زبان کره ای چند حرف دارد؟ یا زبان کره ای دارای حروف الفبا است یا دارای کاراکتر است؟ در واقع چیزی که در همان ابتدای یادگیری زبان کره ای لازم است بدانیم، شناخت حروف الفبای کره ای و تعداد این حروف است. چرا که حروف الفبا در هر زبانی پایه و اساس آن زبان هستند و در صورت شناخت آنها، شناخت تلفظ صحیح، نوشتن هر آنچه که می شنوید و بسیاری از موارد برای شما آسان تر خواهد شد.
زبان شناسان تا به امروز به یک نظر مشترک در پیرامون موضوع خانوادگی این زبان نرسیده اند و بسیاری اعتقاد دارند که این زبان از خانواده زبان آلتایی است و تعدادی نیز بر این اعتقاد پافشاری می کنند که زبان کره ای از خانواده زبان های دیرین سیبری است. در خصوص خانود زبان آلتایی باید گفت که این زبان، زبان قابل استفاده در بخش هایی از آسیای مرکزی تا غرب چین است و در واقع ادغامی از زبان‌های ترکی، تونگوزی و مغولی است که امروزه در دو کشور کره شمالی و جنوبی مورد استفاده قرار گرفته شده است.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

البته زبان کره ای را نمی توان تنها به دو کشور کره جنوبی و شمالی اختصاص دارد. در واقع در کشورهایی مانند برزیل، ایالات متحده آمریکا، استرالیا و بخش هایی از کانادا و کشور چین، بسیاری این زبان را به عنوان زبان دوم خود انتخاب نموده اند. شاید اسم این شهرها کمی برایتان ناآشنا باشد اما جی‌لین، لیائونینگ، هیلونگ ‌جیانگ، همه از استان های کشور چین هستند که مردم آن به زبان کره ای صبحت می کنند.

 

توضیحات برای عکس ثبت نشده

دلیل این موضوع این است که این استان ها با کشور کره هم مرز هستند و خود به تنهایی توانسته اند بیش از نیمی از گویشوران کره ای زبان را تشکیل دهند. گویشوران کره ای زبان جمعیتی بالای ۸۰ میلیون نفر دارند که خود دلیلی بر اهمیت یادگیری این زبان به عنوان زبان دوم است.
در خصوص الفبا یا کاراکتر در این زبان باید اشاره کرد که اگرچه بسیاری این زبان را از لحاظ ظاهری همانند زبان چینی می دانند اما این زبان دارای ۲۴ حرف الفبا است که از حروف این الفبا به دو گروه حروف بی صدا و صدا دار تقسیم گردیده اند. از جذابیت الفبای کره ای این است که حروف آن به صورت پشت سر هم نوشته نمی شود و در واقع ترکیبی از این حروف یک هان (Han) را به وجود می آورند که در نهایت به یک بخش می رسند.
حروف صدادار در این زبان شامل ㅏ ㅑ ㅓ ㅕ ㅗ ㅛ ㅜ ㅠ ㅡ ㅣهستند که از ترکیب بخش ها در زبان کره ای بوجود می آیند. ترکیب بخش ها خود باعث شکل گیری حداقل یک حرف صدادار و در نهایت ۲ تا ۶ حرف بی صدا است که در جای خود شگفتی بسیاری را رقم می زند.
حروف بی صدا اما که از ترکیب بخش های بوجود آمده از Han ها ایجاد شده اند، شامل ㄱ ㄴ ㄷ ㄹ ㅁ ㅂ ㅅ ㅇ ㅈ ㅊ ㅋ ㅌ ㅍ ㅎ می باشند که از لحاظ ظاهری نسبت به حروف صدادار، از جذابیت بیشتری برای علاقه مندان به یادگیری زبان دوم برخوردار هستند.

 

ㅏاین حرف صدای «آ» می‌دهد.
ㅑاین حرف صدای «یا» می‌دهد
ㅓ این حرف صدایی بین «ُ» و «آ» کوتاه می‌دهد که بیشتر شبیه «ُ» است.
ㅕ این حرف صدای «یُ» می‌دهد که «ُ» آن مثل حرف ㅓ تلفظ می‌شود.
ㅗ این حرف صدای «ُ» می‌دهد که کمی به «او» کوتاه نیز شبیه است.
ㅛ این حرف صدای «یُ» می‌دهد اما «ُ» آن مثل حرف ㅗ تلفظ می‌شود.
ㅜ این حرف صدای «او» کشیده می‌دهد.
ㅠ این حرف صدای «یو» می‌دهد که او آن مثل حرف ㅜ تلفظ می‌شود.
ㅡ این حرف صدای «او» کوتاه را می‌دهد.
ㅣاین حرف صدای «ای» بلند را می‌دهد.

