آموزش زبان کره ای با تلفظ فارسی، از محبوب ترین نوع آموزش هایی است که زبان آموزان در سطوح اولیه بسیار بدان راغب هستند. اما این روش آموزشی شاید نتواند در مراحل پیشرفته تر به آنها کمک کند. به طور مثال همانطور که در ابتدا فیلم های کره ای با زیر نویس فارسی به مذاق بسیاری از زبان آموزان خوش می آیند ولی به مرور سرعت پیشرفت آنها را خواهند گرفت و در نهایت مسیری طولانی تر را در پیش پایشان قرار خواهند داد، این نوع آموزش نیز به مرور تاثیر و ماندگاری خود را از دست داده و در نهایت زبان آموزان به این نتیجه خواهند رسید که بهتر است زبان کره ای را بدون کمک گرفتن از زبان مادری فرا بگیرند.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

ما اما در این مقاله بنا به درخواستی که کاربران علاقه مند به زبان کره ای داشتند، به آموزش زبان کره ای با تلفظ فارسی می پردازیم. اما نباید فراموش کرد که برای یادگیری بهتر، روش هایی از جمله دیدن فیلم، شنیدن پادکست و… بسیار لذت بخش و زود بازده خواهند بود؛ که آموزشی صحیح و کاربردی را شامل حال علاقه مندان خواهند کرد. دیدن فیلم، انیمیشن و… از جمله روش هایی هستند که زبان آموزان را با واقعیات زبان هدف آشنا می کنند و در نتیجه در موارد بسیاری به آموزش ناخودآگاه گرامر کره ای ختم خواهند شد. در این گونه روش ها علاقه مندان سرگرمی و آموزش را در کنار هم دارند و در نهایت تلفظ و شکل صحیح ادای کلمات را از بومیان زبان هدف فرا خواهند گرفت.

 

ㄱ با صدای «ک» یا «گ»
ㄴ با صدای «ن»
ㄷبا صدای «ت» یا «د»
ㄹ با صدای «ر» یا «ل»
ㅁ با صدای «م»
ㅂ با صدای «ب» یا «پ»
ㅅ با صدایی بین «س» و «ش»
ㅇدر ابتدای هجا بی‌صدا/ در انتهای هجا، با صدای «نگ»
ㅈ با صدای «چ» یا «ج»
ㅊ با صدای «چ»
ㅋ با صدای «ک»
ㅌ با صدای «ت»
ㅍ با صدای «پ»
ㅎ با صدای «ه»/ انتهای هجا،  با صدای «ت»

توضیحات برای عکس ثبت نشده

ㅏبا صدای «آ»
ㅑبا صدای «یا»
ㅓ با صدایی بین «ُ» و «آ» کوتاه
ㅕ با صدای «یُ»، که «ُ» آن مثل حرف قبلی تلفظ می‌شود.
ㅗ با صدای «ُ» که کمی به «او» کوتاه شبیه است.
ㅛ با صدای «یُ» که «ُ» آن مثل حرف ㅗ تلفظ می شود.
ㅜ با صدای «او» کشیده
ㅠ با صدای «یو» که (او) آن مثل حرف ㅜ تلفظ می شود.
ㅡ با صدای «او» کوتاه
ㅣبا صدای «ای» کشیده (بلند)

 

안녕하세요 /  آنی یا سایو/ سلام.

어떻게 지내세요?/  او داکه جی نه سِ یو؟ / حالتون چطوره؟

반갑습니다 / بان گاپ سوپ نی دا / از دیدنتون خوشبختم.

안녕/ آن نی یانگ / خداحافظ.

안녕히 계세요 / آن نی یانگ هی گِ سِ یو/ مراقب خودت باش.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

감사합니다 / گام سا هام نی دا / متشکرم.

실례합니다 / شیل لِه هاپ نی دا / من رو ببخشید.

죄송합니다 / جو سونگ هاپ نی دا / معذرت می خواهم.

천만에요 / چان مَنه یو / خواهش می کنم.

제 이름은 _____/ جِه ای رِ یوم اون …./ اسم من…. است.

