تا به حال از حرف تعریف در زبان اسپانیایی شنیده اید؟ در این مقاله به بررسی و آشنایی شما با انواع حروف تعریف در زبان اسپانیایی خواهیم پرداخت. در صورتی که شما علاقه مندان به زبان اسپانیایی به خوبی آگاه هستید که برای یادگیری این زبان نیاز به یادگیری مهارت های Reading ،Writing Listening ،Speaking دارید، تقویت این مهارت ها، خود به دانستن گرامر زبان اسپانیایی احتیاج دارد؛ به علاوه اگر بخواهید متنی اسپانیایی ترجمه کنید به ناچار باید گرامر بدانید تا در امر ترجمه به اشتباه پیش نروید. ما در این مقاله برای شما یک تصویر کلی از گرامر زبان اسپانیایی را تهیه دیده ایم، که امیدواریم مورد استفاده شما قرار گرفته و در یادگیری زبان اسپانیایی برای شما مفید واقع شود.

 

IELTS7 Banner 01 8 حرف تعریف در زبان اسپانیایی,حروف تعریف در زبان اسپانیایی

 

حرف تعریف در زبان اسپانیایی:

در زبان اسپانیایی ما با چهار حرف تعریف اسپانیایی سر و کار داریم ولی در زبان انگلیسی تنها یک حرف تعریف وجود دارد و این یک تفاوت گرامری در زبان های انگلیسی و اسپانیایی است. حالا بیایید با هم حروف تعریف در زبان اسپانیایی را بشناسیم. حروف تعریف در زبان اسپانیایی با توجه به جنسیت اسامی تغییر می کند. برای آشنایی بیشتر به مطالبی که در ادامه گفته خواهدشد دقت کنید…

حرف تعریف معین در زبان اسپانیایی چیست؟

حرف تعریف معین شامل la، el، los و las است. حرف تعریف معین در زبان اسپانیایی برای گفتن این، آن، آن ها و این ها به زبان فارسی ترجمه می شود. وقتی ما می خواهیم به یک فرد مذکر اشاره کنیم از حرف تعریف معین el در زبان اسپانیایی استفاده میکنیم، اما وقتی بخواهیم درباره یک فرد مونث یا یک شیء مونث صحبت کنیم، از حرف معین la در زبان اسپانیایی استفاده می کنیم.
اگر تعداد افراد مونث بیش از یک نفر باشد، از حرف تعریف معین las و در صورت اینکه افراد به صورت جمع و مذکر باشند، از حرف تعریف معین los در زبان اسپانیایی استفاده می کنیم. به مثال های زیر توجه کنید:

El hombre : آن مرد
Los hombres : آن مرد ها
La mujer : آن زن
Las mujeres : آن زن ها

حرف تعریف ادغام شده در زبان اسپانیایی:

حرف تعریف ادغام در زبان اسپانیایی به دو شکل صورت پذیرفته است:

۱. اگر el بعد از حرف اضافه a قرار بگیرد، با هم آمیخته می شوند و تبدیل به al می شوند: a + el : al

voy a el colegio / voy al colegio : به آموزشگاه میروم
traducir al español : به اسپانیایی ترجمه کردن
coger al primero : از اول شروع کردن

۲. اما اگر el بعد از حرف اضافه de قرار بگیرد، با هم آمیخته می شوند و تبدیل به del می شوند: de + el : del

la luz de el sol / la luz del sol : نور خورشید
el nombre de mi amigo : اسم دوست من

حرف تعریف نامعین در زبان اسپانیایی چیست؟

حرف تعریف نامعین شامل un، una، unos و unas می شود. برای اینکه بدانیم این حرف های نامعین در زبان اسپانیایی، کجا استفاده می شوند باید به موارد زیر دقت کنید:
در زبان اسپانیایی برای گفتن یک آقا یا یک مرد، یعنی اشاره به یک فرد مذکر از بین حروف تعریف نامعین از حرف تعریف نامعین un استفاده می نماییم اما اگر به صورت مفرد و مونث باشد از حرف تعریف نامعین una استفاده می کنیم.
اگر به صورت جمع و مذکر باشد از حرف تعریف نامعین unos و اگر به صورت جمع مونث باشد از حرف تعریف نامعین unas استفاده می کنیم. به مثال های زیر دقت نمایید:

به صورت مونث و مفرد:

una mujer : یک زن
una mujer : چند زن

به صورت مذکر و مفرد:

un chico : یک مرد
unos chicos : چند پسر

امیدواریم این مثال های ساده، شما را با حروف تعریف در زبان اسپانیایی آشنا کرده باشد، در مقالات دیگر مثال های بیشتری برای آشنایی بیشتر شما خواهیم زد. در زبان اسپانیایی مانند زبان فرانسه مونث و مذکر بودن تنها به شخص و افراد مرتبط نیست، اشیاء و موجودات نیز به صورت مذکر و مونث از هم تفکیک داده می شوند. مسلط شدن شما در این موارد با تمرین و تکرار حاصل می شود.
امروزه آموزش زبان اسپانیایی با متدهای روز در حال اجراست و ما خوشحال هستیم که موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی در این راه قدم بر می دارد. کلاس های آموزش آنلاین زبان اسپانیایی همه روزه و با توجه به نیاز زبان آموزان در حال برگزاری است، دوره های آموزش زبان اسپانیایی ویژه مشاغل و دوره های آموزش زبان اسپانیایی در۵۰ روز نیز این روزها توجه علاقه مندان بسیاری را به خود جلب کرده است. در دوره های آموزش زبان در 50 روز تحت عنوان راکت، هر چهار مهارت اصلی در زبان اسپانیایی به زبان آموزان آموزش داده می شود، در این دوره تلاش می شود تا زبان آموزان بتوانند با لهجه بومی به مکالمه زبان اسپانیایی بپردازند و تمرکز اصلی دوره های اسپانیایی ما به خوبی مکالمه کردن با زبان اسپانیایی است. در دوره های راکت تمرکز اصلی بر روی مکالمه است به گونه ای که در پایان دوره شما توانایی کامل مکالمه به زبان هدف را خواهید داشت. از مهم ترین ویژگی های آموزش زبان اسپانیایی آنلاین و خصوصی بودن آن هاست که بدون هیچ محدودیت زمانی و مکانی و در هر شرایطی توانایی یادگیری زبان را خواهید داشت.
برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه بپردازید، سپس مشاوران و کارشناسان ما با شما تماس گرفته و پاسخگویی سوالات شما عزیزان هستند.