IELTS7 Banner 01 8

آموزش زبان ژاپنی با فیلم، یادگیری سریع و جامعی را برای تمامی علاقه مندان رقم خواهد زد. در واقع فیلم دیدن یک تصویر کامل از زندگی بومیان ژاپنی را نشان می دهد که زبان آموزان می توانند با دقت بر روی لهجه، زبان بدن، استرس و تلفظ صحیح عبارات و جملات، یک تمرین کامل و تمام عیار را برای خود رقم بزنند.
این شیوه آموزشی امروزه در گروه روش های زودبازده یادگیری زبان قرار گرفته است و نه تنها دیدن فیلم و سریال های ژاپنی را به همراه دارد بلکه با تنوع سازی در این ژانر، انیمیشن ها و کارتون های بسیاری را نیز وارد حوزه آموزشی نموده است و دایره وسیعی از علاقه مندان را فه خود جلب نموده است.

بسیاری از زبان آموزان سوال می کنند که برای یادگیری زبان ژاپنی باید از کجا شروع کرد و بهترین روش یادگیری چیست؟ در حقیقت صبحت کردن در مورد بهترین روش یادگیری زبان ژاپنی کمی موضوعی پیچیده است چرا که هر فردی بنا به سبک یادگیری خود، از هر روش نتیجه ای متفاوت خواهد گرفت اما از روش یادگیری زبان ژاپنی با فیلم می توان به عنوان یکی از روش های مناسب برای تمامی افراد با سبک یادگیری متفاوت نام برد که این روش در واقع برای افرادی که سبک یادگیری دیداری و یا شنیداری دارند نتیجه ای مطلوب تر را به همراه خواهد داشت.
خوشبختانه امروزه موسسات استفاده از این روش را بیش از سالیان پیش در راستای کار خود قرار داده اند و بالطبع نتایج مثبتی را نیز از آن دریافت نموده اند. یادگیری به وسیله فیلم یکی از فرایندهای آموزشی در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی است که با در دسترس قرار دادن فیلم های آموزشی متنوع و کاملا اختصاصی، تمرین های متنوعی را برای زبان آموزان رقم زده اند.
دابسمش یا لب خوانی یکی از هزاران روش سرگرم کننده در مسیر یادگیری است که زبان آموزان با دیدن یک فیلم آموزشی به صورت کامل و تمرکز بر روی لهجه و زبان بدن، تلاش می دارد که بر روی این تصاویر لب خوانی نماید. این روش آموزشی که با فیلم همراه است، علاوه بر داشتن مزیت های فراوان، سرگرمی های ویژه ای را به همراه خواهد داشت که در مسیر فراگیری زبان ژاپنی بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

در آموزش زبان با فیلم در واقع بسیاری از مهارت ها در کنار هم تقویت می گردند که در جای خود بسیار تاثیرگزار خواهد بود. این روش آموزشی یادگیری زبان را از فضای رسمی ای که در گذشته داشته است به فضایی کاملا سرگرم کننده تبدیل نموده است و از جمله مهارت هایی را که تقویت می نماید عبارتند از:

۱-  تقویت مهارت خواندن و شنیدن در زبان ژاپنی
با دیدن فیلم دو مهارت خواندن و شنیدن به موازات همدیگر رشد خواهند کرد و در واقع زبان آموز با خوب شنیدن می تواند در مواجه شدن با کلمات جدید و یا عباراتی که می بیند، به خوبی عمل نموده و قدرت شنیداری و ذهن خود را در کنار هم با تجربه ای بی نظیر مواجه نماید.

۲- تقویت دایره لغات ژاپنی
به مرور و با دیدن فیلم افراد می توانند از دایره لغات گسترده ای بهره مند گردند و از این لغات در نوشتن و یا گفتگو به زبان ژاپنی بهره فراوان ببرند. فیلم ها منابع خوبی در جهت تقویت این مهارت هستند چرا که از عبارات و جملات پرکاربرد ژاپنی به صورت واقعی و در مسیر مکالمات روزانه بیش از سایر روش ها بهره می برند.

۳- تقویت گرامر به صورت ناخودآگاه
یادگیری گرامر ژاپنی گاهی با همراه شدن با قوانین و دستور زبان هایی خاص، به بخشی خسته کننده مبدل می شوند که بیشتر زبان آموزان را سردرگم می نمایند. اما دیدن فیلم یک روش مناسب در جهت تقویت گرامر است و افراد می توانند به مرور و با شنیدن جملات و اصطلاحات، با جایگاه درست اسامی، افعال و… آشنا شوند.

۴- یادگیری زبان ژاپنی کاربردی
این روش یادگیری در واقع شما را با کاربرد زبان ژاپنی در زندگی واقعی آشنا خواهد کرد و نه مرور یک سری اصول و قواعد که همگی ژاپنی کتابی و یا مکتوب را نشان می دهند. شیرینی یادگیری به این روش در واقع آشنایی با هر آنچه است که در مکالمات و مکاتبات واقعی مورد نیاز واقع خواهند شد.

۵- تقویت تلفظ کلمات و… ژاپنی
یادگیری با فیلم تلفظ درست کلمات و عبارات را برای علاقه مندان رقم می زند و در واقع ما زبان ژاپنی را با بومیان و افرام محلی خواهیم آموخت. این روش در برگیرنده بسیاری از لغات پرکاربرد است که به مرور مسیر یادگیری را کوتاه تر می نماید و تلفظ و شکل درست ادای عبارات را به خوبی و به صورت ناخودآگاه آموزش خواهد داد.

در کنار آموزش زبان با روش های گوناگونی از جمله یادگیری با فیلم یا گوش دادن به پادکست ها، آموزش اساتید و افراد با تجربه نیز می تواند مثمر ثمر بوده و مسیر یادگیری را به مراتب کوتاه تر نماید. اما انتخاب استاد و یا دوره ای که بتواند کاربردی واقع گردد گاهی در موسسات میسر نمی شود و ما پس از ثبت نام و تعیین سطح با تعدادی از افراد که علایقی مشابه داریم در یک کلاس با یک روش آموزشی شروع به یادگیری زبان ژاپنی می کنیم. اما چطور می توان به این مشکل فائق آمد و یادگیری را در مسیری درست تر قرار دهیم؟
موسسه احمدرضا ابراهیمی بنا به نیاز زبان آموزان دوره های خود را با دو ویژگی مثبت همراه نمود. این ویژگی ها شامل آموزش آنلاین زبان ژاپنی و همچنین آموزش خصوصی زبان ژاپنی است که اهداف بسیاری را در پشت خود جای داده است. هدف از این شکل آموزش در واقع در دسترس قرار دادن آموزش برای تمامی فارسی زبانان در اقصی نقاط جهان بالاخص افرادی که در شهر و روستاهای دور افتاده زندگی می کردند، بود.

آموزش خصوصی نیز دلیلی جزء شخصی سازی آموزشی بنا به سبک یادگیری زبان آموزان نداشت و در واقع نیاز به این شکل آموزش در حوزه آموزشی امروزی بسیار احساس می شد. با این روش محتوای آموزشی و متدهای آموزشی ای که به کار برده می شود کاملا با سبک یادگیری زبان آموز یکی می باشد و به همین دلیل کیفیت و سرعت یادگیری در کنار هم رقم می خورد.
در کنار آموزش های حاصله، مشاوره رایگان نیز طراحی گردیده تا زبان آموزان بتوانند مشاوره های مورد نیاز خود در حیطه روش های یادگیری، آشنایی با سبک و مهارت های یادگیری و … را کسب خواهد نمود و مسیری روشن را پیش روی خود خواهد دید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و تکمیلی تر، شما می توانید با کارشناسان ما از طریق پشتیبانی سایت ارتباط حاصل نمایید و یا بخش زیر را تکمیل و اقدام به دریافت مشاوره نمایید. همکاران ما به صورت تمام وقت در خدمت شما عزیزان هستند و مشاوره های لازمه را به شما خواهند داد.

مقالات مرتبط – آموزش زبان