شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به کشور ترکیه سفر کرده اید و بعد از مدتی از موهای بلند یا خستگی پوستتان کلافه شده باشید و در این صورت نیاز داشته باشید که به یکی از سالن های آرایش و پیرایش در کشور ترکیه رفته و دستی به سر و روی خود بکشید؛ اما قطعا قبل از آن نیاز است که یک آمادگی هر چند کم، درباره مکالمات مرتبط با اصطلاحات آرایشگری به ترکی نیز داشته باشید.
برای این منظور شاید تکیه کردن به زبان انگلیسی به طور کامل هم بدرد شما نخورد، چرا که بیشتر بومیان کشور ترکیه به زبان انگلیسی مسلط نیستند و نمی توانند به راحتی به انگلیسی صحبت کنند. برای رفع این نیاز در سفرهایتان به کشور ترکیه، بیایید با هم به یادگیری اصطلاحات ترکی استانبولی با موضوع مراجعه به آرایشگاه بپردازیم:

 

می خواهم موی مرا کوتاه کنید.
.Yeni bir saç kesimi istiyorum
لطفا موی منو کوتاه کنید و سشوار بکشید .
.Saçımı kestirmek ve fön çektirmek istiyorum
یک مدل موی جدید می خواهم.
.Saçımı yaptırmak istiyorum
چه مدت باید توی نوبت بشینم؟
?Ne kadar beklemem gerekiyor
لطفا موی مرا شامپو بزنید و مدل بدهید.
.Lütfen saçımı yıkayın ve şekillendiriniz
من می خواهم برای کوتاهی مو وقت بگیرم.
.Saç kesimi için randevu almak istiyorum
من می خوام به موی من حالت بدهید.
.Saçımı yaptırmak istiyorum
من میخواهم مانیکور کنم.
.Manikür yaptırmak istiyorum
من می خواهم پدیکور کنم.
.Pedikür yaptırmak istiyorum
من می خواهم ریش خود را بتراشم.
.Tıraş olmak istiyorum
من می خواهم ماسک صورت بزنم.
.Yüz bakımı yaptırmak istiyorum
من می خواهم مومک( اپیلاسیون) کنم.
.Balmumu ile tüy almak istiyorum
من میخوام موهای منو فر کنید.
.kıvırcık yaptırmak istiyorum
من میخوام موهامو صاف کنید.
.Saçımı düzleştirmek istiyorum
من میخوام موهامو رنگ کنید.
.Saçımı boyatmak istiyorum
لطفا کوتاهش کنید.
.Kısa kesin, lütfen

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

توضیحات برای عکس ثبت نشده

لطفا فقط مرتبش کنید.
.Sadece saçlarım ucunu kesip düzeltiniz, lütfen
لطفا فقط اطرافش رو کوتاه کنید.
.Sadece kenarlardan alın
لطفا فقط ریشم و کوتاه کنید.
.Sakalımı düzeltin, lütfe
لطفا سبیلم رو کوتاه کنید.
.Bıyığımı düzeltin, lütfe
خیلی کوتاه نشه.
.Çok kısa olmasın
یکم دیگه از این قسمت کوتاه کنید.
.Buradan biraz daha kesin, lütfen
لطفا یکم دیگه پشت گردن منو کوتاه کنید.
?Ensemi biraz daha kısaltır mısınız
لطفا بدون اسپری مو.
.Saç spreyi kullanmayın, lütfen
من می خوام ناخن هامو لاک بزنم.
.Tırnaklarıma oje sürdürmek istiyorum
ممکنه ابروهای منو بردارید؟
?Kaşlarımı alır mısınız
شما اپیلاسیون می کنید؟
?Ağda yapıyor musunuz
لطفا پوستم و تمیز کنید.
.Cilt bakımı yaptırmak istiyorum
لطفا پاهام و اپیلاسیون کنید.
.Bacaklarıma ağda yaptırmak istiyorum
می خوام ناخن هامو شکل بدید و کوتاه کنید.
.Tırnaklarımı törpülemenizi ve şekillendirmenizi istiyorum

