در دنیای امروزی تنوع شغل‌ها به مراتب بیشتر و بیشتر می‌شود و گاها با به وجود آمدن یک شغل امکان دارد شغل دیگر به کلی فراموش و نابود شود. در یک زمینه یا حیطه کاری می‌توان شغل‌های زیادی را نام گذاری کرد که همه با یک تفاوت کوچک از دیگر شغل‌ها متمایز شده‌اند. ما در این مقاله قصد داریم شما را با انواع شغل ها به زبان انگلیسی آشنا کنیم تا شما بتوانید نام شغل خود را به انگلیسی بدانید و یا اینکه اگر دوست دارید شغلی را در آینده به عنوان شغل ایده آل خود برگزینید با شغل خود به زبان انگلیسی آشنا شوید. بسیاری از افراد برای آغاز مکالمات خود از روش سوال پرسیدن و صحبت کردن درباره شغل استفاده می‌کنند. امیدواریم بتوانیم شغل ها پرکاربرد به زبان انگلیسی را به شما معرفی کرده و زمینه آشنایی شما با انواع شغل ها در زبان انگلیسی را فراهم کنیم. به کلمات و عبارات زیر دقت کنید…
IELTS7 Banner 01 8 انواع شغل ها به زبان انگلیسی,انواع شغل ها در زبان انگلیسی,شغل ها پرکاربرد به زبان انگلیسی

انواع شغل ها به زبان انگلیسی

دلال آنتیک :Antique dealer
دلال هنری :Art dealer
مقاله نویس :Article Writer
بازیگر :Actress
حسابدار  :Accountant
آمارگیر :Actuary
مجری تبلیغاتی  :Advertising executive

بنا، آجرچین  :Bricklayer
بنا، سازند : Builder
کارمند بانک :Bank clerk
مدیر بانک :Bank manager
تاجر (مرد / زن) :Businessman / Businesswoman
نانوا، شیرینی پز :Baker
آرایشگر :Barber
متخصص زیبایی:Beautician
دفتردار :Bookkeeper
صحاف :Bookmaker
قصاب :Butcher
خریدار :Buyer

نجار :Carpenter
نظافت چی  :Cleaner
صندوق دار :Cashier

تزئینگر، دکوراتور :Decorator
معلم رانندگی  :Driving instructor
دندان پزشک  :Dentist
متخصص بهداشت دندان  :Dental hygienist
مدیر پایگاه داده :Database administrator

برقکار  :Electrician
اقتصاددان  :Economist
مشاور املاک :Estate agent

مشاور اقتصادی  :Financial adviser
ماهی فروش :Fishmonger
گل فروش :Florist

باغبان :Gardener
شیشه گر، شیشه بر  :Glazie
مسئول زمین :Groundsman/ Groundskeeper
سبزی فروش :Greengrocer

مامور ایمنی و بهداشت :Health and safety officer
مدیر نیروی انسانی  :Human resources manager
آرایشگر زنانه :Hairdresser

کارگزار بیمه  :Insurance broker
تحلیلگر سرمایه گذاری  :Investment analyst

ماساژور (مرد / زن)  :Masseur / Masseuse
مکانیک :Mechanic
مدیربازاریابی  :Marketing director
مشاور مدیریتی  :Management consultant
مدیر   :Manager

کارمند  :Office worker

دستیار شخصی  :Personal assistant
مدیر پروژه  :Project manager
برنامه نویس :Programmer

مسئول پذیرش :Receptionist
مشاور استخدامی :Recruitment consultant
نماینده فروش :Representative

فروشنده (مرد / زن) :Salesman / Saleswoman
منشی Secretary
کارگزار سهام :Stockbroker
مدیر مغازه :Store manager
توسعه دهنده نرم افزار :Software developer
دستیار فروش :Sales assistant
شاگرد مغازه :Shop assistant
مغازه دار :Shopkeeper
نگهبان فروشگاه :Store detective

خیاط  :Tailor
کارمند آژانس مسافرتی  :Travel agent
پاسخ گوی تلفن :Telephonist

طراح وب :Web designer
توسعه دهنده وب :Web developer

زمانی که در کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی شرکت کنید در همان ترم‌های ابتدایی، با انواع شغل‌ها آشنا شده و  به راحتی می‌توانید درباره شغل خود یا دیگران صحبت کنید و جملات پرسشی مربوط به شغل‌ها را بیان کنید.
برای پرسیدن شغل افراد می‌توان از عبارات زیر استفاده کنید:

?What is your job
?What is your occupation
?What do you do
?What do you do for a living

در پاسخ به این پرسش‌ها، شما می‌توانید با توجه به شغل‌های بالا، شغل خود را انتخاب کرده و در ادامه جملات زیر، شغل خود یا دیگران را بنویسید:

.I am a writer
.I am an artist
.I am an actre

باید خاطر نشان کنم که همیشه قبل از اسم شغل مورد نظر، شما باید از حرف تعریف a و an استفاده نمایید. که همانطور که مشخص است an قبل از اسامی که با حروف صدا دار a ،i ،e و u تشکلیل شده‌اند به کار برده می‌شود.

