در این مقاله ما درباره کارهایی که باعث می شوند روند یادگیری زبان به کندی پیش بروند می پردازیم و تلاش کرده ایم که با موضوعات کاربردی، یادگیری زبان را برای شما زبان آموزان راحت تر نماییم. بهتر است که خودمان استاد تغییر در خود باشیم و بدانیم که سرمایه گزاری مالی و زمانی بر روی یادگیری و دانش، بیشترین بهره را برای ما به دست می آورد. آموزش مکالمه زبان انگلیسی، در میان دیگر زبان ها حرف اول را می زند. چرا که همه ما به یادگیری این زبان نسبت به دیگر زبان ها واقف هستیم و می دانیم چقدر یادگیری این زبان می تواند در آینده کاری و زندگی ما تاثیرگزار باشد. در ادامه این مقاله بهتر است درباره نبایدهایی که در یادگیری زبان موثر هستند بپردازیم و در نهایت مسیری به مراتب هموارتر را رقم بزنیم.
کارهایی که نباید در یادگیری زبان خارجه انجام دهیم کدامند؟ آیا می توانیم به راحتی به مکالمه بپردازیم؟ برای یادگیری زبان باید از کجا شروع کنیم؟ یادگیری زبان چه اصول و قواعدی دارد؟

IELTS7 Banner 01 8

• از صحبت کردن در جمع نگریزید!
اگر تنها یک راه میان برای سریع تر یاد گرفتن زبان برای شما وجود داشته باشید همین راه است. شما باید از صحبت کردن در جمع طفره نروید، خجالت را کنار بگذارید و شروع به صحبت کردن کنید. فرقی نمی کند شما مشغول یادگیری کدام زبان هستید، خواه زبان انگلیسی باشد یا زبان چینی ؛ شما باید با اعتماد به نفس و بدون خجالت به مکالمه با سایر افراد علاقه مند بپردازید. در واقع بهترین راه موفقیت این است با هر چیزی که نگران انجام آن هستید، مواجه شده و نگذارید ترس هایتان مانع پیشرفت شما شوند.
شما دلایل زیادی می توانید برای حرف نزدن و یا مکالمه نکردن، بیاورید اما مادامی که شروع به صحبت کردن نکنید نمی توانید نتیجه دلخواه خود را بدست بیاورید. تکرار این موضوع که من نمیتوانم انگلیسی یا اسپانیایی صحبت کنم تنها باعث می شود که در آینده نه چندان دور، در ناخودآگاه شما اثر کرده و واقعا نتوانید بر این ترس غلبه کنید. قدرت تلقین را جدی بگیرید و سعی کنید از جملات مثبت در زندگی تان استفاده کنید.

• از اینکه اشتباه کنید نترسید!
اشتباه کردن بخشی از زندگی ما است و ما برای یادگیری هر چیزی نیاز به اشتباه کردن داریم. اگر می خواهید هیچ وقت اشتباه نکنید باید دست به هیچ کاری نزنید و دست از همه تلاش های خود بردارید و اما آیا واقعا این همه ی آن چیزی است که شما می خواهید؟
اشتباه در تلفظ کلمات بخشی از یادگیری زبان است و تا این اشتباهات صورت نگیرد شما تلفظ صحیح کلمات را نمی توانید بیاموزید.
به طور مثال در یادگیری زبان فرانسه، اگر دچار اشتباهات تلفظی یا گرامری نشوید، یعنی به اندازه کافی زبان فرانسه را نیاموخته اید.
برای اینکه بتوانید به خوبی فرانسه صحبت کنید نیازی نیست که گرامر و قواعد دستوری را به طور کامل بلد باشید؛ تنها کافی است با اعتماد بنفس به مکالمه بپردازید و در حین صحبت کردن و شنیدن صحبت های دیگران به صورت ناخودآگاه گرامر را نیز فرا بگیرید.

• از کسی برای سطح معلومات زبانی تان عذرخواهی نکنید.

افرادی که دائما برای سطح معلومات یا مکالمات خود از بقیه غذرخواهی می کنند در واقع از خود بیش از چیزی که هستند انتظار دارند. این موضوع به خودی خود اصلا بد نیست چرا که باعث می شود شما هر لحظه از زندگی برای بهتر شدن تلاش کنید اما انتظار اینکه شما در یک مدت کوتاه بتوانید شبیه یک استاد زبان فرانسه صحبت کنید انتظار زیادی است. بهتر است برای بهتر شدن تلاش کنید و طی یک روند منطقی زبان را فرا بگیرید.