 

آموزش زبان ترکی استانبولی به دلیل سفرهای تفریحی و کاری سالانه بسیاری از هموطنان ما، به یک نیاز برای عموم تبدیل شده است و این نیاز با دوره های متنوعی با عنوان های راکت زبان ترکی استانبولی و دوره های همیاد به شکلی کارشناسی شده، برنامه ریزی شده و همچنین کاملا خلاق به زبان آموزان، آموزش داده می شود.
گاهی یادگیری کلمات مرتبط با اسامی لوازم آرایشی به ترکی و یا کلمات با اصطلاحات آرایشگری در جملات متفاوت نیز در جای خود می توانند حائز اهمیت باشند؛ چرا که هر قدر شما بتوانید دایره لغات ترکی خود را به روش درست افزایش دهید، در واقع توانسته اید به موضوعات متنوع و بحث های کاربردی در مکالمات روزانه ترکی نیز موفق عمل کنید.
تصور کنید در زبان مادری به تعدادی هر چند کم از کلمات مسلط نبودید، چه اتفاقی می افتاد؟ در واقع همین تعداد کم می توانست شما را سردرگم و ناراحت نشان دهد. به همین منظور ما در دوره راکت ترکی سرعت و کیفیت را در کنار هم ادغام نموده و با روش سیستم آموزشی رامیت شکلی نوین از یادگیری کلمات را با روش های متنوع و البته تخصصی به زبان آموزان آموزش می دهیم و البته که با ایجاد شبکه های مجازی از جمله اینستاگرام نیز شما می توانید به بخش هایی از آموزش ها و تفکرات احمدرضا ابراهیمی آشنا شده و خودتان را برای یک آموزش ۵۰ روزه زبان ترکی آماده سازید.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

احمدرضا ابراهیمی با بیش از یک دهه فعالیت تلاش نموده است تا با تنوع سازی و کاربردی کردن آموزش زبان ترکی، شکلی نوین از آموزش را به علاقه مندان معرفی نماید. در واقع ایشان با آموزش آنلاین زبان ترکی، تحولی اساسی در آموزش پدید آوردند تا با برابر سازی در آموزش، نیاز همگان در شهر و روستاهای دور افتاده و همچنین فارسی زبانان اقصی نقاط جهان را برطرف نمایند.

 

توضیحات برای عکس ثبت نشده

در این دوره ۵۰ روزه شما با آموزش نامحدود زبان ترکی در ۵۰ جلسه مواجه خواهید شد که دو رکن اساسی دوره های راکت از جمله پشتیبانی ۲۴ ساعته آموزش و همچنین بهره گیری رایگان زبان آموزان از اپلیکیشن آموزش زبان ترکی با عنوان ARE، توانسته است که دوره راکت را به عنوان پربازده ترین و کاربردی ترین دوره ها در آموزش زبان معرفی نماید.
علاوه بر دوره آموزش زبان در ۵۰ روز شما می توانید به شکلی خصوصی با آموزش زبان ترکی آشنا شده و در نهایت با شخصی سازی دوره خود، گامی پرقدرت را در راستای خواسته های خود بردارید. این دوره ها همگی دارای پشتیبانی آنلاین هستند و البته که با بها دادن به انتخاب های زبان آموزان در زمینه محتوای آموزشی، انتخاب استاد، انتخاب تعداد جلسات و همچنین دخیل بودن در ساعات و روز کلاس ها، در کاربردی بودن دوره با توجه به سبک یادگیری شخصی، صحه نهاده اند.
در ابتدای هر دوره جلساتی مبنی بر خودباوری و همچنین آشنایی زبان آموزان با مهارت های یادگیری طراحی می گردد که در نهایت مسیری درست تر را برای افراد علاقه مند در پیش خواهیم گرفت.