یادگیری زبان با استفاده از تصویر نیز یکی از روش های آموزش زبان انگلیسی است که این روزها روش آموزشی بسیاری از متخصیص آموزش زبان در حوزه کودکان و نونهالان شده است.
این روش یادگیری، حافظه بصری ما را به کار انداخته و باعث تقویت حافظه تصویری ما می‌شود. این نوع یادگیری تنها مختص به کودکان نیست و اگر توجه کرده باشید ما در دروس فیزیک یا شیمی با استفاده از نمودارها و فیلم‌های آموزشی خیلی بهتر می‌توانستیم درس را فرا بگیریم. این روزها با توجه به دنیای اینترنت و ارتباطات، همه ما می‌توانیم در هر چیزی علاوه بر خلاقیت‌های خود، از تجربیات دیگران نیز به راحتی استفاده کنیم. اما اگر به زبان انگلیسی مسلط باشیم، خواهیم توانست، بدون واسطه متن‌های علمی را مطالعه کرده و اطلاعات دقیق‌تری از چون و چرای موضوع بدست بیاوریم.
IELTS7 Banner 01 8 یادگیری زبان با استفاده از تصویر,یادگیری زبان با استفاده از تصاویر

یادگیری زبان با استفاده از تصویر:

یادگیری زبان با استفاده از تصاویر این روزها در بین کودکان، علاقه‌مندان بسیاری را به خود جلب کرده است. چرا که کودکان بیش از هر چیزی دوست دارند از روی تصاویر، قصه‌ها برای آن‌ها بازگو شود و هر قدر این تصاویر بیشتر و گویاتر باشد حتی کودک بدون سواد خواندن می‌تواند به موضوع پی برده و آموزش ببیند. از ویژگی‌های این کتاب‌ها، تصاویر رنگی و کیفیت ساخت آن‌هاست. در این کتاب‌ها تصاویر به شکل خلاقانه ای طراحی شده‌اند و با شعر و تصویر به تقویت یادگیری زبان کودکان کمک می‌کنند.
دیکشنری تصویری کودکان همراه با فایل‌های صوتی که همراه خود دارد، این روزها وارد بازار شده است که همراه با شعر و موسیقی تلفظ صحیح لغات انگلیسی را به کودکان ما می‌آموزد.
کتاب‌های آموزش زبان برای کودکان بیش از هر چیزی تمرکز خود را بر روی تصاویری که ارائه کرده است بنا نهاده؛ این کتاب‌ها دارای گرامرهای ساده و موضوعاتی هستند که برای کودک آموزنده و کاربردی هستند. عقیده‌ی بسیاری از کارشناسان آموزش زبان بر این است که آموزش هر چیزی با تصویر می‌تواند مسیر آموزش و یادگیری را کوتاه‌تر کند. این روش می‌تواند برای اغلب موضوعات آموزشی مناسب باشد و تاثیر بسزایی در آموزش افراد بگذارد.

معرفی چند کتاب آموزش زبان انگلیسی برای کودکان:

  •  کتاب آموزش زبان انگلیسی American Family and Friends:

این کتاب به همراه سی دی صوتی خود و تصاویر زیبایی که دارد یادگیری زبان انگلیسی را برای کودکان راحت‌تر کرده است.

  • کتاب Giving Tree:

این کتاب که درباره یک درخت بخشنده است با استفاده از تصاویر و متن بسیار ساده انگلیسی خود سرگرمی و جذابیت زیادی را برای کودکان رقم زده است.

  •  دیکشنری تصویری corduroy:

این کتاب که یک دیکشنری تصویری است که فایل‌های صوتی به همراه دارد و با استفاده از تصاویر، یادگیری لغات را برای کودکان ساده‌تر و جذاب‌تر کرده است.

  •  کتاب دیکشنری تصویری کودکان Picture Dictionary:

این کتاب دارای ۵۰ درس آموزش زبان انگلیسی است که با استفاده از تصاویر رنگی و مربوط به یادگیری لغات به آموزش کودکان شما می‌پردازد.

  • کتاب Phonics for Kids:

این کتاب که با توجه به تصاویر الفبای زبان انگلیسی را به کودکان آموزش می‌دهد، هر فصلش مربوط به یکی از حروف است. از ویژگی این کتاب، تصاویر زیبا و رنگی از حیوانات و همینطور ارائه داستان، شعر و آهنگ‌های شاد، جهت افزایش علاقه کودکان به زبان انگلیسی است.

  •  کتاب آموزش زبان انگلیسی BACKPACK:

این کتاب نیز به همراه سی دی ارائه می‌شود که دارای آهنگ‌های شاد و ویدئو‌های سرگرم کننده آموزش زبان انگلیسی به کودکان است. این کتاب یک کتاب مکالمه محور است و تمرکز اصلی آن بر روی تقویت مکالمه و تلفظ در کودکان است.

  •  کتاب آموزش زبان انگلیسی به کودکان Super Safari:

این کتاب با استفاده از داستان و از طریق آهنگ، هنر و کاردستی به کودکان زبان انگلیسی را آموزش می‌دهد و همراه خود یک سی دی دارد که مناسب برای کودکان زیر ۷ سال است.

