتر بیشتر به پاسخ این سوال خواهیم پرداخت. کسانی که اعتقاد دارند برای یاد گرفتن زبان انگلیسی باید حتما در کلاس های زبان حضور بیابند در واقع شاید بنا به تجربه شخصی خود و برنامه نادرستی که در طی یادگیری زبان به کار بسته اند به این تجربه دست یافته اند و البته که این موضوع نمی تواند برای همه نتیجه مطلوبی را به بار بیاورد و گاهی چنین نتیجه گیری هایی بیشتر از ذهنیت افراد و آموزش هایی که طی این سالها بدست آورده اند، نشات می گیرند.
یادگیری زبان در کلاس های آموزش زبان انگلیسی گاهی نتایجی بر خلاف انتظار را به بار می آورند و در بهترین حالت ۱۰ نفر زبان آموز با یک روش آموزشی زبان را فرا می گیرند و در کل سبک یادگیری شخصی آنها نادیده گرفته می شود. البته که این موضوع می تواند قابل حل باشد اگر بنا به نیاز زبان آموزان و با توجه به سیستم آموزشی رامیت به یادگیری و آموزش بپردازید. ما در این مقاله به بررسی این فرآیند خواهیم پرداخت. پس بیایید با هم در مورد یادگیری زبان انگلیسی در شش ماه صحبت کنیم و در کنار هم تجربیات جدیدی را کسب نماییم.

چگونه انگلیسی را در شش ماه یاد بگیریم:

  • مرحله اول آماده کردن خودتان است:

یکی از روش های یادگیری زبان انگلیسی در شش ماه آماده سازی خودتان می باشد. آیا خودتان را می شناسید؟ بر توانایی هایتان تسلط دارید؟ آیا نقاط قوت و ضعفتان را شناسایی کرده و برای تقویت نقاط قوت خود تلاش کرده اید؟ یا اینکه از آن دسته افراد هستید که فکر می کنند باید در ابتدا نقطه ضعف های خود را از بین ببرند؟ در واقع این تفکری اشتباه است. اگر ما مدام به فکر نقاط ضعفمان باشیم، تمرکز ذهن ارزشمند خود را روی مواردی می گذاریم که از پایه درست نیستند. پس هرقدر تلاش بیشتری کنیم در مسیر اشتباه تری پیش خواهیم رفت و برای رهایی از این مسیر، باید از ابتدا دیوار را خراب و دوباره بسازیم. اما اگر روی نقاط قوتمان تمرکز کنیم ناخودآگاه اعتماد به نفس بیشتری خواهیم یافت و در مسیر درست تری پیش خواهیم رفت. همین امر موجب می شود ما به تنهایی بتوانیم دست به شروع کارهای جدید، بدون استاد، کلاس و یا موارد دیگر بزنیم.
برای توضیح این مطلب می توانیم مثالی ساده در خصوص یادگیری زبان انگلیسی بزنیم. در این مسیر بهتر است در ابتدا بپذیرید که می خواهید شروع به یادگیری زبان انگلیسی کنید، ذهنتان را آماده کنید و به این فکر کنید که پس از مثلا شش ماه به زبان انگلیسی مسلط گردیده اید. این تصویر را فراموش نکنید و مدام با خود مرور کنید، برنامه ریزی کنید و دست به اقدام بزنید. حواستان باشد از شنبه شروع کردن و یا توجیه هایی با همین مضمون، مساوی با شروع نکردن است. در نهایت پس از برنامه ریزی، در همان زمان که قصد یادگیری را می کنید، دست به اقدام بزنید.

  • مرحله دوم شنیدن است:

بشنوید و بشنوید و بشنوید! تاکید بر روی این مسئله دلایل بسیاری را به همراه خواهد داشت. کودکیتان را به خاطر بیاورید؛ از کی شروع به ارتباط کلامی کردید؟ یک سالگی، شش ماهگی یا…؟ در حقیقت اگر شما جزء افرادی باشید که در سنین پایین شروع به صحبت کرده اید، احتمالا از داشتن افرادی در کنارتان بهره برده اید که با شما به صورت دائمی صحبت کرده اند و برای به دست آوردن این مهارت زمان صرف نموده اند. همه ما به مرور و با شنیده ها و اتفاقاتی که در کنار ما صورت پذیرفته اند، به مرور و پس از تجزیه و تحلیل های فراوان، شروع به صحبت کردن کرده ایم. این مثال تصویر خوبی برای این شرح این موضوع است که می توان با موسیقی، فیلم، اخبار و هر چیز دیگری که در دسترس شما قرار دارد، یادگیری زبان هدف را با زندگی خود همسو نموده و زبان انگلیسی را مانند یک کودک فرا بگیرید. این تمرین، تمرین مناسبی است که یادگیری به روش ناخودآگاه را برای علاقه مندان رقم می زند و به مرور و پس از تقویت مهارت شنیداری می توانید گام های موثری را در زمینه تلفظ و ادای درست آواها نیز بردارید.

