IELTS7 Banner 01 8 آموزش رنگ ها به کره ای,رنگ ها به زبان کره ای

اگر می‌خواهید در مورد رنگ های کره ای بیشتر بدانید، با ما تا پایان این مقاله همراه باشید. می‌خواهیم کلمات و عبارات را با استفاده از هانگول (الفبای کره ای) توضیح دهیم، علاوه بر آموزش رنگ ها به کره ای، نحوه‌ی استفاده و کاربردهای آن‌ها را خواهیم گفت.
کلمه‌ی “رنگ” در کره ای با چه الفبایی نوشته می‌شود؟ کلمه‌ی “رنگ” در کره ای saekkkal) 색깔) است. معمولاًبه 색 رنگ می‌گویند. اگر کلمه “رنگ” را در فرهنگ لغت جستجو می‌کنید، ممکن است به کلمه (컬러 (Konglish kheolleo به معنی رنگ نیز برسید اما توصیه ما این است که به جای آن از (색 (saek استفاده کنید. کلمه “رنگ” نیز گاهی به کره ای به (빛깔 (bitkkal ترجمه می‌شود. اکنون یاد گرفته‌اید که کلمه “رنگ” در کره ای (색 (saek است. هنگام نام گذاری یک رنگ به شکل اصلی آن، بعد از رنگ کلمه 색 را اضافه می‌کنید. دانستن این نکته بسیار مهم است، با این دانش می‌توانید رنگ های کره ای را بشناسید و از آن‌ها استفاده کنید. بیایید واژگان رنگ های کره ای را بیاموزیم.

آموزش رنگ ها به کره ای:

برنز (cheongdongsaek) 청동색
چند رنگ (yeoreo gaji saek) 여러 가지 색
رنگین کمان (mujigaesaek) 무지개색
سیاه 검정색 (geomjeongsaek)
نارنجی 주황색 (juhwangsaek)
آبی 파란색 (paransaek)
قهوه ای 갈색 (galsaek)
قهوه ای تیره 밤색 (bamsaek)
طلایی 금색 (geumsaek)
خاکستری 회색 (hoesaek)
سبز 초록색 (choroksaek)
سبز روشن 연두색 (yeondusaek)
سبز آبی یا آبی دریایی 청록색 (cheongnoksaek)

صورتی 분홍색 (bunhongsaek)
بنفش 보라색 (borasaek)
قرمز 빨간색 (ppalkansaek)
نقره 은색 (eunsaek)
سفید 하얀색 (hayansaek)
زرد 노란색 (noransaek)
آبی نیروی دریایی 남색 (namsaek)
آبی آسمان 하늘색 (haneulsaek)
رنگ نرم 부드러운 색 (budeureoun saek)
رنگ واضح 선명한 색 (seonmyeonghan saek)
رنگ تیره 어두운 색 (eoduun saek)
رنگ روشن 밝은 색 (balgeun saek)
رنگ پاستل 파스텔 톤의 색 (paseutel tonui saek)

نحوه استفاده از رنگ ها به زبان کره ای:

می‌توانید از رنگ‌های فوق به زبان کره ای به عنوان اسم یا صفت استفاده کنید.
مثلا:

빨간색 좋아해요 (ppalgansaek joahaeyo)
.من رنگ قرمز را دوست دارم

빨간색 자전거 좋아해요 (ppalgansaek jajeongeo joahaeyo)
.من دوچرخه‌های قرمز را دوست دارم

اگرچه رنگ قرمز در مثال دوم یک اسم است، اما به عنوان یک صفت عمل می‌کند و رنگ دوچرخه‌ها را توصیف می‌کند.
به این ترتیب رنگ ها را به زبان کره ای استفاده کنید، این یک راه عالی برای شروع یادگیری آن‌ها است. این یکی از روش ساده است و برای استفاده از رنگ‌های مختلف به شما کمک می‌کند.

افعال (صفت ها) به کره ای:

  • پنج واژه رنگی خاص، در کره ای وجود دارد که ممکن است اشکال مختلف آن را مشاهده کنید. در این قسمت به معرفی یکی دیگر از روش‌های استفاده از رنگ ها به زبان کره ای  می‌پردازیم. قبل از اینکه به این موضوع بپردازیم، به یاد داشته باشید که از رنگ های کره ای بالا استفاده کنید، این ساده‌ترین راه برای شروع است. در زیر ابتدا افعال (صفت ها) به کره ای و بعد از آن فرم‌های پایه به زبان کره ای در مقابل یک اسم آمده است.