اما نگران نباشید کتاب‌های مصور زبان انگلیسی تنها مختص به کودکان نیستند. کتاب‌های مصور بسیاری با موضوعات مختلفی وارد بازار شده‌اند تا شما عزیزان با هر علاقه‌مندی که دارید بتوانید این کتاب‌ها را تهیه کرده و هم زبان را آموزش ببینید هم علاقه‌مندی خود را دنبال کنید. به طور مثال اگر علاقه‌مند به آشپزی هستید یا روزانه به دلیل اینکه مادر هستید، باید وقت بسیاری را صرف آشپزی و ایستادن پای اجاق گاز کنید، شما می‌توانید از کتاب‌های تصویری و جذاب آشپزی به زبان انگلیسی استفاده کرده و به اصطلاح با یک تیر دو نشان را بزنید. کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی با موضوعات مختلفی وارد بازار شده است که شما با هر علاقه‌مندی می‌توانید به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید.
فلش کارت‌ها نیز در دنیای آموزش تصویری زبان نقش مهمی را ایفا می‌کنند. فلش کارت‌ها به دلیل سهولت در جابجایی وسیله مهم و راحتی در یادگیری لغات زبان هستند. فلش کارت‌ها به صورت کاغذی در بسیاری از کتاب فروشی‌ها برای استفاده عموم تهیه دیده شده‌اند. اما اگر شما جزء افرادی هستید که ترجیح می‌دهید از هر وسیله‌ای نوع اینترنتی آن را استفاده کنید این روزها نرم افزارها و اپلیکیشن های اموزش زبان انگلیسی خاصی وارد بازار شده‌اند که با نصب آن‌ها بر روی گوشی‌های همراه خود می‌توانید از آنها استفاده کرده و به یادگیری زبان بپردازید. نرم افزار دولینگو علاوه بر یادگیری گرامر و تلفظ و موارد دیگر، بخشی برای حفظ کردن لغات دارد، که به صورت فلش کارت تهیه دیده شده است و شما می‌توانید به راحتی از این بخش بهره ببرید.

دیکشنری‌های آنلاین نیز این روزها علاقه‌مندان بسیاری را به خود جلب کرده است. به طور مثال شما می‌توانید با سرچ یک کلمه خاص با دنیایی از عکس روبرو بشوید. همانطور که گفتیم این کتاب‌ها تنها مختص به کودکان نیستند و شما می‌توانید با هر سنی که هستید از کتاب‌های تصویری یا دیکشنری‌های تصویری مختص به بزرگسالان استفاده کنید. این روزها با وجود انواع کتاب‌ها و اپلیکیشن‌ها یادگیری زبان انگلیسی به امری راحت برای همگان تبدیل شده است اما هنوز افرادی هستند که به دلیل کلاس‌های شلوغ و خسته کنند، مسافت‌های زیاد و ترم های طولانی حاضر به شروع یادگیری زبان نیستند. در این میان عده‌ای دیگر هم هستند علاوه بر گذراندن دو سال آموزش هنوز توانایی مکالمه و تلفظ صحیح کلمات را ندارند. همه این‌ها باعث شده است که اطرافیان هم با دیدن شما شوقی به آغاز آموزش زبان نداشته باشند.
تا به حال به دنبال تغییر بوده‌اید؟ تا به حال به دنبال روشی متفاوت و نتیجه بخش بوده‌اید؟ آیا تا به حال تلاشی درجهت شکستن تابوهای یادگیری زبان کرده‌اید؟ آیا تا به حال خواسته‌اید با یک تیر چند نشان بزنید؟
اگر به دنبال یادگیری زبان متناسب با پیشرفت های روز جهان هستید به مطالبی که در ادامه گفته می شود دقت کافی را داشته باشید.
موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی با بیش از 20 سال سابقه با درک و تجربه دغدغه تمام زبان آموزان به ابداع دوره‌های راکت پرداخته است. با در نظر گرفتن ارتقا و پیشرفت شما زبان آموزان دوره‌های راکت را به دو صورت VIP Rocket (آموزش زبان انگلیسی در 50 روز) و Tailored Rocket (آموزش زبان انگلیسی در 50 جلسه) برگزار می‌شوند. شما با اتمام هر یک از این دوره‌ها توانایی تلفظ صحیح کلمات، تسلط بر گرامر، افزایش دایره لغات، لهجه و از همه مهم‌تر مکالمه را کسب خواهید کرد. این دوره‌ها با استفاده از روش و اساتید به نام و چند زبانه در مدت زمان اندک توانسته است جایگاه بسیار بالایی را در میان زبان آموزان در اقصی نقاط دنیا کسب نماید. از مهم‌ترین مزایای این روش این است که: استاد، زمان کلاس و تعداد جلسات در طول هفته به انتخاب زبان آموز می باشد و همین موضوع کمکی است در جهت اینکه در طول کلاس ذهن شما به صورت آزاد و آگاه به یادگیری بپردازد. از آن جایی که همه شما مزایای کلاس‌های آنلاین و خصوصی اطلاع دارید سایت زبان احمدرضا ابراهیمی همه دوره‌ها را به صورت آنلاین و خصوصی برگزار می‌کند تا شما بدون هیچ محدودیت زمانی و مکانی به مطالعه بپردازید.
برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از مشاوره رایگان ما، به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه بپردازید؛ سپس مشاوران ما با شما تماس گرفته و پاسخگوی سوالات شما بزرگواران هستند.