1 کلیک روی عکس پایین دنیای یادگیریت را متحول میکنه!

IELTS7 Banner 01 8 آب و هوا به زبان عربی,آب و هوا در زبان عربی

آب و هوا به زبان عربی یکی از مباحثی است که شما در زمان‌ها و موقعیت‌های مختلف به آن نیاز خواهید داشت به همین دلیل است که ما قصد داریم این مبحث را به شما آموزش دهیم تا بتوانید این مبحث را در تمامی موقعیت‌هایی که نیاز دارید استفاده کنید و حتی به دیگران نیز کمک کنید تا بتوانند این مبحث را فرا بگیرند. بسیاری از افراد علاقه‌مند به زبان عربی از آب و هوا برای آغاز مکالمات خود با دیگران استفاده می‌کنند. در ادامه با معرفی و آشنایی شما با این دست از جملات و عبارات می‌توانید به خوبی به مکالمه زبان عربی بپردازید.

 

آب و هوا به زبان عربی

  • دو کلمه‌ی زیر منظور آب و هوا در زبان عربی را می‌رسانند. در بعضی از موقعیت‌ها شما می‌توانید از این کلمات به عنوان جایگزین کلمه هوا در زبان عربی استفاده کنید.

_ الطقس
_ الجو

  • اگر شما بخواهید بگویید “هوا گرم است”. باید از عبارت زیر استفاده نمایید:

الطقس حار.
هوا گرم است.

  • زمانی که هوا آفتابی است شما می‌توانید از عبارت زیر استفاده کنید:

الطقس مشمس.
هوا آفتابی است.

  • اگر هوا ابری بود و شما خواستید که بگویید هوا ابری است می‌توانید از عبارت رایج زیر استفاده کنید.

الطقس غائم.
هوا ابری است.

  • اگر هوا برفی بود شما می‌توانید از عبارت زیر بهره ببرید.

الطقس مثلج.
هوا برفی است.

  • در صورتی که هوا بارانی بود شما می‌توانید از عبارت زیر استفاده کنید که همین معنا را می‌دهد.

الطقس ممطر.
هوا بارانی است.

  • اگر بخواهید در مورد هوای امروز سوال کنید می‌توانید از یکی از عبارت‌های زیر استفاده کنید زیرا هر دوی این عبارات یک معنا را می‌دهند.

_ کیف الطقس الیوم؟
_ کیف هو الطقس؟

اکنون اگر بخواهید در جواب سوال‌های بالا یک آب و هوا را بگویید کافیست همچون مثال‌های زیر یکی از کلمات الطقس یا الجو را قبل از آب و هوای مورد نظر خودتون بگذارید.

_ الطقس حار.
هوا گرم است.

_ الجو ممطر.
هوا بارانی است.

فصل‌ها به زبان عربی

_ زمستان
الشتاء

_ تابستان
الصيف

_ بهار
الربيع

_ پاییز
الخريف

البته که شما با خواندن مقالات زبان عربی سایت استاد احمدرضا ابراهیمی می‌توانید تا حدودی زبان عربی را فرا بگیرید اما برای یادگیری این زبان به صورت حرفه‌ای باید در دوره های راکت زبان عربی (آموزش فشرده زبان عربی در ۵۰ روز) شرکت کنید. این دوره‌ها تمامی مباحث آموزش مکالمه زبان عربی و آموزش گرامر زبان عربی را در خود فرا گرفته‌اند. اساتید موسسه ابراهیمی به غیر از آموزش دوره‌های راکت زبان عربی توانایی آموزش راکت زبان‌های: انگلیسی، آلمانی، ترکی، اسپانیایی، فرانسوی، چینی و روسی را نیز دارند.
دوره‌های راکت با آموزش زبان با سریال توانسته است در کنار سرگرمی و با روش ناخوداگاه سازی به آموزش زبان بپردازد و زبان آموزان را همچون یک نیتیو تربیت کند. در دوره‌های راکت  شما می‌توانید به انتخاب استاد، زمان و تعداد جلسات خود بپردازید این روش اولین قدم برای در گیر شدن در مسیر یادگیری می‌باشد. برای دسترسی همگان دوره‌های موجود در سایت به صورت آنلاین و خصوصی برگزار می‌شوند.
جهت شرکت در دوره‌های راکت زبان عربی و دوره‌های آنلاین زبان عربی با شماره ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲تماس حاصل نمایید و یا فرم مشاوره و ثبت نام زیر را تکمیل نمایید.
هم چنین می‌توانید جهت یادگیری مباحث بیشتر از زبان عربی به مقالات زیر مراجعه کنید.
احوالپرسی به زبان عربی، صحبت کردن در مورد اعضاء خانواده به زبان عربی و ساعت و زمان به زبان عربی.