 

حال که با تلفظ حروف الفبای کره ای آشنا شدیم، شاید بتوانیم راحت تر کلمات را تلفظ نموده و در مکالمات خود به کار ببریم. دلیل اهمیت الفبا دقیقا به همین علت است که در صورت یادگیری درست، زبان آموزان می توانند به راحتی تلفظ لغات کره ای را تشخیص داده و در ادای آنها به خوبی عمل نمایند.
در ادامه برای تمرین تلفظ بهتر در زبان کره ای، به تعدادی از جملات پرکاربرد کره ای در شرایط و موقعیت های مهم اشاره خواهیم کرد. دلیل به کار بردن جملات برای تمرین، یادگیری اصولی شما است؛ چرا که با این روش علاوه بر اینکه با تلفظ صحیح کلمات آشنا می شوید، ادای درست عبارات را نیز فرا خواهید گرفت و در نهایت علاوه بر دستیابی به این موضوعات، می توانید لغات را در حین بکار بردن آنها در جملات فرا بگیرید.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

همانطور که می بینید، زبان کره ای از زیباترین الفباها برخوردار است؛ چرا که نوشتن این حروف برای ما حکم طراحی کردن را دارد و چه بسیار از افرادی که بدون اینکه علاقه ای به یادگیری زبان کره ای داشته باشند، از این حروف در نوشتن جملات مهم و زیبا و استفاده های گوناگون بهره می برند.
ما در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی، دوره های آموزش زبان کره ای را به روش راکت، طراحی نموده ایم. راکت یکی از دوره های زود بازده آموزش زبان کره ای است، که زبان کره را تنها در ۵۰ روز به زبان آموزان آموزش می دهد. در این دوره شما به آموزش نامحدود زبان کره ای طی این ۵۰ جلسه دست خواهید یافت و در کمتر از ۲ ماه، به سطح قابل قبول در یادگیری خواهید رسید که این موضوع خود می تواند در یادگیری زبان سوم نیز مثمر ثمر باشد؛ چرا که در این دوره علاوه بر یادگیری زبان کره ای، شما با مهارت های یادگیری آشنا شده و در نهایت با توجه به سبک یادگیری خود مسیری شگفت انگیز را تجربه خواهید کرد.دوره آموزش زبان کره ای در ۵۰ روز، با بهره گیری از اساتید راکت و نظارت مستقیم احمدرضا ابراهیمی و همچنین پشتیبانی آنلاین ۲۴ ساعته و راهبران آموزشی، مسیری کوتاه، هموار و مهیج را برای شما رقم خواهد زد که سرعت و کیفیت در آن حرف اول را می زند.
علاوه بر دوره راکت، دوره های همیاد کره ای نیز با بهره گیری از سیستم آموزشی رامیت ، به شکلی نوین و تفکر شده، آموزش خصوصی زبان کره ای را ارائه می دهد که در طی این دوره شما می توانید با انتخاب استاد، محتوای آموزشی، تعداد جلسات و… به شخصی سازی آموزش با توجه به سبک یادگیری پرداخته و در نتیجه، نتایجی مطلوب تر را شامل حال خود نمایید.

 

تمامی دوره های ارائه شده دارای پشتیبانی آنلاین هستند و در دسترسی رایگان به اپلیکیشن تخصصی آموزش زبان، تحت عنوان ARE، نکته مثبت دیگری است که پرداختن به آن خالی از لطف نیست. این اپ یکی از تخصصی ترین اپ های آموزش زبان داخلی است که علاوه بر پرداختن به آموزش آنلاین زبان کره ای، سایر زبان ها را نیز به علاقه مندان آموزش خواهد داد.
در صورت تمایل به شرکت در این دوره ها و بهره گیری از مشاوره رایگان، شما می توانید با ما از طریق پشتیبانی سایت ارتباط حاصل نموده و یا با تکمیل بخش زیر و ثبت مشخصات فردی از جمله شماره تماس خود، منتظر تماس کارشناسان آموزشی ما بوده و از مشاوره های آموزشی ما بهره مند شوید. علاقه مندان به یادگیری زبان کره ای بتوانند در اقصی نقاط جهان و با دسترسی آسان تر، به رویای خود در این زمینه جامه عمل بپوشانند. همکاران ما از ابتدا تا انتهای مراحل یادگیری در کنار شما هستند و شما را مورد حمایت و پشتیبانی خود قرار خواهند داد.

توضیحات برای عکس ثبت نشده