به نظر می رسد یک راه سرگرم کننده برای یادگیری زبان انگلیسی، درست است؟ بنابراین امروز ، می خواهم به دلایل اثبات شده یادگیری زبان انگلیسی با فیلم آشنایتان کنم و فیلم هایی را برای یادگیری زبان انگلیسی با شما به اشتراک بگذارم. راهنمایی در مورد یادگیری کلمات و عبارات جدید، هنگام تماشای فیلم، از تکرار عبارات گرفته تا تماشای با (و بدون) زیر نویس، همچنین می توانید اطمینان داشته باشید که همزمان از تماشای فیلم لذت خواهید برد.
شاید هنوز تعجب کنید که آیا واقعاً می توانید انگلیسی را با فیلم یاد بگیرید! از همه چیز گذشته ، قرار است تماشای فیلم سرگرم کننده باشد ، درست است؟ بنابراین ، چگونه می توانید زبان انگلیسی یاد بگیرید در حالی که آنقدر سرگرم فیلم هستید؟ و مهمتر از همه ، چرا باید به جای کتاب های درسی ، انگلیسی را با فیلم یاد بگیرید؟
IELTS7 Banner 01 8

در اینجا سه دلیل وجود دارد که ثابت می کند می توان با فیلم به یادگیری زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری پرداخت، به همین دلیل توصیه می کنم یادگیری زبان را از این طریق را امتحان کنید.
دلیل اول، انگلیسی که شما از طریق کتاب های درسی یا کلاس یاد می گیرید همان چیزی نیست که مردم در خیابان می گویند. به عنوان مثال ، در کلاس های انگلیسی مبتدی ، شاید یاد گرفته باشید که چگونه بگوییم “nice weather we’re having.”، در حالی که این عبارت از نظر فنی صحیح هست ، اما تقریباً هرگز این مورد را در زندگی واقعی نمی گوییم. در مقابل ، انگلیسی که در فیلم ها صحبت می شود، بسیار طبیعی است. همچنین اگر با انگلیسی زبانان بومی نیز صحبت کنید بسیار نزدیک به زبانی که در زندگی واقعی جریان دارد، خواهید شد. این به بهبود مکالمه ی انگلیسی شما کمک می کند. پس در کنار کلاس های آموزشی خود یا یادگیری به روش خود آموز نیاز است از فیلم ها استفاده کنید تا با انگلیسی واقعی و لهجه ی افراد بومی مسلط شوید.

 

دلیل دوم این است که شما کلمات انگلیسی را در متن یاد می گیرید. این یکی از جنبه های مثبت در تماشای فیلم است. بیایید بگویید که شما فیلم تماشای چه نوع فیلمی را دوست دارید؟ هیجانی؟ عالی هستند! پس از تماشای ۱۰ یا ۲۰ دقیقه از فیلم ، شروع به یادگیری واژگان مربوط به متن یا موضوع فیلم خواهید کرد.
معمولاً وقتی کلمات را به طور سنتی یاد می گیریم (مثلاً در مدرسه)، مواردی مانند لیست واژگان را مطالعه می کنیم. با لیست واژگان می توانید یاد بگیرید که کلمات به چه معنی هستند ، اما کاربرد آن ها و اینکه کجا و چگونه استفاده می شوند را یاد نمی گیرید. به عنوان مثال ، بگذارید بگوییم کلمه جدید “کارآگاه” را یاد می گیرید. از فرهنگ لغت ، می دانید منظور از “شخصی که جرائم را بررسی می کند” به چه معنی است. اما اگر از آن استفاده نکنید، فراموش کردن آن آسان است. همچنین این ایده را به شما نمی دهد که اغلب در کجا این کلمه استفاده می شود و چگونه استفاده می شود.
از طرف دیگر ، اگر کلمه “کارآگاه” را با تماشای فیلم های جنایت یاد بگیرید ، می دانید که “کارآگاه” می تواند به معنای بسیاری از موارد باشد. به عنوان مثال ، می تواند یک عنوان در مقابل شخص باشد (به عنوان مثال “کارآگاه بکت”). یا شاید این اسمی باشد که به این کار اشاره دارد (مثلاً او یک کارآگاه است). و شاید شما حتی مواردی را می شنوید که به شما امکان می دهد در مورد این کلمه نظر ایجاد کنید (به عنوان مثال “شما کارآگاهان فریبنده هستید”). به این ترتیب ، شما فقط یاد نمی گیرید که هر کلمه به چه معنی است ، می دانید که چگونه از آن استفاده می شود.

