ضمایر ملکی در آلمانی یکی از چند بخش مهم در گرامر زبان آلمانی است که یادگیری آن می تواند در تمامی بخش های آموزش زبان آلمانی، بلاخص بخش گرامر و نوشتار زبان آلمانی به شما کمک کند. ضمایر در زبان آلمانی به ۶ گروه تقسیم می شوند که این ۶ دسته شامل موارد زیر می باشند:

– ضمایر شخصی در زبان آلمانی
– ضمایر ملکی در زبان آلمانی
– ضمایر انعکاسی در زبان آلمانی
– ضمایر موصولی در زبان آلمانی
– ضمایر اشاره در زبان آلمانی
– ضمایر نامعین در زبان آلمانی

 

در واقع ما در این مقاله با شکل دوم از ضمایر آلمانی سر و کار داشته و درباره آنها توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید…
ضمایر ملکی همیشه بعد از اسامی در جملات قرار می گیرند و شناخت آنها اصلا برای زبان آموز سخت نیست چرا که برعکس بسیاری از موضوعات که قائده خاصی ندارند این موضوع دارای قائده خاصی است.

 

نکات مهم در ضمایر ملکی آلمانی

– ضمایر ملکی نشان دهنده مالکیت اسامی در زبان آلمانی هستند.
– ضمایر ملکی همیشه بعد از اسم قرار می گیرند.
– حروف انتهایی ضمایر ملکی به جنسیت اسمی که ضمیر به آن مربوط می شود و نوع اسم بستگی دارد.
– با ورود ضمایر ملکی حرف تعریف از جمله حذف می شود.

نکته ای که باید توضیح داد این است که حروف انتهایی ضمایر ملکی مانند کلماتی است که همراه با حرف تعریف نکره در آلمانی می آیند. به همین دلیل، حرف تعریف از جمله در زبان آلمانی حذف خواهد شد.

 

در زبان آلمانی ۸ ضمیر ملکی وجود دارد:
۱-Mein برای من  ۲- Dein برای تو  ۳- Sein برای او مذکر
۴- Sein برای او خنثی  ۵- Ihr  برای او مونث  ۶- Unser برای ما
۷- Euer برای شما  ۸- Ihr برای آنها/ برای شما محترمانه

ضمایر ملکی به سه حالت تقسیم می شوند:
– ضمایر ملکی به حالت فاعلی (Nominative)
– ضمایر ملکی به حالت مفعول مستقیم (Akkusativ)
– ضمایر ملکی به حالت مفعول غیر مستقیم (Dativ)

 

برای یادگیری دستور زبان آلمانی شما نیاز به آموزش های اساسی از طریق افراد متخصص دارید. در این صورت بهتر است که علاوه بر روش های خود آموز یادگیری زبان آلمانی، در دوره های آموزشی شرکت نموده و در نهایت با سرعت بیشتری زبان آلمانی را فرا بگیرید.
این دوره ها در آکادمی زبان بهین دانش، به صورت آنلاین و تحت عنوان دوره های آموزش آنلاین زبان آلمانی بگذار و از ویژه ترین آنها می توان به راکت آلمانی و دوره های همیاد آلمانی اشاره داشت که علاوه بر آموزش های لازم، به شما مهارت های یادگیری و البته شکل گیری عادت های درست را در این مسیر آموزش خواهند داد.
دوره ها تماما دارای پشتیبانی آنلاین و ۲۴ ساعته هستند و در نهایت شما خارج از زمان کلاس درس نیز، می توانید از مشاوره و پشتیبانی این عزیزان بهره برده و در نهایت به تمرین و تکرار اصولی و کاربردی بپردازید. البته که ما قبل از ثبت نام نیز برای زبان آموزان علاقه مند، مشاوره هایی را تهیه دیده ایم که می توانید با تکیمل بخش زیر و ثبت اطلاعاتتان از این مهم بهره ببرید. البته شماره ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ نیز برای این منظور تهیه شده است تا شما عزیزان در صورت تمایل با مشاوران و کارشناسان ما ارتباط حاصل کرده و پاسخ سوالات خود را بگیرد. ما از لحظه اقدام به ثبت نام، تا پایان دوره های دلخواهتان،در کنارتان هستیم.