پرسیدن سن به زبان آلمانی مبحثی است پر از شگفتی و نکات جالب که هر یک از آن‌ها برای هر زبان آموزی که دوست دارد این مبحث را فرا بگیرد بسیار مفید است. اگر شما جزو کسانی هستید که مشتاق به یادگیری این مبحث هستید ما به شما توصیه می‌کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه فرمایید و یا برای فراگیری تمامی مباحث زبان آلمانی به روش‌های فوق العاده استثنایی و خاص در دوره‌های راکت زبان آلمانی (آموزش زبان آلمانی در ۵۰ روز) شرکت کنید. پرسیدن سن به آلمانی برای آغاز مکالمه به زبان آلمانی در میان مردم کشور آلمان بسیار رواج دارد.

IELTS7 Banner 01 8 پرسیدن سن به زبان آلمانی,پرسیدن سن به آلمانی

پرسیدن سن به زبان آلمانی

  • اولین عبارتی که شما در این جا فرا میگیرید عبارت زیر است که سوالی بسیار رایج و کاربردی در بین مردم آلمانی زبان است. استفاده کردن از این عبارت شما را شبیه به کسانی می‌کند که زبان مادری آن‌ها آلمانی است. اما این عبارت تنها در موقعیت‌هایی استفاده می‌شود که شما در یک جمع دوستانه و غیر رسمی می‌خواهید سن یک نفر را بپرسید.

?Wie alt bist du
چند سالته؟

اگر بخواهید سوال بالا را در در موقعیت‌های رسمی بپرسید و یا از کسی که خیلی با او صمیمی نیستید سوال بالا را بپرسید باید بگویید:

?Wie alt sind Sie
چند سالتونه؟

  • برای پاسخ دادن به تمامی سوالات یک فرم جواب دادن منحصر به فرد وجود دارد که شما برای گفتن سن خودتان می‌توانید از آن بهره ببرید. استفاده از این فرم بسیار کار راحتی است و تنها کافیست سن مورد نظرتان را به جای سه نقطه بگذارید.

.Ich bin … Jahre alt
من … سال دارم.

به طور مثال اگر شما ۲۲ سال دارید می‌توانید عدد ۲۲ را همچون عبارت زیر به جای سه نقطه گذاشته و آن را به کار ببرید.

.Ich bin ۲۲ Jahre alt
من ۲۲ سال دارم.

.Ich bin ۳۵ Jahre alt
من ۳۵ سال دارم.

شما با خواندن مقالات زبان آلمانی سایت احمدرضا ابراهیمی از جمله سلام کردن به زبان آلمانی و صحبت کردن در مورد اطلاعات شخصی به زبان آلمانی و احوالپرسی به زبان آلمانی می‌توانید زبان آلمانی را فرا بگیرید اما برای یادگیری این زبان به صورت حرفه‌ای باید در دوره های راکت زبان آلمانی (آموزش فشرده زبان آلمانی در ۵۰ روز) شرکت کنید. این دوره‌ها تمامی مباحث آموزش مکالمه به زبان آلمانی و آموزش گرامر زبان آلمانی را در خود فرا گرفته‌اند. دوره‌های راکت به دو صورت فشرده و فوق فشرده برگزار می شوند. برای راحتی شما عزیزان و دسترسی همگانی کلاس‌ها به صورت آنلاین صورت می‌گیرند. هم چنین برای ارتقای سریع‌تر شما عزیزان دوره‌ها به صورت کاملا خصوصی برگزار می‌شوند. شیوه آموزش دوره‌های راکت با دیگر دوره‌های موجود بسیار متفاوت است. این دوره‌های با آموزش چهار مهارت اصلی به صورت ناخودآگاه برای شما تجربه بی نظیری را رقم خواهند زد. به گونه‌ای که در پایان دوره شما توانایی کامل برای مکالمه در همه حوزه‌ها را با لهجه خواهید داشت و تشخیص شما از نیتیوهای آمریکایی سخت خواهد شد. اساتید موسسه ابراهیمی به غیر از آموزش دوره‌های راکت زبان آلمانی توانایی آموزش راکت زبان‌های: انگلیسی، عربی، ترکی، اسپانیایی، فرانسوی، چینی و روسی را نیز دارند.
جهت شرکت در دوره‌های راکت زبان آلمانی و دوره‌های آنلاین زبان آلمانی با شماره ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل نمایید و یا فرم مشاوره و ثبت نام را در انتهای صفحه تکمیل نمایید.