 

و اما دلیل سوم، می شنوید که چطور چیزها گفته می شود. در انگلیسی اغلب مردم می گویند فقط ۷٪ از ارتباطات ما از طریق سخنان ما بیان می شود. پس ۹۳٪ دیگر چطور؟ خوب ، همه چیز در مورد نحوه بیان آن است. می دانید، چیزهایی مانند زبان بدن ، عبارات شما (مانند لبخند ، اخم) و صدای شما (مانند صدای عصبانیت یا صدای غم انگیز بودن). همانطور که می توانید حدس بزنید ، چگونگی اغلب از آنچه می گویید برای انگلیسی ها مهم تر است. بگذارید برای شما مثالی بزنم. من مطمئن هستم که یکی از اولین عباراتی که شما می خواستید به زبان انگلیسی یاد بگیرید این بود “من شما را دوست دارم”. اما آیا تصور می کردید بسته به اینکه چگونه با صدای بلند آن را بگویید، می تواند بسیار متفاوت باشد؟
“من تو را دوست دارم” ممکن است این حرف را از دو نفر عاشق بشنوید!
ممکن است یک نفر در تلاش باشد تا به شخص دیگر بگوید “من واقعا شما را دوست دارم … چرا شما به من اعتماد ندارید!”
“من تو را دوست دارم” یک شخص ممکن است واقعا بخواهد بگوید “من تو را دوست دارم (و نه کس دیگری… نگران نباشید!)”
“دوستت دارم!!” شخص ممکن است بگوید ” دوست دارم” در حالی که واقعاً عصبانی است!
اگر این عبارات را با صدای بلند بشنوید ، آن ها برای شما حس کاملی خواهند داشت! از طریق مشاهده بازیگران در فیلم ها، نه تنها می توانید کلمات جدید یاد بگیرید بلکه می توانید نحوه گفتن آنها را بفهمید. شخصیت ها ممکن است غمگین، خوشحال، شگفت زده یا عصبانی باشند. و این را فورا خواهید فهمید.
شما می توانید از انیمیشن، فیلم و سریال هایی مانند: Pirates of the Caribbean، Harry Potter ، Star Wars، Finding Nemo، The Wizard of Oz، The Queen و friends برای یادگیری زبان همراه با سرگرمی و لذت استفاده کنید.

 

در دوره های همیاد انگلیسی و راکت انگیسی موسسه ی زبان احمدرضا ابراهیمی با بهره گیری از سیستم آموزشی رامیت که مبتنی بر سرعت، کیفیت و پیشرفت زبان آموزان در یادگیری زبان است، شما با فیلم های آموزشی استاندارد توسط اساتید موسسه می توانید بهتر زبان انگلیسی را تمرین کنید و بیاموزید، این دوره ها مکالمه را برایتان آسان تر از قبل خواهند کرد، دوره های راکت یا آموزش آنلاین زبان در ۵۰ روز و دوره ی همیاد یا آموزش زبان آنلاین با پشتیبانی و اپلیکیشن های اختصاصی مثل اپلیکیشن بهین دانش ویژه زبان آموزان و اپلیکیشن احمدرضا ابراهیمی ویژه زبان آموزان، برای شما محیطی را فراهم آورده است تا با اساتید و دوستانتان به زبان انگلیسی چت کنید تا نگرانی ای از بابت پارتنر نداشته باشید و آموزشتان را کاربردی کنید، همچنین می توانید در بخش سوالات، پرسش هایتان را مطرح و زودتر به جواب برسید.
برای اطلاعات بیشتر در مورد این دوره ها می توانید فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند و مشاوره های مورد نیازتان را ارائه دهند، در این صورت می توانید برای شرکت در دوره ها بهتر تصمیم بگیرید؛ همچنین می توانید با پشتیبانی سایت در ارتباط باشید و یا با موسسه تماس حاصل فرمایید