اگر می خواهید در مورد رنگ های کره ای بیشتر بدانید، با ما تا پایان این مقاله همراه باشید می خواهیم کلمات و عبارات را با استفاده از هانگول (الفبای کره ای) توضیح دهیم، علاوه بر رنگ های مختلف به زبان کره ای ، نحوه ی استفاده و کاربردهای آن ها را بگوییم.

کلمه ی “رنگ” در کره ای چیست؟ کلمه ی “رنگ” در کره ای saekkkal) 색깔) است. معمولاًبه 색 رنگ می گویند. اگر کلمه “رنگ” را در فرهنگ لغت جستجو می کنید ، ممکن است به کلمه (컬러 (Konglish kheolleo به معنی رنگ نیز برسید اما توصیه ما این است که به جای آن از  (색 (saek استفاده کنید. کلمه “رنگ” نیز گاهی به کره ای به (빛깔 (bitkkal ترجمه می شود. اکنون یاد گرفته اید که کلمه “رنگ” در کره ای (색 (saek است. هنگام نامگذاری یک رنگ به شکل اصلی آن ، بعد از رنگ کلمه 색 را اضافه می کنید. دانستن این نکته بسیار مهم است ، با این دانش می توانید رنگ های کره ای را بشناسید و از آن ها استفاده کنید. بیایید واژگان رنگ های کره ای را بیاموزیم.

 

برنز (cheongdongsaek) 청동색
چند رنگ (yeoreo gaji saek) 여러 가지 색
رنگین کمان (mujigaesaek) 무지개색
سیاه 검정색 (geomjeongsaek)
نارنجی 주황색 (juhwangsaek)
آبی 파란색 (paransaek)
قهوه ای 갈색 (galsaek)
قهوه ای تیره 밤색 (bamsaek)
طلایی 금색 (geumsaek)
خاکستری 회색 (hoesaek)
سبز 초록색 (choroksaek)
سبز روشن 연두색 (yeondusaek)
سبز آبی یا آبی دریایی 청록색 (cheongnoksaek)

صورتی 분홍색 (bunhongsaek)
بنفش 보라색 (borasaek)
قرمز 빨간색 (ppalkansaek)
نقره 은색 (eunsaek)
سفید 하얀색 (hayansaek)
زرد 노란색 (noransaek)
آبی نیروی دریایی 남색 (namsaek)
آبی آسمان 하늘색 (haneulsaek)
رنگ نرم 부드러운 색 (budeureoun saek)
رنگ واضح 선명한 색 (seonmyeonghan saek)
رنگ تیره 어두운 색 (eoduun saek)
رنگ روشن 밝은 색 (balgeun saek)
رنگ پاستل 파스텔 톤의 색 (paseutel tonui saek)

 

نحوه استفاده از رنگ ها به زبان کره ای:
می توانید از رنگ های فوق به زبان کره ای به عنوان اسم یا صفت استفاده کنید.
مثلا: 빨간색 좋아해요 (ppalgansaek joahaeyo) من رنگ قرمز را دوست دارم.
빨간색 자전거 좋아해요 (ppalgansaek jajeongeo joahaeyo) من دوچرخه های قرمز را دوست دارم.
اگرچه رنگ قرمز یک اسم در مثال دوم است ، اما به عنوان یک صفت عمل می کند و رنگ دوچرخه ها را توصیف می کند.
به این ترتیب رنگ ها را به زبان کره ای استفاده کنید،این یک راه عالی برای شروع یادگیری آن ها است. این یکی از روش ساده است و برای استفاده از رنگ های مختلف به شما کمک می کند.

