برای اینکه بتوانید در آزمون آیلتس بهترین خود را ارائه دهید، باید به تقویت مهارت speaking بپردازید چرا که این مهارت از جمله مهارت های مهم و تعیین کننده موفقیت شما در آزمون آیلتس انگلیسی است. البته که علاوه بر این مهارت، نکات زیر نیز می توانند حائز اهمیت باشند.
اما قبل از هر چیزی باید بدانید که در این مسیر یک مکالمه خوب به تمرین زیاد بستگی دارد. وقت کشی و اینکه شما کار مهم خود را به زمان دیگری موکول کنید بدترین راه مواجه با قوانین زندگی از جمله کسب مهارت است.

IELTS7 Banner 01 8

بخاطر داشته باشید که شرکت در آزمون های آیلتس، می تواند راهی باشد برای رسیدن به خواسته های بزرگی همچون یافتن شغل ایده آل و یا تحصیل در دانشگاه های سرشناس و بین المللی یا حتی تدریس زبان در بهترین دانشگاه ها و آموزشگاه ها.
ما امیدواریم با مطالعه این مقاله بتوانیم شما را به هدفتان نزدیک کنیم و در این مسیر آینده ساز راه را برای شما هموار کنیم.
برای اینکه بتوانید خوب و روان صحبت کنید باید این نکته را به خاطر بسپارید که برای هر موفقیتی نیاز به داشتن صبر و حوصله است. داشتن صبر در هر کاری از شما انسان قدرتمندتری می سازد چرا که عجول بودن اعتماد به نفس شما را کاهش داده و باعث می شود در هر شرایطی از خود ناراضی باشید.اما  یادتان باشد صبر به معنی این نیست که شما کار مهم خود را به زمان دیگری موکول کنید. صبر یعنی اینکه از بودن در مسیری که در آن هستید لذت ببرید و گام به گام به هدف خود نزدیک شوید.

 

آیا شما می خواهید جزء افرادی باشید که نمره ۸ آیلتس را ازآن خود می کنند؟
شما باید زمان بیشتری را صرف صحبت کردن به زبان انگلیسی کنید؛ به صورت مستمر به صحبت کردن انگلیسی بپردازید و سعی کنید با گوش دادن به صدای خود از طریق ضبط صدا، به تصحیح اشتباهات در نحوه بیان و تلفظ خود اقدام نمایید. در زبان انگلیسی برای یک مکالمه خوب باید بدانید که در این زبان کجاها باید مکث داشته و کجا باید تن صدای خود را بالا یا پایین ببرید و در چه موقعیتی نیاز است که بعضی از کلمات را با شدت بیشتری تلفظ کنید.
تمرین این کار باعث می شود که شما یک فرد مبتدی به چشم نیایید و بتوانید به خوبی احساسات خود را در کلامتان بیان کنید. در واقع به این شکل مکث کردن در زبان انگلیسی، استرس می گویند. استرس ها در مکالمات حائز اهمیت هستند و در واقع زیبایی مکالمه کردن شما را بیشتر به رخ می کشانند. سعی کنید با دیدن و گوش دادن فیلم ها و فایل های صوتی با زبان افراد بومی و به شکل Native آشنا شوید و با تقلید در صحبت کردن افراد بومی، شکلی درست از یادگیری زبان را بیاموزید. اصلا نگران اشتباه کردن در نحوه صحبت کردنتان نباشید و فراموش نکنید که این اشتباهات می توانند زمینه ساز اتفاقات خوب باشند. برای اینکه خوب صحبت کنید باید اشتباهات خود را نیز بپزیرید. چرا که بدون آزمون و خطا کردن نمی توانید به بهتر شدن خود کمک کنید.

 

در تلفظ انگلیسی باید به چه نکاتی توجه داشت؟
تنها تقلید کردن بدون شناخت دقیق کلمات و لغات انگلیسی کافی نیست. بهتر است در تلفظ کردن لغات و جملات انگلیسی، قابل فهم بودن، قابل توجه بودن و ریتم ادای جملات را نیز رعایت کنید.
همچنین برای یک مکالمه انگلیسی خوب بهتر است به سرعت در ادای جملات و کلمات توجه داشته باشیم و یاد بگیریم که کجا باید صدای خود را زیر یا بم نماییم.