• ناامید شدن را کنار بگذارید و به جای آن تلاش کنید.
ما نمی توانیم هفته ای یک بار سراغ کتاب هایمان برویم و انتظار داشته باشیم که جزء بهترین ها در یادگیری زبان باشیم. همینطور نمی توانیم یادگیری و آموزش دیدن زبان را تنها به ساعاتی که در کلاس حضور می یابیم موکول کنیم و از خود انتظار یک مکالمه عالی را داشته باشیم . اما بهتر است برای حل این موضوع خود را متعهد به یادگیری کرده و تلاش نماییم تنها در ساعات حضور در کلاس، به یادگیری نپردازیم. برای بهتر شدن نیاز به تمرین مستمر داریم و یادگیری زبان به دلیل اینکه فرار است نیاز به تمرین هر روزه دارد. بهتر است در جمع و گروه هایی باشیم که مانند ما علاقه مند به این زبان هستند تا بتوانیم ساعات بسیاری را به مکالمه به زبان مورد علاقه یمان بپردازیم.

• خودتان را با دیگران مقایسه نکنید.
مقایسه خود در هر موضوعی با دیگران کار درستی نیست. شما نمی توانید بدون توجه به سطح زبانی دیگران با خود یا زمانی که صرف یادگیری می کنید، خود را با دیگران مقایسه کنید. این مقایسه جز اینکه شما را مایوس کند نتیجه دیگری برای شما به بار نمی آورد. بجای اینکه زمان خود را صرف مقایسه کردن با دیگران کنید، بهتر است این زمان ارزشمند را، صرف یادگیری و تلاش بیشتر نمایید.

در ادامه باید به این نکته نیز اشاره کنم که اگر به نظرتان کاملا مسلط به زبان هدف هستید، سعی کنید این احساس کامل شدن را کنار بگذارید چرا که برای بهتر شدن، نیاز به کسب اطلاعات بهتر و بیشتر و آپدیت کردن خود در امر یادگیری است. روند یادگیری هیچ وقت متوقف نمی شود. برای اینکه همیشه سوار بر موج باشید تمرین و تمرین کنید و اطلاعات خود را به روز کنید.
ما در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی، در کنار شما هستیم و شما با نظرات و پیشنهادات خود می توانید ما را در بهتر شدن در این راه یاری نمایید. امید است که بتوانیم در کنار هم به دو زبانه نمودن قشر فارسی زبان کمک کرده و جامعه ای دو زبانه را تشکیل دهیم. در این راستا ما نیز تلاش می کنیم با ایجاد آموزش آنلاین زبان گامی درست را در این مسیر برداشته و مسیری کاملا کارشناسی شده و کاربردی را به شما عزیزان معرفی نماییم.
دوره های آموزش زبان با عنوان دوره های راکت زبان و همچنین دوره های همیاد توانسته اند در مدت زمانی اندکی توجه بسیاری از کارشناسان را نیز به خود جلب نموده و در واقع تعداد بسیاری از این کارشناسان را به دوره های تربیت مدرس راکت جلب نمایند. این دوره ها با ایجاد فضایی برابر مسیری به روز شده را برای زبان آموزان محقق می کنند تا با برنامه ریزی درست و آشنایی با مهارت ها و سبک یادگیری خود، سرعت و کیفیت یادگیری را در کنار هم تجربه نمایند.
برای کسب اطلاعات بیشتر با این دوره ها و همچنین اقدام به دریافت مشاوره، شما می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما ارتباط حاصل نموده و مشاوره های لازمه را کسب نمایید. همچنین شما می توانید با مراجعه به بخش گزارش دوره های آموزش زبان با روند آموزش این دوره ها به شکلی شفاف تر آشنا شوید.
اینستاگرام موسسه احمدرضا ابراهیمی در حال حاضر در برگیرنده آموزش هایی کاربردی و همچنین ارائه ویدئوهایی از روند پیشرفت زبان آموزان سخت کوش ما است که شما می توانید علاوه بر دستیبابی به اطلاعات ذخیره شده، با پشتیبانان ما نیز ارتباط حاصل نموده و اطلاعات لازمه را نیز دریافت نمایید.
در صورتی که تمایل دارید در فضایی بجز فضای اینستاگرام با ما ارتباط حاصل نمایید، بخش زیر را تکمیل نموده و در نهایت منتظر تماس همکاران ما باشید. همکاران ما به صورت تمام وقت آماده ارائه خدمات به متقاضیان هستند و تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا بتوانند با مشاوره های درست، زمینه ساز اتفاقات مثبت در روند یادگیری شما عزیزان باشند.
– پشتیبانی سایت
– تکمیل بخش زیر و اقدام به دریافت مشاوره