بزرگی می فرماید: اگر معجزه ای در زندگی خود نمی یابی، معجزه را خلق کن! چقدر این جمله می تواند در زندگی امروز ما، که همه منتظر معجزه و تغییر از جایی جز خودمان هستیم، شگفت انگیز باشد. برای خلق رویاها و معجزات همیشه نیاز به تغییر است و چقدر خوب می شود که خود را ملزم به تغییرات اساسی دانسته و درصدد بدست آوردن آینده ای بهتر باشیم.
این روزها با توجه به دنیای اینترنت و ارتباطات، همه ما می توانیم در هر چیزی علاوه بر خلاقیت های خود، از تجربیات دیگران نیز به راحتی استفاده کنیم. اما اگر به زبان انگلیسی مسلط باشیم، خواهیم توانست، بدون واسطه متن های علمی را مطالعه کرده و اطلاعات دقیق تری از چون و چرای موضوع بدست بیاوریم.
یادگیری زبان با استفاده از تصاویر
 نیز یک روش آموزش زبان است که این روزها روش آموزشی بسیاری از متخصیص آموزش زبان در حوزه کودکان و نونهالان شده است.
این روش یادگیری، حافظه بصری ما را به کار انداخته و باعث تقویت حافظه تصویری ما می شود. این نوع یادگیری تنها مختص به کودکان نیست و اگر توجه کرده باشید ما در دروس فیزیک یا شیمی با استفاده از نمودارها و فیلم های آموزشی خیلی بهتر می توانستیم درس را فرا بگیریم.
کتاب های مصور این روزها در بین کودکان، علاقه مندان بسیاری را به خود جلب کرده است. چرا که کودکان بیش از هر چیزی دوست دارند از روی تصاویر، قصه ها برای آنها بازگو شود و هر قدر این تصاویر بیشتر و گویاتر باشد حتی کودک بدون سواد خواندن می تواند به موضوع پی برده و آموزش ببیند. از ویژگی های این کتاب ها، تصاویر رنگی و کیفیت ساخت آنهاست. در این کتاب ها تصاویر به شکل خلاقانه ای طراحی شده اند و با شعر و تصویر به تقویت یادگیری زبان کودکان کمک می کنند.
دیکشنری تصویری کودکان همراه با فایل های صوتی ای که همراه خود دارد، این روزها وارد بازار شده است که همراه با شعر و موسیقی تلفظ صحیح لغات انگلیسی را به کوکان ما می آموزد.
کتاب های آموزش زبان برای کودکان بیش از هر چیزی تمرکز خود را بر روی تصاویری که ارائه کرده است بنا نهاده؛ این کتاب ها دارای گرامرهای ساده و موضوعاتی هستند که برای کودک آموزنده و کاربردی هستند.امروزه مراکز آموزش زبان در اصفهان، با استفاده از تصاویر، سعی در خلق روش آموزشی بهتر، برای زبان آموزان خود کرده اند. عقیده ی بسیاری از کارشناسان آموزش زبان بر این است که آموزش هر چیزی با تصویر می تواند مسیر آموزش و یادگیری را کوتاه تر کند. این روش می تواند برای اغلب موضوعات آموزشی مناسب باشد و تاثیر بسزایی در آموزش افراد بگذارد.

 

معرفی چند کتاب آموزش زبان انگلیسی به کودکان

 

۱. کتاب آموزش زبان انگلیسی American Family and Friends
این کتاب به همراه سی دی صوتی خود و تصاویر زیبایی که دارد یادگیری زبان انگلیسی را برای کودکان راحتتر کرده است.

۲. کتاب Giving Tree
این کتاب که درباره یک درخت بخشنده است با استفاده از تصاویر و متن بسیار ساده انگلیسی خود سرگرمی و جذابیت زیادی را برای کودکان رقم زده است.

۳. دیکشنری تصویری corduroy
این کتاب که یک دیکشنری تصویری است که فایل های صوتی به همراه دارد و با استفاده از تصاویر، یادگیری لغات را برای کودکان ساده تر و جذاب تر کرده است.

