برای یادگیری تکنیک های دوره جامع روی نوار زیر کلیک کن.

IELTS7 Banner 01 8 آموزش صحبت کردن به زبان کره ای,صحبت کردن به زبان کره ای

آموزش صحبت کردن به زبان کره ای برای افرادی که علاقه‌مند به مکالمه زبان کره ای هستند بسیار مفید می‌باشد. ذهن زبان آموزان با سوالات زیادی از این قبیل مشغول می‌شود: “چطور می‌توانیم به زبان کره ای مسلط شویم و به راحتی صحبت کنیم؟!” این سوالی است که شاید در طول مدت زمانی که مشغول تماشای فیلم و یا سریال کره ای جذابی هستید که دوبله نشده از خود بپرسید که چه طور می‌توانید از گویش و این لهجه لذت ببرید و با خود فکر می‌کنید که چطور می‌شود این زبان را یاد گرفت؟ اصلا آیا یادگیری چنین زبانی ممکن است یا خیر؟ ما در جواب این سوال باید به شما بگوییم بله، ممکن است. درست است در باور عمومی زبان کره ای و چینی بسیار سخت و غیرممکن جا افتاده است اما ما به شما اطمینان می‌دهیم که چنین چیزی ممکن است، البته اگر شما بخواهید! بله درست است این بستگی به اراده و میزان علاقه‌ی شما دارد. در ابتدا به داستان کوتاهی در این زمینه اشاره می‌کنیم، در زمان‌های دور مردم کره ای زبان به زبان چینی صحبت می‌کردند و با کلمات و حروف الفبای چینی سر و کار داشتند، چینی می‌نوشتند و می‌خواندند تا این که یکی از پادشاهان تصمیم به ابداع حروف کره ای می‌گیرد. جالب است بدانید که در این زبان تنها ۳۵ درصد واژگان، واژه های کره ای می‌باشد و ۶۰ درصد واژگان را واژه‌هایی که ریشه ی چینی دارند تشکیل داده است و ۵ درصد باقیمانده عموما از زبان انگلیسی وارد شده است. در این مقاله به شما توضیح داده می‌شود که چطور می‌توانید به زبان کره ای صحبت کنید و به آن مسلط بشوید، هرچند که این موضوع فراتر از دایره‌ی یک مقاله می‌باشد.

آموزش صحبت کردن به زبان کره ای

 • در مرحله‌ی اول باید خودتان را باور داشته باشید، بدانید و آگاه باشید هرچند سخت، هیچ چیز غیر ممکن نیست و شما موفق می‌شوید، اگر بخواهید و تلاش کنید.
 • در مرحله‌ی دوم باید به این موضوع فکر کنید که اگر تصمیم دارید زبان کره ای را یاد بگیرید و توانایی صحبت کردن به زبان کره ای را داشته باشید ابتدا باید با حروف این زبان آشنا شوید تا بتوانید کلمه‌های مورد نظر خود را بخوانید، اکنون شما را با این حروف آشنا می‌کنیم.

ابتدا به حروف صدادار می پردازیم:

 • ㅏاین حرف صدای “آ” مایل به “ا”.
 • ㅓاین حرف صدای”آ” به “اُ” می دهد.
 • ㅗ این حرف صدای “اُ” می دهد.
 • ㅜ این حرف صدای “او” می دهد.
 • ㅔوㅐاین حرف صدای”اِ” می دهد.
 • ㅑصدای “ی`”می دهد.
 • ㅕصدای “یا” می دهد.
 • ㅠ صدای “یو” می دهد.
 • ㅖصدای “یه” می دهد.
 • ㅙ صدای “وه” می دهد.
 • ㅝ صدای “وا” می دهد.
 • ㅟ صدای “وی” می دهد ولی بیشتر صدای “ای” را احساس می کنید.
 • ㅟ صدای “اویی” می دهد ㅘ صدای “و” می دهد.

این حروف صدادار به تنهایی معنا نمی‌دهند و برای این که معنادار باشند باید یک “o” به آن اضافه ‌کرد: 아 ، 예، 워. این حروف تنها بخشی از حروف صدادار کره ای می‌باشند.

