پرسیدن سن به زبان آلمانی مبحثی است پر از شگفتی و نکات جالب که هر یک از آنها برای هر زبان آموزی که دوست دارد این مبحث را فرا بگیرد بسیار مفید است. اگر شما جزو کسانی هستید که مشتاق به یادگیری این مبحث هستید من به شخصه به شما توصیه می‌کنم این مقاله را به همراه کلیپ تا انتها مطالعه فرمایید و یا برای فراگیری تمامی مبارزه آلمانی به روش های فوق العاده استثنایی و خاص در دوره های راکت زبان آلمانی (آموزش  زبان آلمانی در ۵۰ روز) شرکت کنید. اولین عبارتی که شما در این جا فرا میگیرید عبارت زیر است که سوالی بسیار رایج و کاربردی در بین مردم آلمانی زبان است. استفاده کردن از این عبارت شما را شبیه به کسانی می کند که زبان مادری آنها آلمانی است. اما این عبارت تنها در موقعیت‌هایی استفاده می‌شود که شما در یک جمع دوستانه و غیر رسمی می‌خواهید سن یک نفر را بپرسید.

?Wie alt bist du
چند سالته؟

اگر بخواهید سوال بالا را در در موقعیت های رسمی بپرسید و یا از کسی که خیلی با او صمیمی نیستید سوال بالا را بپرسید باید بگویید:

?Wie alt sind Sie
چند سالتونه؟

برای پاسخ دادن به تمامی سوالات این هست یک فرم جواب دادن منحصر به فرد وجود دارد که شما برای گفتن سن خودتان می توانید از آن بهره ببرید. استفاده از این فرم بسیار کار راحتی است و تنها کافیست سن موردنظرتان را به جای سه نقطه بگذارید.

.Ich bin … Jahre alt
من … سال دارم.

به طور مثال اگر شما ۲۲ سال دارید می توانید عدد ۲۲ را همچون عبارت زیر به جای سه نقطه گذاشته و آن را به کار ببرید.

.Ich bin ۲۲ Jahre alt
من ۲۲ سال دارم.

عبارت زیر نیز نمونه ی دیگری از استفاده کردن فرم گفتن سن است که برای افرادس استفاده می شود که ۳۵ سال دارند.

.Ich bin ۳۵ Jahre alt
من ۳۵ سال دارم.

 

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

شما با خواندن مقالات زبان آلمانی سایت استاد احمدرضا ابراهیمی از جمله سلام کردن به زبان آلمانی و صحبت کردن در مورد اطلاعات شخصی به زبان آلمانی و احوالپرسی به زبان آلمانی می توانید زبان آلمانی را فرا بگیرید اما برای یادگیری این زبان به صورت حرفه ای باید در دوره های راکت زبان آلمانی (آموزش فشرده زبان آلمانی در ۵۰ روز) شرکت کنید. این دوره ها تمامی مباحث آموزش مکالمه به زبان آلمانی و آموزش گرامر زبان آلمانی را در خود فرا گرفته اند. اساتید موسسه ابراهیمی به غیر از آموزش دوره های راکت زبان آلمانی توانایی آموزش راکت زبان های انگلیسی، عربی، ترکی، اسپانیایی، فرانسوی، چینی و روسی را نیز دارند.
جهت شرکت در دوره های راکت زبان آلمانی و دوره های آنلاین زبان آلمانی با شماره های ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل نمایید و یا فرم زیر را تکمیل نمایید. برای مطالعه و یادگیری مطالب بیشتر به مقالات زیر مراجعه نمایید.