IELTS7 Banner 01 8

ساعت و زمان به زبان آلمانی یکی از مباحث استثنایی و شگفت انگیز این زبان است که البته یادگیری آن بسیار آسان است. شما برای یادگیری این مبحث کافیست این مقاله را به همراه کلیپ با دقت مطالعه فرمایید. شما برای پرسیدن ساعت از شخصی می توانید از دو راه استفاده کنید که این دو راه دو عبارت زیر هستند. هر دو عبارت زیر به یک معنا هستند و در موقعیت‌های یکسان استفاده می‌شوند.

?Wie spät ist es
ساعت چنده؟

?Wie viel Uhr ist es
ساعت چنده؟

برای جواب دادن به هر یک از سوالات بالا در موقعیت های مناسب شما می توانید از یکی از عبارت های زیر استفاده کنید. عبارت اول در موقعیت‌های استفاده می شود که شما بخواهید بگویید ساعت ۸ است. عبارت دوم زمانی که ساعت ۹ بود به کار برده می‌شود. عبارت آخر نیز معنای ساعت ۱۲ است را می دهد.

.Es ist ۸:۰۰
ساعت ۸ است.

.Es ist ۹:۰۰
ساعت ۹ است.

.Es ist ۱۲:۰۰
ساعت ۱۲ است.

یک نوع دیگر از جواب دادن به سوالات پاسخ دادن به صورت رسمی است. شش عبارت زیر شش نمونه از پاسخ دادن به صورت رسمی هستند. که هر کدام در موقعیت های خاص خود استفاده می شوند. در موقعیت هایی که بخواهید بگویید ساعت هشت و نیم است می توانید از عبارت زیر استفاده کنید.

.Es ist ۸:۳۰
ساعت ۸:۳۰ است.
acht Uhr = ساعت ۸
dreißig = ۳۰

در موقعیت هایی که بخواهید بگویید ساعت نه و ده دقیقه است می توانید از عبارت زیر استفاده کنید.

.Es ist ۹:۱۰
ساعت ۹ و ۱۰ دقیقه است.

 

 

در موقعیت هایی که بخواهید بگویید ساعت دو و چهل و پنج دقیقه است می توانید از عبارت زیر استفاده کنید.

.Es ist ۲:۴۵
ساعت ۲ و ۴۵ دقیقه است.
ساعت zwei Uhr = ۲
fünfundvierzig = ۴۵

در موقعیت هایی که بخواهید بگویید ساعت هشت و نیم است می توانید از عبارت زیر استفاده کنید.

.Es ist ۸:۳۰
ساعت ۸:۳۰ است.
neun = ۸
Halb = ۳۰

در موقعیت هایی که بخواهید بگویید ساعت هشت و چهل و پنج دقیقه است می توانید از عبارت زیر استفاده کنید.

.Es ist ۸:۴۵
ساعت ۸ و ۴۵ دقیقه است.

در موقعیت هایی که بخواهید بگویید ساعت دوازده و ده دقیقه است می توانید از عبارت زیر استفاده کنید.

.Es ist ۱۲:۱۰
ساعت ۱۲ و ۱۰ دقیقه است.

دوره های راکت زبان آلمانی (آموزش فشرده زبان آلمانی در ۵۰ روز) دوره هایی هستند که شامل تمامی مباحث زبان آلمانی از جمله آموزش مکالمه زبان آلمانی و آموزش گرامر زبان آلمانی هستند. شما با فرا گیری این دوره ها تا ابد نیاز به آموزش زبان آلمانی در هیچ کجای جهان ندارید. اساتید موسسه استاد احمدرضا ابراهیمی به غیر از دوره های راکت زبان آلمانی می توانند دوره های راکت زبان های چینی، انگلیسی، عربی، فرانسوی، ترکی، آلمانی، اسپانیایی و روسی را به شما مشتاقان یادگیری آموزش بدهند.
برای یادگیری دوره های آموزش خصوصی زبان آلمانی و دیگر موضوعات از این زبان به مقالات زیر مراجعه کنید و یا با یکی از شماره های ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل نمایید.
پرسیدن سن به زبان آلمانی، آب و هوا به زبان آلمانی، صحبت کردن درباره تعطیلات آخر هفته به زبان آلمانی، علاقه مندی ها به زبان آلمانی، صحبت کردن در مورد اوقات فراغت به زبان آلمانی، صحبت کردن در مورد اطلاعات شخصی به زبان آلمانی، آموزش مجازی زبان آلمانی از صفر، سلام کردن به زبان آلمانی، احوالپرسی به زبان آلمانی