IELTS7 Banner 01 8

آموزش زبان ژاپنی از مبتدی تا پیشرفته را می توان طی کردن ره صد ساله طی یک شب دانست و پیمود و یا با طمانینه و درنگی چند ساله به انجام این کار قدام ورزید. حتما برای شما هم این سوال مطرح شده است که کدام یک روش موثر تر و ماندگار تری است. از سویی همه ما میل به پیشرفت و ارتقا در مدت زمان کوتاه علاقه نشان می دهیم اما تشویش ناکارآمد بودن این نوع طی مسیر ما را از انجام کار مردد می سازد. از سویی دیگر  اختصاص دادن یک باز ه زمانی چندساله برای یادگیری یک زبان جدید کاری سخت و طاقت فرسا است و نسبت به  دوره های فشرده به زمان، انرژی و سرمایه بیشتری دارد. گاها این دو کفه ترازو سال ها در  یک راستا ایستاده و چه بسا مانع از اقدام به شروع یادگیری می شوند. برای رفع این تردید می بایست با کسب آگاهی و شناخت جزیی نسبت به هر دو روش تصمیمی آگاهانه اتخاذ کرد و بستری متاسب برای یادگیری فراهم نمود تا یادگیری به شکل صحیح رخ دهد. در ادامه قصد داریم یک شما کلی از این مسیر را به شما معرفی کنیم؛ با ما همراه باشید.

 

نیهونگو یا زبان ژاپنی زبانی است که توسطبیش از صد ملیون نفر مردم ژاپن به عنوان زبان اصلی مورد تکلم واقع می شود.که در این راستا نهمین جایگاه را در سطح جهان از آن خود کرده است. این زبان از خانواده دیگر زبان های آسیایی زبان‌های آلتایی است و هم خانواده زبان‌های ترکی، مغولی و تونگوزی است. ژاپنی از جمله زبان هایی است که از نسخه ژاپنی باستان تا ژاپنی مدرن دچار تغییر و تحولات شگرف شده است. یکی از عمیق ترین تحولات را می توان ایجاد خط دانست. ژاپنی در ابتدا فاقد خط بود، لیکن در زمان یایویی ادیبان ژاپنی به ابداع ساختار متنی برای این زبان پرداختند.
در صده اخیر ژاپن به دلیل دلیل تمرکز و تلاشی که در حوزه های مختلفی همچون علم و فناوری، صنعت، جذب توریست، انرژی های صلح آمیز و…. داشته است؛ امروزه توانسته از تحولات مثبت و پیشرفت های عظیمی برخوردار شده و به یک کشور جهان اولی تبدیل گردد. در این شرایط افراد زیادی به کار، مهاجرت و یا ادامه تحصیل در این کشور اقدام کرده و عزم بر یادگیری زبان ژاپنی که کلید برقراری ارتباط با دیگر افراد است نهاده اند.

 

بستر سازی مناسب

ارائه یک بستر جدید برای رشد و فراهم آوردن جایگاهی درست برای آموزش یک زبان جدید میتواند در میزان نتیجه گیری ما اثر مستقیم داشته و عدم بستر سازی بی شک ذهن فراگیر را موجی از ناکامی ها در بر خواهد گرفت. مهم ترین نکته برای ایجاد یک بستر مناسب این است که نیاز های خود را در زبان هدف بشناسیم؛ برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم و بدانیم هدفی که از آموزش  زبان ژاپنی دنبال می کنیم دقیقا چیست. حال با پرهیز از حشویات علاوه بر دوری جست از مسیر های گم راه کننده و ایجاد ابهام می توان زمان مورد نیاز برای یادگیری را به میزان حداقل ۵۰ درصد کاهش داد. هنگامی که می خواهید شرکت در دوره ها را آغاز کنید لازم است حتما هدف خود را از یادگیری ژاپنی با استاد و یا مشاور خود مطرح کنید. در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی برای هر زبان آموز برنامه تحصیلی و کلاسی مجزا در نظر گرفته می شود که بستر مناسب برای آموزش کارآمد را فراهم می سازد.

 

آشنا پنداری

بسیاری از زبان آموزان بر این باورند که یادگیری باید از الفبای زبان هدف شروع کرد اما با عطف به این تکته که نیاز همه افراد یکسان نیست، ممکن است برای بری درخور و مناسب نباشد. اگر مهارت صحبت کردن ژاپنی برای شما از اهمیت یژه ای برخوردار است برای یادگیری یک زبان در ابتدا ذهن خود را برای یادگیری آن زبان مهیا سازید. می توانید به آهنگ های ژاپنی زبان گوش داده تا با آوا ها و لهجه ژاپنی آشنا شوید. در صورتی که مهارت Accent برای شما قابل توجه است می توانید از فیلم های ژاپنی استفاده کنید. اما توجه داشته باشی که استفاده از زیر نویس فارسی با هر زبان دیگری غیر از زبان اصلی مشابه یک عادت مسموم در میزان پیشرفت شما اثر منفی خواهد گذاشت. اگر هنوز با کارکتر و حروف آشنایی ندارید تلاش کنید با استفاده از علائم بصری به درک آنچه بیان می شود برسید. در صورتی که به درک منسجمی از آنچه بیان می شود نرسیدید هرگز نگرانی به خود راه ندهید؛ ذهن شما پس از چند بار تکرار این عملکرد تحلیلگرانه شما را به درک آنچه می خواهید می رساند.

 

تقویت مهارت ها

زمای که عادت های یادگیری و تکنیک های تمرین در ذهن شما کاملا نهادینه شد، می توانید خود به تمرین و تکرار بپردازید. حذف عادت های نادرست یادگیری مانند ترجمه ذهنی، استفاده از مترجم، بهره گیری از زبان دیگر، قضاوت کردن یا ترس از انجام یک تمرین و عدم توجه به تکنیک های توضیه شده اولین کاری است که باید با خود کنترلی و پشتکار به حذف آنها و جایگزینی عادات صحیح پرداخت.
دوره آموزش زبان ژاپنی در ۵۰ روز با تاکید بر اصلاح عادات و نهادینه کردن ذهنی آن ها مسیر را برای یک یادگیری سریع، موثر و دائمی هموار می کند.

 

یکی از نگرانی های برخی از فراگیران هنگام آموزش زبان ژاپنی گرامر این زبان است. همانطور که می دانید ژاپنی یکی از پیچید ترین دستور زبان ها را داراست، اما در یادگیری زبان بر اساس سیستم آموزشی رامیت آموزش بر اساس بهره گیری از افراد محلی صورت می پذیرد بنا براین نیازی به حفظ کردن قواعد دستوری نیست. این یادگیری برای همه رده های سنی به شکل کاملا غیر مستقیم رخ می دهد. یادگیری زبان همواره نقطه آغازی برای ایجاد یک تحول اساسی در زندگی افراد بوده است. ارتقاء شغلی یا یافتن یک شغل مناسب، ارتباط با یک دنیای جدید و ده ها مزیت دیگر برای افراد مختلف بعد جدیدی در دنیای همه ما ایجاد می کند.
در دوره های آموزش آنلاین زبان ژاپنی مسائل مختلف و متعددی به لحاظ روانشناختی برای سهل ترین شکل یادگیری در نظر گرفته شده تا آموزش زبان به شکل فشرده را برای همه اقشار جامعه در دسترس قرار دهد برای ثبت نام در این دوره ها شما نیز می توانید همین حالا با ارائه اطلاعات خود در فرم ثبت نام اقدام کنید و در صورت نیاز سوالات خود را با پشتیبانی آنلاین سایت در میان بگذارید.