 

پنج واژه رنگی خاص در کره ای وجود دارد که ممکن است اشکال مختلف آن را مشاهده کنید. ما می خواهیم آنها را در زیر پوشش دهیم این قسمت مفید است زیرا به شما چند روش دیگر برای استفاده از رنگ ها به زبان کره ای ارائه می دهد. . قبل از اینکه به این موضوع بپردازیم، به یاد داشته باشید که از رنگ های کره ای بالا استفاده کنید، این ساده ترین راه برای شروع است.
در زیر ابتدا افعال (صفت ها) به کره ای و بعد از آن فرم های پایه به زبان کره ای وقتی در مقابل یک اسم قرار می گیرند آمده است.
افعال (صفت ها) به کره ای
(까만 (kkaman) – 까맣다 (kkamata سیاه
(파란 (paran – 까맣다 (kkamata آبی
(빨간 (ppalgan) – 빨갛다 (ppalgata قرمز
(하얀 (hayan) – 하얗다 (hayata سفید
(노란 (noran) – 노랗다 (norata زرد

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

همانطور که ممکن است از دستورات کره ای و قوانین آن بدانید، صفت ها می توانند قبل از یک اسم یا در انتهای یک جمله بیایند. مثلا:
۱. (빨간 자전거 좋아해요 (ppalgan jajeongeo joahaeyo من دوچرخه های قرمز را دوست دارم.
۲. (자전거 빨개요 (jajeongeo ppalgaeyo دوچرخه قرمز است.
۳. (자전거 빨간색 이에요 (jajeongeo ppalgansaegieyo دوچرخه قرمز است.
در مثال اول ، ما از فعل توصیفی (صفت)، (빨갛다 (ppalgata در مقابل اسمی که توصیف می کند استفاده می کنیم (دوچرخه).
در مثال دوم ، (빨갛다 (ppalgata به عنوان اصلی ترین فعل توصیفی (صفت) جمله آورده می شود، که رنگ دوچرخه را توصیف می کند.
در مثال سوم ، از (빨갛다 (ppalgata در شکل اسم آن ، به همراه فعل  to be استفاده می کنیم.

 

صفت های کره ای برای رنگ ها، به شکل اصلی فعل توصیفی (صفت) نخواهند بود. در عوض ، شما فقط از ” اسم + (색 (saek ” استفاده خواهید کرد. بیایید کلمه رنگی choroksaek) 초록색)  به معنی “سبز” را در نظر بگیریم. از آنجایی که شما از آن به عنوان اصلی ترین فعل توصیفی (صفت) جمله استفاده نمی کنید ، فقط از موارد ۱ و ۳ در بالا استفاده خواهید کرد.
مثلا:
(초록색 자전거 좋아해요 (choroksaekjajeongeo joahaeyo دوچرخه های سبز را دوست دارم.
(자전거 초록색 이에요 (jajeongeo choroksaegieyo دوچرخه سبز است.
به عبارت دیگر ، کلمه “قرمز” در کره ای بر اساس نحوه استفاده از آن تغییر می کند. در زبان کره ای ، این کلمات در شکل فعل صفت اصلی آنها وجود دارد ، که عبارت است از ㅎ다. هنگام استفاده ㅎ با ㄴ جایگزین می شود. کلمات رنگی دیگر چنین شکلی ندارند.
موقعی باید از کلمه کره ای “(색 (saek” را به رنگ ها اضافه کنید که می خواهید چیزی را به عنوان یک رنگ خاص توصیف کنید، می توانید (색 (saekرا با فعل (이다 (ida ضمیمه کنید.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

برای آموزش های بیشتر می توانید به بخش مقالات زبان کره ای مراجعه کنید. اگر علاقه مند به یادگیری زبان کره ای هستید، دوره های آموزش آنلاین زبان زبان کره ای در ۵۰ روز با بهره گیری از سیستم نوین آموزشی رامیت و اپلیکیشن های اختصاصی بهین دانش و ARE یادگیری را برای زبان آموزان جذاب تر کرده است، این دوره ها تحت عنوان راکت با پشتیبانی ۲۴ ساعته توسط استاد همراه است و شما در هر مکان و زمانی می توانید پاسخ سوال هایتان را دریافت کنید.
برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام، فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید، کارشناسان ما در اسرع وقت جهت مشاوره های لازم با شما تماس می گیرند. شما می توانید از قسمت پشتیبانی سایت و تماس با موسسه، همچنین صفحه ی اینستاگرام با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.