بهترین روش یادگیری زبان سوئدی برای هر فردی متفاوت است و در حقیقیت به مشخصه های متفاوتی از جمله سبک یادگیری هر فرد بستگی دارد. نمی توان در آموزش زبان به یک روش برای تمامی افراد اکتفا نمود و شاید دلیل نتیجه ندادن دوره های حضوری و ترمیک سوئدی نیز همین موضوع باشد. در دوره های ترمیک آموزش زبان سوئدی، در بهترین حالت ۱۰ نفر از زبان آموزان را با خلق و خوی و سبک یادگیری  متفاوت در یک زمان مشخص در کنار هم جمع می نمایند و از آنها می خواهند که نتایج یکسانی را بدست بیاورند. این مورد می تواند علاوه بر اینکه زبان آموزان را از انتخاب خود دلزده کند، آنها را در موقعیت رقابتی ناعادلانه ای قرار دهد که مسیر یادگیری آنها را نیز به خطر بیندازد.

IELTS7 Banner 01 8

احمدرضا ابراهیمی با بیش از ۲ دهه تجربه و آزمون خطا کردن های مختلف، با ایجاد دوره های کارشناسی شده و تفکری روانشناسانه، گامی اساسی را در حیطه زبان برداشته است. در واقع آموزش زبان سوئدی با روش سیستم آموزشی رامیت به جلو حرکت می کند و زبان آموزان در این دوره ها می توانند زبان سوئدی را با توجه به سبک یادگیری خود و به صورت کاملا شخصی سازی شده بیاموزند.
البته که علاوه بر شرکت در دوره های آموزش آنلاین زبان سوئدی، یادگیری روش های تمرینی زبان نیز می توانند مثمر ثمر بوده تا متقاضیان بتوانند خارج از زمان کلاس های خود، به تمرین و تکرار بیاموزند. ما در این مقاله تلاش داریم تا شما را با تعدادی از روش های تجربه شده در آموزش زبان در منزل آشنا نموده تا بتوانیم در کنار هم جامعه ای دو زبانه را تشکیل داده و از آینده درخشان خود لذت ببریم.

• داستان های کوتاه سوئدی بخوانید.

برای یادگیری زبان سوئدی و تقویت مهارت ریدینگ و رایتینگ خود بهتر است کتاب های سوئدی را در ژانرهای متفاوت مطالعه کرده و اگر جایی را متوجه نشدید از دیکشنری های تصویری یا نرم افزارهای دیکشنری آنلاین کمک بگیرید. دیکشنری های زبان سوئدی این روزها تنها به صورت کتاب در دسترس نیستند؛ بلکه شما می توانید بنا به علاقه خود از دیکشنری تصویری، صوتی و یا دیکشنری های متناسب با نصب بر روی گوشی های همراه خود استفاده ببرید و از یادگیری تان لذت ببرید.

• فیلم های سوئدی ببینید!
حتما نیازی نیست برای یادگیری زبان سوئدی با فیلم، تنها از فیلم و سریال های سوئدی استفاده کنید. ویدئوهای کوتاه آموزشی نیز برای یادگیری زبان سوئدی در اینترنت موجود هستند که کارشناسان زبان سوئدی آموزش مکالمه را از طریق گفتگوهای افراد بومی در این ویدئوها تهیه دیده اند. بسیاری از این فیلم ها را می توانید در یوتیوب تماشا نمایید و از منابعی در دست و رایگان بهره کافی را ببرید. نکته مهم دیگری که در تهیه فیلم ها و ویدئوهای سوئدی باید به آنها دقت کرد این است که بهتر است اینگونه فیلم ها را با زبان بومی و بدون دوبله یا زیرنویس تهیه ببینید چرا که باعث می شود شما با لهجه ی اصلی سوئدی آشنا شوید. این کار به شما کمک می کند تا قدرت شنیداری خود را نیز تقویت کرده و بهتر متوجه ادای کلمات شوید.

• موزیک ویدئوهای سوئدی را گوش دهید.
گوش دادن به ترانه های سوئدی به شما کمک می کند تا بتوانید متوجه ادای کلمات در قالب شعر یا نثر شوید. این کار همچنین به قدرت شنوایی شما یا قدرت listening کمک فراوانی می کند. یک نکته مهم و جالب توجه درباره موزیک ویدئوهای سوئدی این است که نیازی نیست وقتی مناسب را در جهت شنیدن آنها تهیه ببینید، بلکه شما چه در رختخواب باشید، چه در حال رفتن به مدرسه یا سر کار، تنها با داشتن یک گوشی و یک هندزفری می توانید قدرت شنوایی خودتان را تقویت کنید. شما می توانید در حال رانندگی نیز به آهنگ های سوئدی گوش فرا دهید، چرا که این کار علاوه بر اینکه به زمان خاصی نیاز ندارد به تمرکز و توجه نیز نسبت به سایر روش های یادگیری نیاز ندارد و شما با خیال راحت می توانید از تمامی دقایق خود در زمینه آموزش زبان سوئدی بهره ببرید.

. یادگیری با اپ ARE را تجربه کنید!
اپ ARE از جمله نرم افزارهای داخلی زبان است که با پرداختن به سایر زبان ها از جمله زبان سوئدی، توانسته است آموزش هایی سرگرم کننده را تهیه ببیند. این اپ با بهره گیری از روابط انسان به انسان شما را با راهبرانی واقعی ارتباط داده و در واقع شما می توانید با اساتید انتخابی خود به مکالمه و رفع اشکال در حوزه های مختلف بپردازید.
این اپ برای زبان آموزان شرکت کننده در دوره های راکت زبان سوئدی و همچنین همیاد سوئدی کاملا رایگان است و شما می توانید در بدو شرکت در دوره های ما آن را بر روی گوشی های همراهتان داشته باشید. پشتیبانی ۲۴ ساعته این اپ از ویژگی های مثبت آن است و در واقع در صورت نیاز، راهبران ما آموزش های لازمه را به صورت تمام وقت به شما عزیزان خواهند داد.

