IELTS7 Banner 01 8

برگزاری آزمون انگلیسی مانند آزمون تافل یا آزمون آیلتس می تواند راهی عالی برای دیدن سطح زبان انگلیسی شما باشد. همچنین می تواند یک روش مفید یا لازم برای اثبات سطح انگلیسی شما برای کار، تحصیل یا تابعیت برای برخی کشورها باشد. امتحانات بسیار مختلفی وجود دارد و همه آن ها برای مقاصد شما هستند فقط کمی متفاوت هستند. بیایید نگاهی به برخی از محبوب ترین آزمون های انگلیسی بیندازیم و ببینیم کدام یک برای شما مناسب است.

 

تافل و آیلتس
TOEFL و IELTS هر دو آزمون برای افرادی است که مایل به تحصیل و زندگی در یک کشور انگلیسی زبان یا گذراندن یک دور از زبان انگلیسی هستند. آیلتس نسخه غیر آکادمیک دارد اما به اندازه نسخه دانشگاهی معمول نیست.
TOEFL رایج ترین تست دانشگاهی انگلیسی در سراسر جهان است اما در بعضی از کشورها، از جمله انگلستان، دانشگاه ها ترجیح می دهند که افراد از نمره آیلتس خوبی برخوردار باشند زیرا فکر می کنند این یک آزمایش دقیق تر از سطح انگلیسی است.
شما می توانید آزمون TOEFL را بصورت آنلاین یا رو در رو انجام دهید، اما فقط می توانید آیلتس را بصورت حضوری انجام دهید.
TOEFL و IELTS هر دو به مدت دو سال معتبر هستند، بنابراین مهم است که برنامه ریزی کنید تا قبل از ورود به دوره دانشگاه خود، آزمون معقول خود را انجام دهید. اگر این کار را خیلی زود انجام دهید ، شاید لازم باشد که دوباره این آزمون را تکرار کنید!

 

TOEIC
TOEIC یک تست انگلیسی برای ارتباط است و معمولاً برای تجارت مورد استفاده قرار می گیرد. شرکت ها، به ویژه در آسیا، افرادی که برای اثبات زبان انگلیسی از امتیازات TOEIC خاصی برخوردار هستند، را به اندازه کافی خوب می پندارند که بتوانند با مشتریان و همکاران انگلیسی زبان کار کنند و آن ها را درک کنند. نمرات TOEIC معمولاً به مدت دو سال معتبر در نظر گرفته می شود و شرکت ها ممکن است از افراد بخواهند که وقتی درخواست کار می کنند یا هر دو سال یک بار برای اثبات مهارت های انگلیسی خود، در آزمون شرکت کنند و در همان سطح قرار دارند. یادگیری انگلیسی خود را با آموزش آنلاین زبان در ۵۰ روز شروع کنید. اهداف شما هرچه باشد، دوره آنلاین انگلیسی ما موفقیت شما را تضمین می کند.

OPI و OPIC
OPI و OPIC تست تسلط به انگلیسی صحبت کردن می باشد. آن ها اغلب در تجارت یا حتی برای معلمان انگلیسی مورد استفاده قرار می گیرند تا سطح انگلیسی صحبت شده خود را ثابت کنند. امتحان OPI با یک امتحان کننده در اتاق انجام می شود و OPIC یک آزمون آنلاین است که در آن دانشجویان به سؤالات تعیین شده توسط یک کامپیوتر پاسخ می دهند. اگر نیازی به بررسی مهارتهای دیگر ندارید و فقط علاقه مندید که در مورد سطح انگلیسی خود اطلاعات بیشتری کسب کنید، OPI و OPIC یک راه خوب برای تست تسلط گفتاری شما هستند. OPIC بسیار ارزان تر از OPI است زیرا نیازی به مراجعه به مرکز آزمون ندارد.

 

امتحانات کمبریج
امتحانات انگلیسی کمبریج کمی متفاوت از تست های مهارت انگلیسی است که در بالا آمده است. امتحانات کمبریج امتحانات سنتی “پاس یا عدم موفقیت” هستند، در حالی که بقیه نمره انگلیسی را در مقیاس درجه بندی می دهند. TOFEL ،IELTS و … کدام آزمون انگلیسی را باید قبول کنم؟ تافل، آیلتس به همین دلیلِ ورود به امتحان کمبریج در سطح مناسب برای شما مهم است. معلم شما باید بتواند به شما بگوید کدام سطح برای شما مناسب تر است. سطوح عبارتند از:
PET – کمبریج انگلیسی: مقدماتی، پایین ترین سطح، این نشان می دهد که شما به اندازه کافی انگلیسی برای برقراری ارتباط و صحبت در مورد چیزهای ساده دارید.
FCE – کمبریج انگلیسی: اول دانش آموزان ​​متوسط ​​می توانند از این آزمون استفاده کنند. این امر ثابت می کند که انگلیسی شما به اندازه کافی خوب برای زندگی در یک کشور انگلیسی زبان و داشتن ارتباط نسبتاً روان است.
CAE – کمبریج انگلیسی: دانشجویان پیشرفته و قوی می توانند این آزمون را بگیرند. برای تصویب، به انگلیسی نوشتاری و گفتگوی عالی نیاز دارید.
CPE – کمبریج انگلیسی: مهارت برای دانشجویانی که می خواهند سطح خود را ثابت کنند. مشابه سطح زبان مادری انگلیسی است. این یک آزمایش واقعا دشوار است و تصویب آن یک موفقیت بزرگ است.
این امتحانات کمبریج برای همیشه معتبر هستند، بنابراین آنها راهی عالی برای اثبات اینکه سطح انگلیسی شما در پایان یک دوره آموزش آنلاین زبان یا یک دوره در کالج یا دانشگاه چگونه می باشد، اثبات شده است.

 

امتحانات دیگری نیز وجود دارد اما احتمالاً اینها محبوب ترین هستند. قبل از هر امتحان، بسیار مهم است که به این فکر کنید که چرا این کار را انجام می دهید و آیا دقیقاً نیاز شما را برآورده می کند.  اگرچه این امتحانات همه زبان انگلیسی شما را تست می کنند، اما بعضی اوقات موسسات فقط یکی از آنها را می پذیرند پس در تصمیم گیری هایتان در مورد آزمونی که قصد شرکت در آن را دارید، دقت کنید. در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی به صورت آنلاین آزمون های آزمایشی برگزار می شوند.
اگر متقاضی دوره راکت انگلیسی (آموزش آنلاین زبان انگلیسی در ۵۰ روز) یا دوره ی همیاد انگلیسی (آموزش آنلاین زبان انگلیسی) هستید، روی لینک آبی کلیک کنید و آن را بررسی کنید یا موسسه تماس بگیرید تا از مشاوران ما سؤال کنید، آنها معمولاً بسیار خوب پاسخگو خواهند بود و اطلاعاتشان مفید است. در صورتی که زمان دیگری را برای این کار مناسب می دانید می توانید فرم ثبت نام زیر را تکمیل و ارسال کنید تا کارشناسان موسسه، خودشان با شما تماس بگیرند.