IELTS7 Banner 01 8

زبان آلمانی یکی از زبان های معتبر در خانواده ی زبان هندواروپایی است. زبان های هندو اروپایی متشکل از زبان های هندی، زبان های ایرانی و زبان های اروپایی است که شامل صدها زبان و گویش هستند که در جای خود از شگفتی بسیاری برخوردارند. آلمانی بیشتر در اروپای مرکزی یعنی بخش مرکزی قاره اروپا تکلم می شود و از پر تکلم ترین زبان های اتحادیه اروپا محسوب می شود.
همچنین این زبان را به عنوان دومین زبان اسناد علمی و سومین زبان سایت های اینترنتی، می شناسند. آلمان یکی از پرجمعیت ترین کشورهای قاره ی اروپا است که بسیاری از مردم، آن را بهترین کشور جهان می دانند.
پایتخت آلمان، برلین است و زبان رسمی این کشور زبان آلمانی است. جمعیت کثیری از مردم آلمان (بیشتر از ۹۰ درصد) به زبان آلمانی صحبت می کنند. زبان آلمانی دو گویش زبان دارد که شامل زبان بالا (آلمانی بالا) و زبان پایین (آلمانی پایین) می شود. بر اساس زبان آلمانی، زبان معیاری به عنوان آلمانی معیار وجود دارد. زبان معیار شکل نوشتاری و گفتاری زبان است که اغلب در رسانه ها، کتب، سخنرانی ها و موارد رسمی، مورد استفاده قرار می گیرد و مردم با سواد با آن صحبت می کنند.
آلمانی بالا متکلمانی در شمال ایتالیا، سوئیس، اتریش و جنوب آلمان دارد و آلمانی پایین در هلند، شمال آلمان، جنوب دانمارک و شمال آلمان متکلمانی دارد. خود این گویش ها به گویش های فرعی تقسیم می شوند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

 

آلمانی بالا:
زبان آلمانی شوابی،
زبان آلمانی کولونیرو،
زبان آلمانی والزر، زبان آلمانی سیمبری،
زبان آلمانی هوتری،
زبان آلمانی اتریشی-باواریایی،
زبان آلمانی ساکسون بالا،
زبان آلمانی بالای نو،
زبان آلمانی بالای باستان،
زبان آلمانی بالای میانه،

 

آلمانی پایین:
زبان آلمانی سیلزیایی پایین،
زبان آلمانی کولش،
زبان آلمانی سفلا،
زبان آلمانی لوکزامبورگی،
زبان آلمانی وستفالی،
زبان آلمانی مین-فرانکنی،
زبان آلمانی اونزردویچ،
زبان آلمانی فلتسی،
زبان آلمانی سویس،
زبان آلمانی پنسیلوانیا،
و زبان آلمانی پلاودیتش

 

جمعیت قلیل دیگری از ساکنان کشور آلمان که از مهاجران هستند، به زبان های دیگری صحبت می کنند. اکثر مهاجران ترک زبانند و بقیه آنها به زبان های رومی، دانمارکی، سوربی و فریسی تکلم می کنند. کلمات زبان آلمانی بیشتر ریشه در زبان‌های لاتین و یونانی دارند. همچنین قسمت های کمی از زبان آلمانی نیز ریشه در فرانسوی و انگلیسی دارد.
آلمان در دوران قدرت امپراطوری روم، زیر سلطه روم بود که باعث ورود لغات بسیاری در حوزه های کشاورزی، آشپزی، مذهبی، معماری و اقتصادی از لاتین به آلمانی شد. همچنین در دوره ای مردم جنوب آلمان و فرانسه با هم متحد شدند تا مناطق بیت المقدس را از سلطه مسلمانان در آورند؛ این دوران هم باعث ورود اندکی لغت از فرانسه در فرهنگ لغت آلمان شد.
کشور آلمان کشوری است با چهار فصل، طبیعت بکر، کاخ های شگفت انگیز و جاذبه های گردشگری دیگر که باعث پیشرفت چشم گیر در حوزه های فرهنگی، هنری، علمی و ادبی است. مردم آلمان بسیار به حفظ حقوق خود و دیگران احترام می گذارند و شنیده ها حاکی از آن است که آلمانی ها مغرور هستند که در واقع اینطور نیست و گاها محترمانه برخورد نمودن آنها دلیلی بر گسترش این موضوع در میان عموم خواهد بود.
اغلب زبان آموزان زبان آلمانی محصلان، تجار و یا کسانی هستند که برای زندگی، قصد مهاجرت به این کشور را دارند. اگر شما جزء این افراد هستید یا به آموزش زبان آلمانی علاقه دارید، می توانید در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی در دوره های آموزش آنلاین زبان آلمانی شرکت نمایید.

 

آموزش زبان آلمانی در واقع در دو دوره تخصصی تحت عنوان آموزش زبان آلمانی در ۵۰ روز و همچنین دوره های همیاد خلاصه گردیده اند که هر دو دوره با روش سیستم آموزشی رامیت، آموزش های لازمه را به علاقه مندان می دهند و در واقع با پشتیبانی آنلاین و دستیابی رایگان زبان آموزان به اپلیکیشن تخصصی آموزش زبان آلمانی با عنوان ARE زبان آموزان را در یادگیری زبان در منزل نیز حمایت می کنند. این دوره ها با نظارت مستقیم احمدرضا ابراهیمی همراه هستند و اساتید راکت زبان آلمانی را در کنار خود دارند. برای آغاز یادگیری این زبان جذاب و کاربردی کافی است مشخصات خود را در فرم زیر وارد کرده تا کارشناسان ما در جهت ارائه مشاوره با شما تماس بگیرند همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با ما از طریق راه های ارتباطی زیر ارتباط حاصل نمایید.