امیدواریم تا به اینجای کار توانسته باشیم شما را با موضوع این مقاله به صورت کامل آشنا کرده و در یادگیری شما تاثیر گزار باشیم.
یادگیری شغل‌ها، عبارات و کلمات زبان انگلیسی به شیوه‌های مختلفی صورت می‌گیرد اما بهتر است آن ها را در قالب متن و جملات فرا گیرید. آغاز یادگیری با سریال و فیلم به زبان هدف بهترین روش برای یادگیری زبان می‌باشد. آموزش زبان انگلیسی با سریال نزدیک‌ترین روش و حقیقی‌ترین روش برای یادگیری زبان و نیتیو لایک شدن می‌باشد.
در واقع یادگیری زبان با سریال همچون یادگیری زبان به صورت زبان مادری عمل می‌کند و باعث می‌شود شما زبان را به گونه متفاوت فرا گیرید. یادگیری زبان با سریال منجر به تسلط شما بر مهارت‌ها و عادات زبانی صحیح می‌شود.
برای تجربه همه موارد گفته شده در بالا می‌توانید با رجوع به سایت زبان احمدرضا ابراهیمی و آغاز دوره‌های راکت تک تک موارد گفته شده در بالا را تجربه کنید. دوره‌های راکت با در نظر گرفتن نیازهای زبانی بشر به دو صورت فشرده (آموزش زبان انگلیسی در 50 جلسه) و فوق فشرده (آموزش زبان انگلیسی در 50 روز) برگزار می‌شوند. هم چنین می‌توانید بسته به نیاز و با کمک مشاوران و کارشناسان ما دوره متناسب با نیازتان را انتخاب کنید. دوره های راکت با توجه به نیازهای زبانی زبان آموزان پیش خواهد رفت. برای مثال اگر شما نیاز به یادگیری و حرفه ای شدن در زمینه شغلی و کسب و کارتان را دارید، دوره های راکت این نیاز را برای شما رفع خواهد کرد و در پایان دوره نه تنها در زمینه شغلی بلکه با شغل ها و حوزه های دیگر آشنایی پیدا خواهید کرد.
دوره‌های راکت و یا دیگر دوره‌ها و پکیج‌های موجود در سایت برای دسترسی همگانی و آموزشی برابر به صورت آنلاین برگزار می‌شوند. دوره‌های موجود در سایت برای تمرکز بیشتر زبان آموزان به صورت خصوصی برگزار می‌شوند تا زبان آموزان بتوانند با ذهنی آزاد در کلاس‌ها حضور پیدا کنند. دوره‌های راکت با وجود آموزش چهار مهارت اصلی زبان بیشتر بر نیتیو لایک شدن و مکالمه تمرکز دارد. در پایان دوره زبان آموزان علاوه بر مکالمه توانسته‌اند بر لهجه و تلفظ دقیق کلمات تسلط کاملی پیدا کنند.
دوره‌های 50 روزه یا راکت با درگیر کردن زبان آموزان در مسیر یادگیری باعث می‌شوند زبان آموزان، زبان را در مدت زمان کوتاهی فرا گیرند. اساتید چند زبانه دوره‌های راکت به صورت کامل از آغاز تا پایان دوره همراه و پشتیبان فراگیران خود هستند تا تجربه ای متفاوت از یادگیری زبان را تجربه کنند.
علاوه بر دوره‌های گفته شده در صورت نیاز می‌توانید در دوره‌های تک جلسه و یا پنج جلسه خصوصی شرکت نمایید. استاد، زمان و تعداد جلسات در طول هفته به انتخاب زبان آموزان و فراگیران می‌باشد.
برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت مشاوره از مشاوران و کارشناسان ما می‌توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه بپردازید و یا از طریق پشتیبانی سایت با ما ارتباط حاصل نمایید.