 • قدم بعد برای صحبت کردن به زبان کره ای این است که شما باید این حروف را به قدری تمرین کنید که آن‌ها را حفظ شوید و به راحتی بتوانید آن ها را بنویسید و تلفظ کنید. بعد از این که شما این حروف را به خوبی فرا گرفتید نوبت آن است که شروع کنید با این حروف نام خود و اطرافیانتان را بنویسید و به این حروف مسلط شوید.
 • بعد از این مرحله، نوبت آن رسیده است که شما به سراغ لغات زبان کره ای بروید، شما می‌توانید این لغات را از اینترنت، کتاب و یا فلش کارت‌ها تهیه کنید و به خوبی این کلمات را تکرار و تمرین کنید تا این که ملکه ذهنتان شود و بتوانید به خوبی آن‌ها را تلفظ کنید و معنی آن را به خاطر بسپارید تا بتوانید در صحبت کردن به زبان کره ای از آن‌ها استفاده کنید.
 • نوبت آن است که گرامر زبان کره ای را فرا گیرید که آن را می‌توانید به کمک کتاب های کمک آموزشی، برخی کتاب‌های الکترونیکی و یا با انتخاب یک معلم خوب، گرامر زبان کره ای را به خوبی یاد بگیرید.
 • سپس در مرحله‌ی بعد  برای صحبت کرده به زبان کره‌ ای باید به دیدن سریال‌هایی با ژانر مورد علاقه‌ی خود بپردازید و ابتدا این سریال یا فیلم سینمایی را بدون هیچ زیرنویس فارسی، انگلیسی و یا کره ای ببینید. پس از آن یک بار دیگر همان فیلم را با زیر نویس کره ای تماشا کنید و با دقت به محتوای آن توجه کنید.
  در انتها چند جمله روزمره به زبان کره ای با تلفظ و معنی آن را به شما یاد می‌دهیم تا بهتر با این زبان آشنا شوید.

여보세요= Yeoboseyo: سلام

잘 지내= Jal jinae: چطوری

좋은 날= Joh-eun nal: روز بخیر

뭐야 = mwoya: چه خبر

좋은 아침= John-eun achim: صبح بخیر

안녕하세요= annyeonghaseyo: عصر بخیر

잘 지냅니다, 감사합니다= jal jinaemnida gamsahamnida: خوبم ممنون

성함이 어떻게 되세요= seongham-i eotteoke doeseyo?: اسم شما چیست؟

부탁합니다= butakamnida: لطفا

پس حالا متوجه شدید که این زبان آن قدرها هم که فکرش را می‌کردید سخت و غیرقابل فهم نیست و شما با اراده‌ای قوی می‌توانید به این زبان و یا هر زبانی که به آن فکر می‌کنید مسلط شوید و از صحبت کردن و معاشرت با مردم دیگر کشورها لذت ببرید، حتی می‌توانید معلمی خوب برای کسانی که خواستار یادگیری و صحبت کردن به زبان کره ای هستند، شوید.

با توجه به پیشرفت‌های روز دنیا، ارتقا سطح زندگی افراد جامعه، نیازهای افراد جامعه همه و همه باعث شده است دیگر، روش‌های سنتی آموزش زبان کاربرد خود را از دست دهند و از استقبال سابق برخوردار نباشند و حتی زبان آموزان هم به دنبال روش‌های به روز برای یادگیری زبان مورد علاقه‌شان باشند به همین منظور سایت احمدرضا ابراهیمی با ابداع دوره‌های راکت به آموزش زبان با سریال می‌پردازد‌. این روش نوین با ایجاد عادت‌ها و مهارت‌های صحیح زبانی علاوه بر آموزش چهار مهارت اصلی زبان باعث نیتیو لایک شدن زبان آموزان می‌شود و آرزوی دیرینه تک تک زبان آموزان را به حقیقت تبدیل می‌کند. حال اگر به دنبال آموزشگاهی معتبر برای یادگیری زبان کره ای با روشی متفاوت و نتیجه بخش هستید موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی را به شما معرفی می‌کنیم که با مدیریت آقای احمدرضا ابراهیمی با چندین سال سابقه‌ی درخشان تدریس و مدیریت و بهره گرفتن از مربی‌های متخصص در زمینه‌ی تدریس زبان می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای فرا گرفتن زبان‌های دلخواه شما بدون هیچ محدودیتی باشد. موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی با به وجود آوردن محیطی صمیمی بین شاگرد و معلم با آموزشی اصولی و صحیح می‌تواند شما را به خوبی در مسیر موفقیت و هدفی که دارید یاری کند. احمدرضا ابراهیمی با ابداع دوره‌های راکت توانسته است زبان آموزان ایرانی و خارج از ایران در سنین متفاوت را جذب کند. دوره‌های راکت به دو صورت فشرده و فوق فشرده ( آموزش زبان کره ای در 50 جلسه و یا 50 روزه) برگزار می‌شوند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام که در انتهای صفحه درج شده است بپردازید و از مشاوره رایگان ما برخوردار شوید.