پرسیدن قیمت به زبان آلمانی در تمامی موقعیت های مکالمه محور زبان آلمانی کاربرد دارد و از آن استفاده می شود. من امروز می خواهم به کمک این عبارات و کلیپ به شما این موضوع را با تمامی نکات آموزش بدهم. اولین عبارتی که شما در این جا فرا می گیرید جزو سوالات رایج این موضوع است که در هر دو موقعیت های غیر رسمی و رسمی استفاده می شود.

?Wie viel kostet dieser Hut
قیمت این کلاه چقدره؟

در این مبحث اسامی مذکر با کلمه dieser اسامی مونث با کلمه diese و اسامی خنثی با کلمه dieses نشان داده می شوند. عبارت زیر نیز یک نمونه از استفاده کردن اسامی مونث است که البته سوال رایجی نیز هست. شما می توانید کلمه hose را بردارید و به جای آن هر اسم دیگری بگزارید. را بردارید و به جای آن هر اسم دیگری بگزارید.

?Wie viel kostet diese Hose
قیمت این شلوار چقدره؟

عبارت زیر در موقعیتهای استفاده میشود که شما می‌خواهید قیمت‌کتاب ای را از شخصی بپرسید.

?Wie viel kostet dieses Buch
قیمت این کتاب چقدره؟

شما می توانید به جای عبارت (? … Wie viel kostet) از عبارت زیر استفاده کنید.
?… Was kostet

در شرایطی که شما خواستید قیمت یک کلاه را بپرسید باید از عبارت زیر استفاده کنید که در موقعیت های خود بسیار رایج است.

?Was kostet dieser Hut
قیمت این کلاه چقدره؟

 

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

اگر بخواهید از اسامی جمع استفاده کنید باید از kosten که اسم کاربردی نیز هست استفاده کنید. عبارت زیر یک نمونه از استفاده کردن فعل بالا در جملات است. عبارت زیر معنای قیمت تخم مرغ ها چقدره را می دهد.

?Wie viel kosten die Eier
قیمت تخم مرغ ها چقدره؟

برای جواب دادن به هر یک از سوالات بالا شما می توانید یکی از سوالات زیر استفاده کنید. در موقعیت‌هایی که شما می‌خواهید قیمت کلاه را باید بگوید باید از عبارت زیر بهره ببرید.

.Dieser Hut kostet ۳۰ Euro
قیمت این کلاه ۳۰ یورو است.

هنگامی که خواستید بگویید قیمت شلواری ۴۵ یورو است باید عبارت زیر را به کار ببرید.

.Diese Hose kostet ۴۵ Euro
قیمت این شلوار ۴۵ یورو است.

برای گفتن قیمت تعداد تخم مرغ نیز می توانید بگویید:

.Die Eier kosten ۱۰ Euro
قیمت این تخم مرغ ها ۱۰ یورو است.

البته که شما با خواندن مقالات زبان آلمانی سایت استاد احمدرضا ابراهیمی می توانید زبان آلمانی را فرا بگیرید اما برای یادگیری این زبان به صورت حرفه ای باید در دوره های راکت زبان آلمانی (آموزش فشرده زبان آلمانی در ۵۰ روز) شرکت کنید. این دوره ها تمامی مباحث آموزش مکالمه زبان آلمانی و آموزش گرامر زبان آلمانی را در خود فرا گرفته اند. اساتید موسسه ابراهیمی به غیر از آموزش دوره های راکت زبان آلمانی توانایی آموزش راکت زبان های عربی، انگلیسی، آلمانی، ترکی، اسپانیایی، فرانسوی، چینی و    روسی را نیز دارند.
جهت شرکت در دوره های راکت زبان آلمانی و دوره های آنلاین زبان آلمانی با شماره های ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل نمایید و یا فرم زیر را تکمیل نمایید.
جهت یادگیری مباحث بیشتر از زبان آلمانی به مقالات زیر مراجعه کنید.
پرسیدن سن به زبان آلمانی، آب و هوا به زبان آلمانی، صحبت کردن درباره تعطیلات آخر هفته به زبان آلمانی، علاقه مندی ها به زبان آلمانی، صحبت کردن در مورد اوقات فراغت به زبان آلمانی، صحبت کردن در مورد اطلاعات شخصی به زبان آلمانی، آموزش مجازی زبان آلمانی از صفر، سلام کردن به زبان آلمانی، احوالپرسی به زبان آلمانی