IELTS7 Banner 01 8 آرایش به زبان ترکی

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به کشور ترکیه سفر کرده‌اید و بعد از مدتی از موهای بلند یا خستگی پوستتان کلافه شده باشید و در این صورت نیاز داشته باشید که به یکی از سالن‌های آرایش و پیرایش در کشور ترکیه رفته و دستی به سر و روی خود بکشید؛ اما قطعا قبل از آن نیاز است که یک آمادگی هر چند کم، درباره مکالمات مرتبط با اصطلاحات آرایشگری به ترکی نیز داشته باشید.
برای این منظور شاید تکیه کردن به زبان انگلیسی به طور کامل در این کشور برای شما مفید واقع نشود، چرا که بیشتر بومیان کشور ترکیه به زبان انگلیسی مسلط نیستند و نمی‌توانند به راحتی به انگلیسی صحبت کنند. برای رفع این نیاز در سفرهایتان به کشور ترکیه، بیایید با هم به یادگیری اصطلاحات ترکی استانبولی با موضوع مراجعه به آرایشگاه بپردازیم:

آرایش به زبان ترکی

می‌خواهم موی مرا کوتاه کنید.
.Yeni bir saç kesimi istiyorum

لطفا موی منو کوتاه کنید و سشوار بکشید .
.Saçımı kestirmek ve fön çektirmek istiyorum

یک مدل موی جدید می‌خواهم.
.Saçımı yaptırmak istiyorum

چه مدت باید توی نوبت بشینم؟
?Ne kadar beklemem gerekiyor

لطفا موی مرا شامپو بزنید و مدل بدهید.
.Lütfen saçımı yıkayın ve şekillendiriniz

من می‌خواهم برای کوتاهی مو وقت بگیرم.
.Saç kesimi için randevu almak istiyorum

من می‌خواهم به موی من حالت بدهید.
.Saçımı yaptırmak istiyorum

من می‌خواهم مانیکور کنم.
.Manikür yaptırmak istiyorum

من می‌خواهم پدیکور کنم.
.Pedikür yaptırmak istiyorum

من می‌خواهم ریش خود را بتراشم.
.Tıraş olmak istiyorum

من می‌خواهم ماسک صورت بزنم.
.Yüz bakımı yaptırmak istiyorum

من می‌خواهم مومک( اپیلاسیون) کنم.
.Balmumu ile tüy almak istiyorum

من می‌خوام موهای منو فر کنید.
.kıvırcık yaptırmak istiyorum

من می‌خواهم موهامو صاف کنید.
.Saçımı düzleştirmek istiyorum

من می‌خواهم موهامو رنگ کنید.
.Saçımı boyatmak istiyorum

لطفا کوتاهش کنید.
.Kısa kesin, lütfen

لطفا فقط مرتبش کنید.
.Sadece saçlarım ucunu kesip düzeltiniz, lütfen

لطفا فقط اطرافش رو کوتاه کنید.
.Sadece kenarlardan alın

لطفا فقط ریشم و کوتاه کنید.
.Sakalımı düzeltin, lütfe

لطفا سبیلم رو کوتاه کنید.
.Bıyığımı düzeltin, lütfe

خیلی کوتاه نشه.
.Çok kısa olmasın

یکم دیگه از این قسمت کوتاه کنید.
.Buradan biraz daha kesin, lütfen

لطفا یکم دیگه پشت گردن منو کوتاه کنید.
?Ensemi biraz daha kısaltır mısınız

لطفا بدون اسپری مو.
.Saç spreyi kullanmayın, lütfen

من می‌خواهم ناخن هامو لاک بزنم.
.Tırnaklarıma oje sürdürmek istiyorum

ممکنه ابروهای منو بردارید؟
?Kaşlarımı alır mısınız

شما اپیلاسیون می‌کنید؟
?Ağda yapıyor musunuz

لطفا پوستم و تمیز کنید.
.Cilt bakımı yaptırmak istiyorum

لطفا پاهام و اپیلاسیون کنید.
.Bacaklarıma ağda yaptırmak istiyorum

می‌خواهم ناخن‌هامو شکل بدید و کوتاه کنید.
.Tırnaklarımı törpülemenizi ve şekillendirmenizi istiyorum

آموزش زبان ترکی استانبولی به دلیل سفرهای تفریحی و کاری بسیاری از هموطنان ما، به یک نیاز برای عموم تبدیل شده است و این نیاز با دوره‌های متنوعی با عنوان‌های راکت زبان ترکی استانبولی به شکلی کارشناسی شده، برنامه ریزی شده و همچنین کاملا خلاق به زبان آموزان، آموزش داده می‌شود.
گاهی یادگیری کلمات مرتبط با اسامی لوازم آرایشی و یا کلمات زبان ترکی با اصطلاحات آرایشگری در جملات متفاوت نیز در جای خود می‌توانند حائز اهمیت باشند؛ چرا که هر قدر شما بتوانید دایره لغات ترکی خود را به روش درست افزایش دهید، در واقع توانسته‌اید به موضوعات متنوع و بحث‌های کاربردی در مکالمات روزانه ترکی نیز موفق عمل کنید.
تصور کنید در زبان مادری به تعدادی هر چند کم از کلمات مسلط نبودید، چه اتفاقی می‌افتاد؟ در واقع همین تعداد کم می‌توانست شما را سردرگم و ناراحت نشان دهد. به همین منظور ما در دوره راکت ترکی سرعت و کیفیت را در کنار هم ادغام نموده و با شکلی نوین از یادگیری کلمات را با روش‌های متنوع و البته تخصصی به زبان آموزان آموزش می‌دهیم.
احمدرضا ابراهیمی با بیش از یک دهه فعالیت تلاش نموده است تا با تنوع سازی و کاربردی کردن آموزش زبان ترکی، شکلی نوین از آموزش را به علاقه‌مندان معرفی نماید. در واقع ایشان با آموزش آنلاین زبان ترکی، تحولی اساسی در آموزش پدید آوردند تا با برابر سازی در آموزش، نیاز همگان در شهر و روستاهای دور افتاده و همچنین فارسی زبانان اقصی نقاط جهان را برطرف نمایند.
موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی با ابداع دوره‌های راکت و با آموزش شما با سریال و ایجاد عادات و مهارت‌های صحیح زبانی باعث شده است زبان آموزان این دوره علاوه بر فراگیری و تسلط بر زبان مورد علاقه‌شان به زبان آموزانی مستقل و با اعتماد به نفس تبدیل شوند. احمدرضا ابراهیمی به همراه اساتید حرفه‌ای و چند زبانه خود و با درک دغدغه زبان آموزان دوره‌های راکت را به دو صورت VIP Rocket (آموزش زبان ترکی در 50 جلسه) و Tailored Rocket (آموزش زبان ترکی در 50 روز) برگزار می‌شوند و شما می‌توانید بسته به نیاز و زمان خود و البته با کمک مشاوران ما به انتخاب هر یک از این دوره‌ها بپردازید. البته که شما می‌توانید با خواندن مقالاتی از جمله: آموزش زبان با سریال، آموزش یا ورزش، آموزش آنلاین زبان ترکی و… با دیدگاه و سبک آموزشی احمدرضا ابراهیمی آشنا شوید.
اگر به دنبال یادگیری زبان با روشی متفاوت و اما نتیجه بخش هستید می‌توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام که در انتهای صفحه درج شده است بپردازید؛ سپس مشاوران و کارشناسان ما با شما تماس گرفته و پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند.