“چطور می توانیم به زبان کره ای مسلط شویم و به راحتی صحبت کنیم؟!” این سوالی است که شاید در طول مدت زمانی که مشغول تماشای فیلم و یا سریال کره ای جذابی هستید که دوبله نشده از خود بپرسید که چه طور می توانید از گویش و این لهجه لذت ببرید و با خود فکر می کنید که چطور می شود این زبان را یاد گرفت؟؟ اصلا آیا یاد گیری چنین زبانی ممکن است یا خیر؟ ما در جواب این سوال باید به شما بگوییم بله، ممکن است. درست است در باور عمومی زبان کره ای و چینی بسیار سخت و غیرممکن جا افتاده است اما ما به شما اطمینان می دهیم که چنین چیزی ممکن است، البته اگر شما بخواهید! بله درست است این بستگی به اراده و میزان علاقه ی شما دارد. در ابتدا به داستان کوتاهی در این زمینه اشاره می کنیم، در زمان های دور مردم کره ای زبان به زبان چینی صحبت می کردند و با کلمات و حروف الفبای چینی سر و کار داشتند، چینی می نوشتند و می خواندند تا این که یکی از پادشاهان تصمیم به ابداع حروف کره ای می گیرد. جالب است بدانید که در این زبان تنها ۳۵ درصد واژگان، واژه های کره ای می باشد و ۶۰ درصد واژگان را واژه هایی که ریشه ی چینی دارند تشکیل داده است و ۵ درصد باقیمانده عموما از زبان انگلیسی وارد شده است. در این مقاله به شما توضیح داده می شود که چطور می توانید به زبان کره ای صحبت کنید و به آن مسلط بشوید، هرچند که این موضوع فراتر از دایره ی یک مقاله می باشد.

 

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

در مرحله ی اول باید خودتان را باور داشته باشید، بدانید و آگاه باشید هرچند سخت، هیچ چیز غیر ممکن نیست و شما موفق می شوید، اگر بخواهید و تلاش کنید. در مرحله ی دوم باید به این موضوع فکر کنید که آیا می خواهید این زبان را بصورت خودآموز فرا بگیرید یا این که باید در یک آموزشگاه معتبر شناخته شده و بین المللی (مانند آکادمی آموزش زبان بهین دانش) شرکت کنید. اگر تصمیم دارید زبان کره ای را یاد بگیرید و توانایی صحبت کردن به زبان کره ای را داشته باشید ابتدا باید با حروف این زبان آشنا شوید تا بتوانید کلمه های مورد نظر خود را بخوانید، اکنون شما را با این حروف آشنا می کنیم.

 

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

اینجا به حروف صدادار می پردازیم:

ㅏاین حرف صدای “آ” مایل به “ا”
ㅓاین حرف صدای”آ” به “اُ” می دهد
ㅗ این حرف صدای “اُ” می دهد
ㅜ این حرف صدای “او” می دهد
ㅔوㅐاین حرف صدای”اِ” می دهد
ㅑصدای “ی`”می دهد
ㅕصدای “یا” می دهد
ㅠ صدای “یو” می دهد
ㅖصدای “یه” می دهد
ㅙ صدای “وه” می دهد
ㅝ صدای “وا” می دهد
ㅟ صدای “وی” می دهد ولی بیشتر صدای “ای” را احساس می کنید
ㅟ صدای “اویی” می دهد ㅘ صدای “و” می دهد

این حروف صدا دار به تنهایی معنا نمی دهند و برای این که معنادار باشند باید یک “o” به آن اضافه ‌کرد: 아 ، 예، 워

 

این حروف تنها بخشی از حروف صدادار کره ای می باشند. قدم بعد برای یادگیری زبان کره ای این است که شما باید این حروف را به قدری تمرین کنید که آن ها را حفظ شوید و به راحتی بتوانید آن ها را بنویسید و تلفظ کنید. بعد از این که شما این حروف را به خوبی فرا گرفتید نوبت آن است که شروع کنید با این حروف نام خود و اطرافیانتان را بنویسید و به این حروف مسلط شوید. بعد از این مرحله، نوبت آن رسیده است که شما به سراغ کلمات کره ای بروید، شما می توانید این لغات را از اینترنت، کتاب و یا فلش کارت ها تهیه کنید و به خوبی این کلمات را تکرار و تمرین کنید تا این که ملکه ذهنتان شود و بتوانید به خوبی آنها را تلفظ کنید و معنی آن را به خاطر بسپارید تا بتوانید در صحبت کردن از آن ها استفاده کنید. وقتی این مرحله را به اتمام رساندید، نوبت آن است که گرامر زبان کره ای را فرا گیرید که آن را می توانید به کمک کتاب های کمک آموزشی، برخی کتاب های الکترونیکی و یا با انتخاب یک معلم خوب، گرامر زبان کره ای را به خوبی یاد بگیرید. سپس در مرحله ی بعد باید به دیدن سریال هایی با ژانر مورد علاقه ی خود بپردازید و ابتدا این سریال یا فیلم سینمایی را بدون هیچ زیرنویس فارسی، انگلیسی و یا کره ای ببینید. پس از آن یک بار دیگر همان فیلم را با زیر نویس کره ای تماشا کنید و با دقت به محتوای آن توجه کنید. در انتها چند جمله روزمره به زبان کره ای با تلفظ و معنی آن را به شما یاد می دهیم تا بهتر با این زبان آشنا شوید.

Yeoboseyo = 여보세요 :سلام
Jal jinae = 잘 지내 :چطوری
Joh-eun nal = 좋은 날 :روز بخیر
mwoya = 뭐야 :چه خبر
John-eun achim = 좋은 아침 :صبح بخیر
annyeonghaseyo = 안녕하세요 :عصر بخیر
jal jinaemnida gamsahamnida = 잘 지냅니다, 감사합니다 :خوبم ممنون
seongham-i eotteoke doeseyo? = 성함이 어떻게 되세요 :اسم شما چیست؟
butakamnida = 부탁합니다 :لطفا

 

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

پس حالا متوجه شدید که این زبان آن قدرها هم که فکرش را می کردید سخت و غیرقابل فهم نیست و شما با اراده ای قوی می توانید به این زبان و یا هر زبانی که به آن فکر می کنید مسلط شوید و از صحبت کردن و معاشرت با مردم دیگر کشورها لذت ببرید، حتی می توانید معلمی خوب برای کسانی شوید که خواستار یادگیری زبان کره ای هستند. حال اگر به دنبال آموزشگاهی معتبر برای یادگیری زبان کره ای و دیگر زبان ها هستید آکادمی آموزش زبان بهین دانش را به شما معرفی می کنیم که با مدیریت آقای احمدرضا ابراهیمی با چندین سال سابقه ی درخشان تدریس و مدیریت و بهره گرفتن از مربی های متخصص در زمینه ی تدریس زبان می تواند گزینه ی خوبی برای فرا گرفتن زبان های دلخواه شما بدون هیچ محدودیتی باشد. آکادمی آموزش زبان بهین دانش با بوجود آوردن محیطی صمیمی بین شاگرد و معلم با آموزشی اصولی و صحیح می تواند شما را به خوبی در مسیر موفقیت و هدفی که دارید یاری کند.