در میان کلماتی که روزانه به گوش ما می رسد و یا در مکالمات خود از آن استفاده می کنیم می توان به کلمه سوال اشاره کرد. با توجه به اهمیت این کلمه چه در مکالمات فارسی و چه در مکالمات زبان انگلیسی تصمیم بر این شد که به بررسی واژه سوال به انگلیسی در این مقاله بپردازیم. این کلمه را بسیار شنیده ایم اما امروز به کاربرد صحیح آن ها در جملات انگلیسی خود خواهیم پرداخت.

IELTS7 Banner 01 8 سوال به انگلیسی,سوال کردن به زبان انگلیسی,سوال به زبان انگلیسی

 

سوال به انگلیسی:

معادل کلمه سوال به انگلیسی، Question می باشد. ما با این کلمه بارها و بارها و به شکل های متفاوت آشنا شده ایم و در واقع این کلمه به صورت کوییز در میان ما فارسی زبانان به کلمه ای آشنا تبدیل گردیده که جایگاه ویژه ای در ادبیات و مکالمات ما نیز بدست آورده است. کوییز در واقع همان سوالات و پرسش هایی است که در مدارس و دانشگاه ها زیاد به گوش خورده است و به صورت یک کلمه کاملا عادی در فرهنگ زبانی ما وارد گردیده است.

سوال به زبان انگلیسی چه می شود؟

                                                             Question – Begging – Interrogation

سوال کردن به زبان انگلیسی چه می شود؟

                                                      Ask – To ask – Query – To beg

سوال جهت دار به انگلیسی چه می شود؟

                                                Leading question

سوال تلفیقی به انگلیسی چه می شود؟

                                                   Integrated question

مترادف کلمه سوال به انگلیسی چه می شود؟

                                           Query – Quaere

 

برای آشنایی بیشتر به نمونه سوالات زیر دقت کنید :

.I have a question
من یک سوال دارم.

.I’m going to ask you a question now

حالا ازتون یک سوال دارم.

.Mr.Smith, I have only one more question for you
آقای اسمیت فقط یک سوال دیگه ازتون دارم.

.Reza may have questions for you
رضا شاید بخواهد چند تا سوال ازت بپرسه.

 ?Maryam, do you have any question
مریم سوالی نداری؟

?can i ask you a personal question
می تونم ازت یک سوال خصوصی بپرسم؟

.At least answer my question
حداقل جوابمو بده.

نکاتی در مورد ترجمه سوال به زبان انگلیسی :

  • هنگام ترجمه سوال به این که آن کلمه در چه متن و محیطی به کار رفته است باید دقت کرد. چه در ترجمه فارسی به انگلیسی و چه بالعکس نقش تعیین کننده ای دارد.
  • هنگام ترجمه همیشه نیاز به معنای تحت الفظی نیست گاهی باید بر اساس محتوا معنا شود.
  • زمانی که هر کلمه ای را از فارسی به انگلیسی ترجمه می کنید دقت کنید که کدام ترجمه شایع تر است .
  • در زبان انگلیسی جنسیت وجود ندارد به همین علت ترجمه آسان تر صورت می گیرد.
  • افعال در زبان انگلیسی صرف نمی شوند همین خود عاملی در جهت ترجمه آسان تر است.

آموزش زبان انگلیسی در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی، به روش های مختلف و با متدهای متفاوت، به صورت کاملا برنامه ریزی شده به زبان آموزان آموزش داده می شود. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که یادگیری زبان انگلیسی می تواند آسان باشد اگر در همان ابتدای یادگیری سعی کنیم به صورت اصولی و برنامه ریزی شده به تمرین و تکرار این موضوع بپردازیم.
برنامه ریزی در یادگیری زبان به یک الزام تبدیل گردیده که بسیاری از کارشناسان زبان به این موضوع معتقد هستند که برای حفظ انگیزه و ثبات قدم در مسیر یادگیری نیاز به این امر را باید جدی گرفت.
در مرکز تخصصی آموزش زبان انگلیسی احمدرضا ابراهیمی، امروزه تلاش بر این است که بتوانیم به صورت native زبان را به زبان آموزان آموزش داده و بر روی لهجه و مکالمه آنها بیش از پیش تمرکز کنیم. ما در مراحل ابتدایی، زبان آموزان را تشویق شرکت در بحث سوال و پرسش می کنیم و از آنها می خواهیم که براحتی و حتی با جملات کاملا دست و پا شکسته سوال بپرسند و یا به سوالات راهبران آموزشی و دوستان خود پاسخ دهند.
موضوعات بر اساس فعالیت های روزانه زبان آموزان انتخاب می شود تا آنها را با واقعیات یادگیری زبان انگلیسی آشنا نماییم. در این مسیر به زبان آموزان می آموزیم که تپق زدن و اشتباه کردن بخشی از مسیر یادگیری زبان انگلیسی است و در واقع پذیرفتن این موضوع شهامت زبان آموزان را می رساند.
دوره های آموزشی زبان در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی، به صورت آموزش آنلاین زبان انگلیسی طراحی گردیده است تا با گسترده نمودن دایره آموزشی خود بتوانیم دایره ای وسیع تر از علاقه مندان و زبان آموزان را در کنار خود داشته باشیم. این موضوع به دو زبانه کردن تمامی فارسی زبانان در سراسر دنیا از شرق تا غرب و از جنوب تا شمال کمک می کند که در جای خود حائز اهمیت خواهد بود.
دوره های آموزش آنلاین زبان انگلیسی به دو شکل متفاوت در خدمت زبان آموزان قرار گرفته است که آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز یکی از مهم ترین دوره های حال حاضر است. این دوره که با عنوان راکت انگلیسی شناخته شده است پس از دو دهه آزمون و خطا کردن و کسب تجربه توسط احمدرضا ابراهیمی طراحی و وارد جامعه آموزشی زبان گردید.
این دوره کاملا مطابق با دیدگاه و دغدغه های آموزشی احمدرضا ابراهیمی است و همسو با سیستم آموزشی رامیت جریانی سریع و با کیفیت را به خود گرفته است. در واقع شما با شرکت در این دوره آموزش نامحدود زبان در این ۵۰ جلسه را تجربه خواهید کرد و این موقعیت را دارید تا به صورت 24 ساعته با راهبران راکت به یادگیری و پرسش و پاسخ بپردازید.
راکت دارای پشتیبانی آنلاین است و به زبان آموزان این انتخاب را می دهد تا با انتخاب زمان و ساعت کلاسهایشان در بهتر پیش بردن مسیر یادگیری خود دخیل باشند.
برای شرکت در این دوره ها و آگاهی از چگونگی روند آموزش در کلاس های آنلاین زبان انگلیسی می توانید به بخش گزارش های دوره های آموزش زبان رجوع نموده و به شکلی شفاف آموزش و راهبری های ما را رصد نمایید. ما به صورت تمام وقت در کنار شما عزیزان هستیم تا مسیری آگاهانه و کاملا برنامه ریزی شده را تقدیمتان نماییم.
راه های ارتباطی با موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی:
_ به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام  در انتهای صفحه که به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است بپردازید.
_ ارتباط با پشتیبانی سایت