 

برای مکث کردن از چه عباراتی می توانیم استفاده کنیم؟
… That’s an interesting question

بهتر است مدت زمان صحبت کردن خود را در آزمون آیلتس تقویت کنید. چرا که کم صحبت کردن در این آزمون دلیل بر ضعیف بودن شما است و امکان دارد شما نتوانید نمره خوبی در این قسمت را شامل حال خود کنید. پاسخ های طولانی به جواب های آزمون گیرنده های آیلتس در نمره قبولی شما تاثیر بسزایی دارد. سعی کنید برای یک پاسخ درست قبل از هر چیزی روی تمرکز و اعتمادبنفس خود کار کنید. داشتن تمرکز به شما کمک می کند که در موارد حساس بهتر عمل کنید.
از تکرار کلمات در بیان جملات خود در آزمون آیلتس جدا خودداری کنید. نکته دیگر این است که حتی افراد بومی نیز گاها در بیان جملات تپق می زنند و دچار اشتباه می شوند و این موضوع ایراد محسوب نمی شود. در صورتی که دچار اشتباه شدید می توانید با یک مکث کوتاه اشتباه خود را تصحیح کنید.

 

جملات خود را با چه عبارات یا جملاتی آغاز کنیم؟
…First of all… _ Moreover… _ In my view… _ I guess that

برای آنکه بتوانیم در آزمون آیلتس نمره بهتری را کسب کنیم بهتر است دائما از جملات کوتاه و ساده استفاده نکنیم و دایره لغات خود را گسترش داده تا بتوانیم در جملات خود از کلمات مترادف و متفاوت تر نسبت به سایرین استفاده کنیم. این کار باعث می شود که شما در این آزمون بهتر از بقیه عمل کرده و توانایی های خود را به آزمون گیرنده نشان دهید. کاربرد اصطلاحات زبان انگلیسی را در آزمون آیلتس فراموش نکنید.
اگر شما اصطلاحات را در جای درست و به موقع استفاده کنید تاثیر بسزایی در موفقیت شما در امتحان آیلتس دارد و به آزمون گیرنده این موضوع القا می شود که شما از دانش زبانی خوبی برخوردار هستید.

 

امیدواریم موضوع این مقاله بتواند به شما در آماده سازی آزمون آیلتس کمک کند و شما را در این مسیر یاری نماید اما فراموش نکنید که علاوه بر جدیت، شما نیاز به شرکت در دوره های آماده سازی آیلتس نیز دارید تا بتوانید با مرور و تمرین سوالات سال های قبل خودتان را به خوبی آماده یکی از مهم ترین چالش های زندگیتان کنید.
احمدرضا ابراهیمی با بیش از دو دهه تجربه در راستای کیفیت بخشیدن در عملکرد متقاضیان آیلتس، با ایجاد دوره های راکت و همچنین همیاد، مسیری متفاوت را ایجاد نموده است. البته که بسته به نیاز افراد این دوره ها به اشکال مختلف برگزار می گردند و همین امر می تواند در شکل گیری راهی بهتر به شما کمک کند.
اگر دوست دارید که به سرعت خودتان را برای آزمون آیلتس آماده سازید و در این راستا زمان کافی ای ندارید، می توانید با شرکت در دوره های آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز خودتان را در یک دوره ۵۰ جلسه ای، کاملا آماده شرکت در دوره های راکت نمایید. این دوره دارای پشتیبانی آنلاین است و شما می توانید به صورت رایگان به اپ ARE نیز دسترسی یابید. در صورت تمایل به شرکت در دوره های فوق فشرده راکت و همچنین کسب مشاوره های لازم در انتخاب زبان، انتخاب دوره و همچنین آشنایی با سبک های یادگیری، می توانید با مشاوران ما از طریق تکمیل فرم زیر اقدام کنید و یا روند پیشرفت زبان آموزان ما را در اینستاگرام موسسه احمدرضا ابراهیمی رصد کنید.