۴. کتاب دیکشنری تصویری کودکان Picture Dictionary
این کتاب دارای ۵۰ درس آموزش زبان انگلیسی با استفاده از تصاویر رنگی و مربوط به یادگیری لغات است. که در این کتاب لغات مختلف به کودکان آموزش داده می شود.

۵. کتاب Phonics for Kids
این کتاب که با توجه به تصاویر الفبای زبان انگلیسی را به کودکان آموزش می دهد، هر فصلش مربوط به یکی از حروف است. از ویژگی این کتاب، تصاویر زیبا و رنگی از حیوانات و همینطور ارائه داستان، شعر و آهنگ های شاد، جهت افزایش علاقه کودکان به زبان انگلیسی است.

۶. کتاب آموزش زبان انگیسی BACKPACK
این کتاب نیز به همراه سی دی ارائه می شود که دارای آهنگ های شاد و ویدئو های سرگرم کننده آموزش زبان انگلیسی به کودکان است. این کتاب یک کتاب مکالمه محور است و تمرکز اصلی آن بر روی تقویت مکالمه و تلفظ در کودکان است.

۷. کتاب آموزش زبان انگلیسی به کودکان Super Safari
این کتاب با استفاده از داستان و از طریق آهنگ، هنر و کاردستی به کودکان زبان انگیسی را آموزش می دهد و همراه خود یک سی دی دارد که مناسب برای کودکان زیر ۷ سال است.

اما نگران نباشید کتاب های مصور زبان انگلیسی تنها مختص به کودکان نیستند. کتاب های مصور بسیاری با موضوعات مختلفی وارد بازار شده اند تا شما عزیزان با هر علاقه مندی ای که دارید بتوانید این کتاب ها را تهیه کرده و هم زبان را آموزش ببینید هم علاقه مندی خود را دنبال کنید. به طور مثال اگر علاقه مند به آشپزی هستید یا روزانه به دلیل اینکه مادر هستید، باید وقت بسیاری را صرف آشپزی و ایستادن پای اجاق گاز کنید، شما می توانید از کتاب های تصوری و جذاب آشپزی به زبان انگلیسی استفاده کرده و به اصطلاح با یک تیر دو نشان را بزنید.
کتاب های آموزش زبان انگلیسی
 با موضوعات مختلفی وارد بازار شده است که شما با هر علاقه مندی می توانید به یادگیری زبان انگیسی بپردازید.
فلش کارت ها نیز در دنیای آموزش تصویری زبان نقش مهمی را ایفا می کنند. فلش کارتها به دلیل سهولت در جابجایی وسیله مهم و راحتی در یادگیری لغات زبان هستند. فلش کارت ها به صورت کاغذی در بسیاری از کتاب فروشی ها برای استفاده عموم تهیه دیده شده اند. اما اگر شما جزء افرادی هستید که ترجیح می دهید از هر وسیله ای نوع اینترنتی آن را استفاده کنید این روزها نرم افزارهای خاصی وارد بازار شده اند که با نصب آنها بر روی گوشی های همراه خود می توانید از آنها استفاده کرده و به یادگیری زبان بپردازید. نرم افزار دولینگو علاوه بر یادگیری گرامر و تلفظ و موارد دیگر، بخشی برای حفظ کردن لغات دارد، که به صورت فلش کارت تهیه دیده شده است و شما می توانید به راحتی از این بخش بهره ببرید.
دیکشنری های آنلاین نیز این روزها علاقه مندان بسیاری را به خود جلب کرده است. به طور مثال شما می توانید با سرچ یک کلمه خاص با دنیایی از عکس روبرو بشوید. همانطور که گفتیم این کتاب ها تنها مختص به کودکان نیستند و شما می توانید با هر سنی که هستید از کتاب های تصویری یا دیکشنری های تصویری مختص به بزرگسالان استفاده کنید.