زبان انگلیسی تجاری نام دیگر و به نوعی خلاصه شده زبان انگلیسی کار و تجارت از رشته های تخصصی حوزه آموزش زبان انگلیسی است، که مازاد براطلاعات پایه به نحوی ویژه به آموزش مهارت های چهارگانه زبان
انگلیسی : (Listening ,Writing ,Speaking ,Reading )در حوزه تجارت، کسب و کار و بیزینس بین الملل می پردازد تجارت بین الملل تجربه ایست که تنها شرکت های بزرگ و پرقدرت می توانند به آن دست یافته و از آن لذت و بهره ببرند.
منظور از بزرگی شرکت، قدرت در مدیریت کسب و کارهای خلاق و مختلف است. در شرکت های بین الملل نیاز به ارتباط با مشتری های خارجی و شناخت بازار هدف بیش از هر چیزی مهم است. و طبعا این ارتباط مستلزم تسلط کامل بر این حیطه زبانی است .

IELTS7 Banner 01 8

برای اینکه بتوانیم با تمامی مردم در سراسر جهان بخصوص در زمینه تجارت ارتباط موثر و مفید داشته باشیم تسلط بر زبان دوم  به صورت تخصصی یک باید مهم است. زبان تجارت یک زبان تخصصی است و برای یادگیری آن به گذراندن دوره ویژه نیاز است. در زبان تجارت، مختص به هر کسب و کاری، لغات انگلیسی تخصصی و اصطلاحات و عبارات تخصصی مختص به آن حوزه وجود دارد و به همین علت، باید به صورت تخصصی به این موضوع نگاه کرد.

 

BESIG

مدرک BESIG جزو مدارک تخصصی زبان انگلیسی است ، که با گذراندن دوره تخصصی زبان انگلیسی تجاری و موفقیت در آزمون های مربوطه به شما تعلق میگیرد . این مدرک جزء مدارک انگلیسی برای اهداف خاص (ESP) است و شما با داشتن این مدرک میتوانید به کار حرفه ای در حوزه تجارت بین الملل بپردازید .

در کشور های انگلیسی زبان
ایندوره آموزشی غیر از تجار گروهی دیگر از افراد را به خود جذب میکند این گروه کسانی هستند که قصد مهاجرت یا کار در یک کشور انگلیسی زبان هستند ، نیاز مند این دوره هستند حتی به نحوی داشتن مدک تخصصی زبان انگلیسی تجارت برای یافتن یک شغل مناسب و با درآمد بالا برای آنها به عنوان یک نکته مثبت و امتیاز به شمار میرود . با فراگیری این دانش میتوانید یک قدم به گرفتن ویزای اقامتی و یافتن شغلی مناسب در یک کشور انگلیسی زبان نزدیک شوید.

 

بسیاری از کسانی که زبان انگلیسی را فرا می گیرند با هدف استفاده آن در حوزه کسب و کار و تجارت یا کار در کشور های انگلیسی زبان پا به عرصه میگذارند ، اما در واقع ادبیات و نوع گفتار استفاده شده در زبان انگلیسی تجارت که در همه کشور ها مشترک است با زبانی که هنگام کار کردن در یک کشور انگلیسی زبان با آن رو به رو هستید تفاوت جدی دارد.

سازمان تجارت جهانی (HTO)
 دانش زبان انگلیسی تجاری را برای کشور های عضو این سازمان به عنوان اجبار مقرر کرده است . این سازمان که بر حوزه تجارت در نظارت و اشراف دارد ، قوانین تجارت را نتظیم و اخلافات بین اعضای این سازمان را داوری و حل وفصل میکند . طبق نثر صریح قوانین این سازمان داشتن مدرک BESIG برای تمامی کار کنان حوضه بین الملل زیر شاخه این سازمان الزامیست .

 

مهارت برقراری مکالمه انگلیسی در تجارت برای چه افرادی می تواند اساسی باشد؟ برگزاری این دوره ها برای چه کسانی کارساز است؟

 – کارمندانی که متصدی مشاغل بین‌المللی از جمله مسئول امور قراردادهای بین‌الملل و نمایندهٔ بین‌المللی شرکت هستند.
– 
افرادی که در شرکت های بین المللی مشغول به کار هستند و نیازمند برقراری ارتباط با مشتریان انگلیسی زبان هستند.
 افرادی که به کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت کرده و در آنجا مشغول به کسب و کاری شده و نیاز به ارتباط با مشتری دارند.

 

کتاب های انگلیسی زبان برای حوزه تجارت و مدیریت

شاید خواندن کتابی با مفاهیم ارزشمند به زبان اصلی به اندازه گذراندن یک ورکشاپ یا دوره برای یک تاجر مفید و تاثیر گزار باشد در این راستا چند کتاب مهم انگلیسی زبان در حوزه تجارت به شما پیشنهاد میکنیم :
 مارکت لیدر ( Market Leader )
 زبان انگلیسی تجارت (Business English )
 بیزینس ریزالت (Business Result)

دیکشنری هایی که به گسترش دایره واژگان شما در حوزه زبان انگلیسی تجارت کمک میکند
 Oxford Business English Dictionary
• 
دیکشنری زبان انگلیسی تجارت لانگمن Longman Business English Dictionary
 دیکشنری زبان انگلیسی تجارت کمبریج Cambridge Business English Dictionary

 

شما می توانید همچنین پس از گذراندن این دوره ها و آشنایی با لغات تجاری انگلیسی و همینطور به خواندن انواع مجلات انگلیسی، مقالات روز انگلیسی و انواع کتاب های علمی در زمینه تجارت مسلط شوید. این آگاهی می تواند کارمندان را در شغل خود به آینده ای بهتر امیدوار کرده و شرکت یا موسسه تجاری در زمینه داخلی و بین المللی را، به موفقیت های چشمگیر بیشتری برساند.
پس اگر میخواهید از منابع بی پایان اطلاعات و ارتباطات تجاری زبان انگلیسی بهره مند شوید زمان را غنیمت بشمارید و ضمن ثبت نام از مشاوره رایگان دوره های زبان انگلیسی تجاری بهره مند شوید. موسسات مختلف زبان آموزش آنلاین وحضوری زبان را در دوره های فشرده و راکت  برگزار می کنند.