آب و هوا به زبان عربی یکی از مباحثی است که شما در زمان ها و موقعیت های مختلف به آن نیاز خواهید داشت به همین دلیل است که من می خواهم به شما کمک کنم تا بتوانید این مبحث را در تمامی موقعیت هایی که نیاز دارید استفاده کنید و حتی به دیگران نیز کمک کنید تا بتوانند این مبحث را فرا بگیرند. دو کلمه ی زیر منظور آب و هوا را در زبان عربی می رسانند. در بعضی از موقعیت ها شما می توانید از این کلمات به عنوان جایگزین کلمه هوا در زبان عربی استفاده کنید.

الطقس
الجو

اگر شما بخواهید بگویید “هوا گرم است.” باید از عبارت زیر استفاده نمایید زیرا عبارت زیر همین معنا را می دهد.

الطقس حار.
هوا گرم است.

زمانی که هوا آفتابی است شما می توانید از عبارت زیر استفاده کنید که معنای هوا آفتابی است را می دهد.

الطقس مشمس.
هوا آفتابی است.

اگر هوا ابری بود و شما خواستید که بگویید هوا ابری است می توانید از عبارت رایج زیر استفاده کنید.

الطقس غائم.
هوا ابری است.

 

اگر هوا برفی بود شما می توانید از عبارت زیر بهره ببرید.

الطقس مثلج.
هوا برفی است.

در صورتی که هوا بارانی بود شما می توانید از عبارت زیر استفاده کنید که همین معنا را می دهد.

الطقس ممطر.
هوا بارانی است.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

اگر بخواهید در مورد هوای امروز سوال کنید می توانید از یکی از عبارت های زیر استفاده کنید زیرا هر دو ی این عبارات یک معنا را می‌دهند.

کیف الطقس الیوم؟
کیف هو الطقس؟

اکنون اگر بخواهید در جواب سوال های بالا یک آب و هوا را بگویید کافیست همچون مثال های زیر یکی از کلمات الطقس یا الجو را قبل از آب و هوا ی مورد نظر خودتون بگذارید.

الطقس حار.
هوا گرم است.

الجو ممطر.
هوا بارانی است.

البته که شما با خواندن  مقالات زبان عربی سایت استاد احمدرضا ابراهیمی می توانید زبان عربی را فرا بگیرید اما برای یادگیری این زبان به صورت حرفه ای باید در دوره های راکت زبان عربی (آموزش فشرده زبان عربی در ۵۰ روز) شرکت کنید. این دوره ها تمامی مباحث آموزش مکالمه زبان عربی و آموزش گرامر زبان عربی را در خود فرا گرفته اند. اساتید موسسه ابراهیمی به غیر از آموزش دوره های راکت زبان عربی توانایی آموزش راکت زبان های انگلیسی، آلمانی، ترکی، اسپانیایی، فرانسوی، چینی و روسی را نیز دارند.
جهت شرکت در دوره های راکت زبان عربی و دوره های آنلاین زبان عربی با شماره های ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل نمایید و یا فرم زیر را تکمیل نمایید.
جهت یادگیری مباحث بیشتر از زبان عربی به مقالات زیر مراجعه کنید.
احوالپرسی به زبان عربی، صحبت کردن در مورد اعضاء خانواده به زبان عربی و ساعت و زمان به زبان عربی.