• از فلش کارت ها کمک بگیرید!
فلش کارت ها بهترین وسیله برای حفظ و به خاطر سپردن کلمات هستند. مزیت دیگر فلش کارت ها سهولت حمل و جابجایی آنها است. چرا که این وسیله به راحتی قابل جابجایی با انواع کیف دستی است. فلش کارت ها را می توانید با توجه به نیاز خود حتی برای به خاطر سپردن تلفظ یا املای واژگان نیز به کار برده و نوع مخصوص به خود را ساخته و داشته باشید. نکته مهم دیگری که هست فلش کارت ها تنها معنی کلمات را با خود به همراه ندارند بلکه معنی درست کلمات را در قالب جمله به شما می آموزند و همینطور شما می توانید در یک جمله معنی چند کلمه دیگر را نیز فرا بگیرید.

• با دوستان علاقه مند به زبان سوئدی یا بومیان سوئدی چت کنید!
برای یادگیری زبان سوئدی تنها یادگیری قواعد دستوری و گرامری مهم نیستند، بلکه بهره بردن از این آموزش ها به صورت عملی در مکالمات و مکاتبات شما است که نتایج مثبتی را به همراه خواهند داشت. بهتر است دوستانی را بیابید که بتوانند روزانه با شما مکالمه تلفنی و تصویری به زبان سوئدی را داشته باشند تا به صورت همزمان تمامی مهارت های خود را تقویت نمایید. البته که با چت کردن نیز مهارت نوشتاری شما در زبان سوئدی تقویت می شود و این نکته در جای خود بسیار حائز اهمیت است.

• تمرین مکالمه در آینه!

تمرین مکالمه از نکات مهمی است که گاهی زبان آموزان آن را نادیده گرفته یا سعی دارند که با توجیه صحبت کردن را به تعویق بیاندازند. اما مهم ترین نکته در یادگیری زبان سوئدی تمرین صحبت کردن و مکالمه کردن است و ما بر این عقیده هستیم که اگر شما این امکان را ندارید که با کسی به تمرین مکالمه بپردازید، بهترین روش، تمرین مکالمه در جلوی آینه است. از نکته مهم دیگر می توان به ضبط کردن صدای خود نیز اشاره داشت. این کار به شما کمک می کند تا با شنیدن صدای خود به اشتباهات تلفظیتان بهتر پی برده و سعی در رفع آنها نمایید.

• یک دفتر خاطرات به زبان سوئدی تهیه ببینید!
این دفتر نیاز نیست حتما یک دفتر کاغذی با تعدادی مشخص از برگه باشد؛ شما می توانید روزانه خاطرات خود را بهزبان سوئدی، در نوت گوشی به تحریر در بیاورید. شما حتی می توانید خاطرات خود را در اینستاگرام، فیس بوگ و تلگرام و یا حتی وبلاگ شخصی بنویستد و تمرینی جذاب و مهیج را برای خود رقم بزنیدو در ابتدا این کار شاید برای شما سخت باشد اما نیازی نیست که کمال گرا باشید! بهتر است معنی کلماتی را که نمی دانید به زبان فارسی بنویسید یا جای آن را خالی گذاشته و بعد به یادگیری آن خودتان را ملزم نمایید. البته که این کار باعث می شود که این کلمات بهتر در حافظه طولانی مدت شما ذخیره شوند.

• زبان گوشی خود را به زبان سوئدی تغییر دهید!
تغییر زبان گوشی به زبان سوئدی باعث می شود که شما با کلمات کاربردی و مهم سوئدی در حین استفاده مکرر آشنا شده و بهتر به ذهن شما سپرده شوند. در ادامه باید گفت که بهتر است براییادگیری زبان سوئدی، اطراف خود را از هر چه که باعث می شود که شما این زبان را راحتتر یاد بگیرید پر کنید. به اخبار و شبکه های خبری سوئدی زبان سری بزنید، از مجلات سوئدی کمک بگیرید، در اینستاگرام به دنبال افراد بومی سوئدی بوده و صفحات آنها را دنبال کنید و در نهایت به تمرینی درست در دنیای واقعی بپردازید.

این روزها تب یادگیری زبان سوئدی به دلایل متفاوتی در میان فارسی زبانان افزایش یافته است به همین جهت ما برای برابر سازی آموزشی اقدام به طراحی دوره های آموزش آنلاین زبان سوئدی نموده ایم تا تمامی فارسی زبانان و علاقه مندان به زبان سوئدی را در سراسر جهان در خانواده بزرگ احمدرضا ابراهیمی در کنار خود داشته باشیم و بتوانیم رویای این عزیزان را واقعیت تبدیل نمایید.
آموزش آنلاین زبان در ۵۰ روز
 از جمله دوره های کاربردی موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی است که به دلیل بازدهی و بازخور مثبتی که داشته، توانسته است در طی سالهای اخیر توجه بسیاری را از جای جای این کرده خاکی به خود جلب نماید. این دوره دارای پشتیبانی آنلاین و ۲۴ ساعته است و زبان سوئدی را به صورت خصوصی و با توجه به سبک یادگیری هر فرد، آموزش می دهد.
در صورت تمایل به ثبت نام در دوره های آموزش سوئدی و یا اقدام به دریافت مشاوره رایگان ما، با کارشناسان ما از راه های زیر ارتباط حاصل نمایید:
– ثبت مشخصات خود در بخش زیر
– پشتیبانی اینستاگرام موسسه احمدرضا ابراهیمی
– تماس با شماره تلفن ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