IELTS7 Banner 01 8

صحبت کردن در مورد داشته ها و نداشته ها به زبان آلمانی از موضوعات مورد گفتگو در زندگی روزمره در میان مردم به این زبان است. در زبان آلمانی فعل “haben” به معنی”داشتن“است. این فعل برای اشخاص متفاوت به صورت های مختلف استفاده می شود. برای صرف این فعل به این قسمت توجه کنید:
…Ich habe = من دارم.
…Du hast = تو …. داری.
…Sie/Es/Er hat = او …ندارد.

در زبان آلمانی سه نوع جنسیت وجود دارد:مذکر، مونث و خنثی.برای هر سه فعل داشتن به یک صورت “hat” استفاده می شود.
کلمه Er = او ( مذکر)
کلمه Sie = او (مونث)
کلمه Es = او (خنثی) 

 

  در این جا به صرف فعل داشتن می پردازیم:
ما..‌. داریم. = .Wir … haben
شما …. دارید. = .Ihr …. habt
آن ها ..دارند. و (شما … دارید در حالت رسمی و مودبانه).= .Sie …haben

به مثال زیر توجه کنید:
?Haben Sie einen Moment
یه لحظه وقت دارین؟
!Ja, natürlich
بله، حتما !
.Nein, ich bin in Eile
نه، من عجله دارم.

 

?Wonn haben Sie den Termin
کی وقت ملاقات دارید؟

در حالت غیر رسمی و دوستانه می توانید به این صورت بپرسید:
?Wonn hast du den Termin
تو کی وقت ملاقات داری؟
.Um ۸ Uhr
ساعت هشت.

سوال دیگری را مشاهده کنید:
کی وقت داری؟
?Wonn hast du Zeit

یا همین سوال در حالت رسمی:
?Wonn haben Sie Zeit
.Am Abend
عصر.  

در این قسمت می خواهیم نظر افراد حاضر را مثلا در مورد چیزی که در مکالمه یا گفتگوی مان مطرح شده بپرسیم:
?Wer hat eine Idee
کی(چه کسی) نظری داره؟
.Ich habe eine Idee
من یه(یک) نظر دارم.

سوال دیگری که می توان با فعل داشتن بپرسیم، در موقعیت هایی است که می خواهیم در مورد تعداد اعضای خانواده (خواهر، برادر و …) اطلاعاتی کسب کنیم مانند:
?Hast du einen Bruder
آیا تو برادر داری؟
.Ja, ich habe einen Bruder
بله، من یک برادر دارم.
برای تلفظ صحیح کلمات و لحن درست برای بیان جملات به کلیپ مراجعه فرمایید.

 

 امیدوارم که مطالب آموزش داده شده، مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. این موضوع مانند دیگر محتواهای آموزشی در سایت موسسه آنلاین آموزش زبان احمدرضا ابراهیمی بر اساس نیاز علاقه مندان برنامه‌ریزی و تهیه شده است. تمامی علاقه مندان با در اختیار داشتن این محتوا می توانند به آسانی به یادگیری مکالمه زبان آلمانی بپردازند. لینک بعضی از دیگر مقالات آموزشی برای آشنایی بیشتر شما عزیزان در این قسمت قرار می گیرد: احوالپرسی به زبان آلمانی، سلام کردن به زبان آلمانی، علاقه مندی ها به زبان آلمانی، آب و هوا به زبان آلمانی، ساعت و زمان به زبان آلمانی
اساتید توانمند و بلند همت موسسه ابراهیمی که هر یک مسلط به دو یا سه زبان هستند و تجربه آموزش زبان به صورت فشرده یا راکت که همان آموزش زبان در ۵۰ روز می باشد، را دارند، قادرند به عنوان راهبر، علاقه مندان را به هدف زبانی خود برسانند. دوره هایآموزش فشرده زبان آلمانی به صورت آنلاین، در کوتاه مدت (آموزش زبان در ۵۰ روز ) برای علاقه مندان به زبان های ترکی، اسپانیایی، عربی، چینی، روسی و انگلیسی نیز در حال برگزاری می باشد. یادگیری زبان آلمانی در کوتاه مدت که به دلیل کارآمد بودن بیشتر به آموزش مکالمه آلمانی شباهت دارد، بر اساس نیاز شغلی یا تحصیلی و…. به صورت تخصصی طراحی و برنامه ریزی می شود تا با صرفه جویی در وقت و هزینه متقاضیان ایشان را به اهداف زبانی شان برساند. البته تمامی علاقه مندان با مطالعه محتواهای آموزشی  و تماشای کلیپ های موجود در سایت استاد ابراهیمی، می توانند با آموزش آنلاین زبان آلمانی، ترکی، عربی، اسپانیایی، روسی، چینی و انگلیسی به صورت رایگان، دانش زبانی خود را ارتقاء دهند و آمادگی لازم جهت شرکت در دوره های فشرده آموزش زبان دلخواه شان را پیدا کنند.
شما عزیزان برای دریافت مشاوره رایگان و یا شرکت در دوره های آموزش زبان دلخواه تان می توانید فرم زیر را تکمیل کرده یا با شماره های ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۵۵۵۸۰۰۲ با مشاورین ما در تماس باشید.