(까만 (kkaman) – 까맣다 (kkamata سیاه
(파란 (paran – 까맣다 (kkamata آبی
(빨간 (ppalgan) – 빨갛다 (ppalgata قرمز
(하얀 (hayan) – 하얗다 (hayata سفید
(노란 (noran) – 노랗다 (norata زرد

  • همانطور که ممکن است از دستورات کره ای و قوانین آن بدانید، صفت‌ها می توانند قبل از یک اسم یا در انتهای یک جمله بیایند. مثلا:

빨간 자전거 좋아해요 (ppalgan jajeongeo joahaeyo)
من دوچرخه های قرمز را دوست دارم.

자전거 빨개요 (jajeongeo ppalgaeyo)
دوچرخه قرمز است.

자전거 빨간색 이에요 (jajeongeo ppalgansaegieyo)
دوچرخه قرمز است.

در مثال اول: ما از فعل توصیفی (صفت)، (빨갛다 (ppalgata در مقابل اسمی که توصیف می‌کند استفاده می‌کنیم (دوچرخه).
در مثال دوم: (빨갛다 (ppalgata به عنوان اصلی‌ترین فعل توصیفی (صفت) جمله آورده می‌شود، که رنگ دوچرخه را توصیف می‌کند.
در مثال سوم: از (빨갛다 (ppalgata در شکل اسم آن ، به همراه فعل  to be استفاده می‌کنیم.

  • صفت های کره ای برای رنگ‌ها، به شکل اصلی فعل توصیفی (صفت) نخواهند بود. در عوض ، شما فقط از ” اسم + (색 (saek ” استفاده خواهید کرد. بیایید کلمه رنگ (choroksaek) 초록색  به معنی “سبز” را در نظر بگیریم. از آنجایی که شما از آن به عنوان اصلی‌ترین فعل توصیفی (صفت) جمله استفاده نمی‌کنید، فقط از موارد ۱ و ۳ در بالا استفاده خواهید کرد.
    مثلا:

초록색 자전거 좋아해요 (choroksaekjajeongeo joahaeyo)
.دوچرخه های سبز را دوست دارم

자전거 초록색 이에요 (jajeongeo choroksaegieyo)
دوچرخه سبز است.

  • به عبارت دیگر، کلمه “قرمز” در کره ای بر اساس نحوه استفاده از آن تغییر می‌کند. در زبان کره ای، این کلمات در شکل فعل صفت اصلی آنها وجود دارد، که عبارت است از ㅎ다. هنگام استفاده ㅎ با ㄴ جایگزین می‌شود. کلمات رنگی دیگر چنین شکلی ندارند.
    موقعی باید از کلمه کره ای “(색 (saek” را به رنگ‌ها اضافه کنید که می‌خواهید چیزی را به عنوان یک رنگ خاص توصیف کنید، می‌توانید (색 (saek را با فعل (이다 (ida ضمیمه کنید.

 

برای آموزش‌ و مطالعه بیشتر می‌توانید به بخش مقالات زبان کره ای مراجعه کنید. اگر علاقه‌مند به یادگیری زبان کره ای به شیوه‌ای نوین و متناسب با پیشرفت روز دنیا هستید، دوره‌های آموزش آنلاین  زبان کره ای در ۵۰ روز و یا 50 جلسه با بهره گیری از سیستم نوین آموزشی رامیت به آموزش شما عزیزان پرداخته است. این دوره‌ها تحت عنوان راکت با پشتیبانی ۲۴ ساعته توسط استاد همراه است و شما در هر مکان و زمانی می‌توانید پاسخ سوال‌هایتان را دریافت کنید. با توجه به مزایای آموزش آنلاین و خصوصی، موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی، دوره‌های موجود را به صورت کاملا خصوصی و آنلاین برگزار می‌کند. شما با اطمینان کامل و با اساتید حرفه‌ای و چند زبانه می‌توانید دوره‌های راکت را آغاز کنید.
برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره رایگان و ثبت نام، فرم زیر را تکمیل نموده و کارشناسان ما در اسرع وقت جهت مشاوره‌های لازم با شما تماس می‌گیرند. شما می‌توانید از قسمت پشتیبانی سایت و تماس با موسسه، با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.