ㄱ این حرف صدای «ک» یا «گ» می‌دهد.
ㄴ این حرف صدای «ن»  در زبان فارسی را می‌دهد.
ㄷ این حرف صدای «ت» و در مواقعی صدای «د» می‌دهد.
ㄹ این حرف صدای «ر» یا در واقعی نیز صدای «ل» می‌دهد.
ㅁ این حرف صدای «م» در زبان مادری ما را می‌دهد.
ㅂ این حرف صدای «ب» یا «پ» را می دهد.
ㅅ این حرف صدای «س» و «ش» می‌دهد. البته باید توجه داشت که در انتهای هجا، صدای «ت» می‌دهد.
ㅇ این حرف در ابتدای هجا بی‌صدا است، ولی در انتهای هجا، صدای «نگ» به خود می گیرد.
ㅈ این حرف صدای «چ» یا «ج» می‌دهد.
ㅊ این حرف صدای «چ» می‌دهد.
ㅋ این حرف صدای «ک» می‌دهد.
ㅌ این حرف صدای «ت» می‌دهد.
ㅍ این حرف صدای «پ» می‌دهد.
ㅎ این حرف صدای «ه» می‌دهد که در انتهای هجا، صدایی متفاوت تر دارد و صدای «ت» به خود می گیرد.

 

اگر به زبان کره ای علاقه مند هستید و هنوز هیچگونه تصمیمی مبنی بر یادگیری آن نگرفته اید، باید توجه داشته باشید لزوم ثابت قدم ماندن در این راه، هدفگزاری و برنامه ریزی است. در این زمینه مشاوران ما در موسسه احمدرضا ابراهیمی در کنار شما عزیزان هستند تا مشاوره های لازمه را در این زمینه و همچنین آشنایی با مهارت های یادگیری به شما بدهند و مسیری روشن و کاملا هموار را برایتان رقم بزنند. جدیت در تصمیم نیز از دومین فاکتورهای مورد نیاز در این مسیر است که خود به خود و با داشتن هدف و برنامه ریزی میسر خواهد شد.
البته که موسسه احمدرضا ابراهیمی با طراحی اپلیکیشن ARE، علاوه بر آموزش های لازمه، یادگیری زبان در منزل را نیز میسر نموده است تا زبان آموزان بتوانند براحتی و همگام با اساتید خود، از دقایق پیش رو بهره برده و تمرین و تکرار را با اساتید خود در هر زمان و موقعیتی از سر بگیرند.
در این مسیر با ایجاد دوره های آموزش زبان کره ای از جمله دوره راکت زبان کره ای و دوره های همیاد زبان کره ای، شکلی کاملا متفاوت از آموزش را به شما عزیزان ارائه می دهیم که تمامی دوره ها بر گرفته از سیستم آموزشی رامیت هستند و نظارت مستقیم احمدرضا ابراهیمی را با خود به همراه خواهند داشت.

 

دوره های ارائه شده دارای پشتیبانی آنلاین هستند و اساتید مربوطه همگی از اساتید چند زبان هستند که دوره های تربیت مدرس را زیر نظر احمدرضا ابراهیمی گذرانده اند و دانش آموخته دو دوره تربیت مدرس راکت و تربیت مدرس به روش رامیت هستند.
در صورتی که علاقه مند به شرکت در دوره های مربوطه هستید و جویای آموزش آنلاین زبان کره ای هستید، می توانید با مشاوران ما از طریق تکمیل بخش زیر ارتباط حاصل نموده و علاوه بر مشاوره های لازمه در این خصوص، با آشنایی با مهارت های یادگیری، گامی مستحکم و البته آگاهانه را در این مسیر بردارید. همکاران ما به صورت ۲۴ ساعته در خدمت شما عزیزان هستند تا مسیر روشن و هموار را برایتان رقم بزنند.

توضیحات برای عکس ثبت نشده