صحبت کردن درباره تعطیلات آخر هفته به زبان آلمانی یکی از مباحثی است که نیاز هر دانش‌آموزی است که می‌خواهد زبان آلمانی را به صورت کامل فرا بگیرد. شما نیز اگر می‌خواهید این مبحث از زبان آلمانی را به صورت کامل و صحیح فرا بگیرید عبارات زیر را با دقت مطالعه فرمایید. سوالی که شما برای پرسیدن برنامه آخر هفته یک شخص نیاز دارید سوال زیر است. شما با استفاده از سوال زیر می‌توانید از برنامه آخر هفته دیگران مطلع شوید.

?Was machst du dieses Wochenede
برنامه ی آخر این هفته ی تو چیه؟

در جواب سوال بالا شما می توانید از عبارت رایج زیر استفاده کنید اما عبارت زیر مختص افرادی است که می‌خواهند در آخر هفته به سفر بروند.

.Ich bin dieses Wochenede unterwegs
من به سفر میرم آخر این هفته.

اما در صورتی که قرار نیست شما به جایی بروید و می خواهید در خانه بمانید باید عبارت زیر را به کار ببرید.

,Ich habe vor
.zu Hause zu bleiben
من قراره توی خونه بمونم.

شما می‌توانید از فعل (gehen) استفاده کنید و بر اساس ضمیر فاعلی فعل دوم را به صورت سرد نشده استفاده کنید. عبارت زیر یک نمونه از استفاده این فعل است که در موقعیت‌های استفاده می‌شود که شما می‌خواهید بگویید من قراره به شنا برم.

.Ich gehe schwimmen
من قراره به شنا برم.

و یا زمانی که می خواهید در آخر هفته به سینما بروید باید از عبارت زیر بهره ببرید. این عبارت در موقعیت‌های خود بسیار کاربردی است.

.Ich gehe ins Kino
من قراره به سینما برم.

 

توضیحات برای عکس ثبت نشده
اگر برنامه شما در تعطیلات آخر هفته این بود که به همراه خانواده به کنسرت اپرا بروید و شما خواستید که این موضوع را به شخص دیگری نیز بگویید عبارت زیر می تواند کمک بسیاری به شما بکند چه این موضوع را بیان کنید.

.Wie gehen in die oper
ما به اپرا می ریم.

در صورتی که شخصی که شما میشناسید قرار است به یک بازی تنیس برود و شما می خواهید این قضیه را به کسی بگویید باید بگویید‌:.Sie geht Tennis spieles
او قراره به بازی تنیس بره.

البته که شما با خواندن مقالات زبان آلمانی سایت استاد احمدرضا ابراهیمی از جمله سلام کردن به زبان آلمانی و احوالپرسی به زبان آلمانی می توانید زبان آلمانی را فرا بگیرید اما برای یادگیری این زبان به صورت حرفه ای باید در دوره های راکت زبان آلمانی (آموزش فشرده زبان آلمانی در ۵۰ روز) شرکت کنید. این دوره ها تمامی مباحث آموزش مکالمه به زبان آلمانی و آموزش گرامر زبان آلمانی را در خود فرا گرفته اند. اساتید موسسه ابراهیمی به غیر از آموزش دوره های راکت زبان آلمانی توانایی آموزش راکت زبان های انگلیسی، عربی، ترکی، اسپانیایی، فرانسوی، چینی و روسی را نیز دارند.
جهت شرکت در دوره های راکت زبان آلمانی و دوره های آنلاین زبان آلمانی با شماره های ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل نمایید و یا فرم زیر را تکمیل نمایید.