  • مرحله سوم یادگیری حروف الفبای زبان انگلیسی است:

همه ما در مدرسه با این حروف کم و بیش آشنا هستیم. اما اگر تلفظ صحیح آنها را فراموش کرده اید، اینترنت منبع خوبی در جهت مرور و تمرین زبان انگلیسی است. خوشبختانه امروزه اینترنت با ایجاد فضایی کاملا در دسترس، شرایط یادگیری را برای تمامی افراد محیا نموده است و این موضوع می تواند گامی مثبت در یادگیری بهتر شخصی باشد.

  • مرحله چهارم یادگیری لغات انگلیسی است:

البته یادگیری کلمه به تنهایی فایده ای ندارد. به همین منظور بهتر است که در این مرحله برای خود فلش کارت درست کنید و در فاصله زمانی های منظم آن ها را با خود تکرار کنید. نکات مهمی که در طراحی یک فلش کارت لازم است این است که، یادتان باشد روی هر فلش کارت تنها یک کلمه بنویسید، معنی لغات را در حین به کار بردن آنها در جملات به کار ببرید. در ضمن می توانید از اپلیکیشن های هوشمند فلش کارت استفاده کنید تا با برنامه ریزی های روتین به شما در یادگیری بهتر لغات زبان انگلیسی کمک نمایند. اما آیا یادگیری لغات به تنهایی کافی هستند؟ در حقیقت نه. شما باید کلماتی که یاد گرفته اید را در جمله به کار ببرید و با آن ها جمله بنویسید. همانطور که پیش تر هم بیان نمودیم، این کار بسیار حیاتی است. اما نکته حائز اهمیت دیگر این است که وقتی کلمه ای را یاد می گیرید بهتر است کلمات مترادف و کلماتی که با هم در یک گروه خانوادگی هستند را نیز فرا بگیرید، مثلا برای یادگیری کلمه جنگل، شاید بهتر باشد که واژه های درخت، گل، خاک و… را نیز فرا بگیرید که البته این موارد را در یادگیری با دیکشنری های آکسفورد نیز می توانید تمرین نمایید.

  • مرحله پنجم باید الگو ها را به خاطر بسپارید:

یادتان باشد وقتی جمله می نویسید رعایت نکات گرامری را به کار بگیرید تا ذهنتان نیز به مرور به دستور زبان ها نیز عادت کند وگرنه خواندن و حفظ کردن این نکات نمی توانند مثمر ثمر واقع گردند. دقت به نکات گرامری در واقع یادگیری منفی کردن جملات و یا سوالی نمودن آنها را نیز به شما یاد خواهند داد که این خود در مکالمات و مکاتبات شما به مرور تاثیرات شگرفی را حاصل خواهد نمود.

  • مرحله ششم اولویت بندی در یادگیری می باشد:

این موضوع بسیار طبیعی است که هر چه شما لغات بیشتری را فرا بگیرید، باز هم لغات دیگری برای یادگیری وجود داشته باشد. پس برای خود اولویت هایی را مشخص کنید و قدم قدم به هدف هایتان نزدیک شوید. اولویت بندی در یادگیری یک نیاز است و این نیاز با آگاهی داشتن از خواسته و توانایی هایتان در یادگیری اهمیت خود را به مراتب بیشتر نشان خواهد داد.

در نهایت اما همه ما می دانیم که گاهی وجود یک راهبر می تواند در سرعت بخشیدن به مسیر یادگیری حائز اهمیت باشد. راهبران یا اساتید افرادی هستند که با تجربیات و البته آموزش هایی که در این حیطه دیده اند، می توانند در این مسیر تاثیرگزار باشند و البته زمینه ساز ایجاد انگیزه و خودباوری در زبان آموزان نیز گردند.
ما در موسسه احمدرضا ابراهیمی با آموزش آنلاین زبان انگلیسی و بهره گیری از دوره های منحصر به فرد آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز، آموزش را با سبک و موقعیت زبان آموزان رقم می زنیم و تلاش داریم تا علاوه بر آموزش هایی که در ساعات تعیین شده صورت می گیرد، زمینه ساز برنامه ریزی های شخصی در زبان آموزان در جهت تمرین و تکرار بیشتر در منزل باشند.
دوره های آموزش زبان در ۵۰ روز از پشتیبانی آنلاین برخوردار هستند و با بهره گیری از اساتید چند زبانه و متخصص در حوزه آموزش به سبک راکت، کیفیت و سرعت را در کنار هم رقم می زنند. در صورت تمایل به شرکت در این دوره ها و کسب اطلاعات بیشتر، شما می توانید با کارشناسان ما از طریق پشتیبانی سایت ارتباط حاصل نمایید و یا بخش زیر را تکمیل نموده و از مشاوره رایگان ما نیز بهره مند گردید. همکاران ما در طول این مسیر در کنار شما علاقه مندان هستند و به صورت تمام وقت آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند.