آموزش نوشتن حروف انگلیسی، موضوعی است که بسیاری از ما در یادگیری زبان انگلیسی به آن دقت نمی کنیم. برای تسلط بر زبان انگلیسی در ابتدا باید با نوشتن حروف الفبای انگلیسی آشنا باشید. نحوه ی نوشتن حروف انگلیسی با تمرین برایتان آسان می شود. شاید برای شما جالب باشد که بدانید نوشتن حروف در زبان انگلیسی قواعدی دارد که با رعایت این قواعد نوشتن در زبان انگلیسی با زیبایی بیشتری همراه است.
اغلب اساتید به شکل نوشتن زبان آموزان خود دقت نمی کنند و زبان آموزان را با اشتباه نوشتن حروف تنها می گذارند. در واقع بسیاری از اساتید به این موضوع مهم توجهی نمی کنند و برای زبان آموزان تا سالیان سال یک بخش گمشده در زبان انگلیسی باقی می ماند.
البته باید به این موضوع نیز اشاره داشت که آموزش نوشتن حروف انگلیسی از دروس ابتدایی در آموزش زبان انگلیسی می باشد و در مراحل ابتدایی به زبان آموزان آموزش داده می شود.

حروف انگلیسی:

در زبان انگلیسی ما شاهد 26 حرف انگلیسی هستیم که حروف انگلیسی دارای حروف بزرگ و کوچک هستند این حروف به دو بخش حروف صدادار و حروف بی صدا تقسیم می شوند. 

 • حروف صدادار در زبان انگلیسی:
  حروف صدادار شامل Aa – Ee – Ii – Oo – Uu هستند. حروف صدادار در زبان انگلیسی گاهی به تنهایی و یا به شکل مستقل تلفظ می شوند.
  نکته مهمی که درباره این بخش باید به آن توجه نمود این است که گاهی Yy و Ww در زبان انگلیسی به صورت صدادار و گاهی به صورت بی صدا تلفظ می شوند. این حروف اگر در ابتدای لغات زبان انگلیسی قرار بگیرند به صورت بی صدا تلفظ می شوند و اگر در بخش های دیگر کلمه بیایند به صورت صدادار تلفظ می شوند.
  به مثال های زیر توجه فرمایید:
  write و young در این دو مثال حروف به صورت بی صدا تلفظ می شوند اما now و baby این دو حروف به شکل صدادار تلفظ می شوند.
 • حروف بی صدا در زبان انگلیسی:
  به حروف بی صدا در انگلیسی consonants می گویند. اغلب حروف در زبان انگلیسی جزء حروف بی صدا هستند و تنها ۶حروف انگلیسی به شکل صدادار بیان می شوند، موسسات آموزش زبان کلاس های آموزش زبان انگلیسی رادر دوره های فشرده و راکت که به صورت آنلاین برگزار می شوند با بهترین کیفیت برای شما زبان آموزان  برگزار می کنند.

آموزش نوشتن حروف انگلیسی:

إی    = A a

                                                                                                                               بی    = B b

سی     = Cc

دی    = D d

ایی    = E e

اف     = F f

جی   = G g

اچ    = H h

آی     = I i

جی    = J j

کِی  = K k

اِل    = L l

ام   = Mm

اِن   = N n

اُ  = O o

پی   = P p

کیو   = Q q

آر    = R r

اِس   = S s

تی   = T t

یو    = U u

 وی    = Vv

دابلیو   = W w

اِکس   = X x

وای    = Y y

زد      = Z z

امیدواریم مقاله ی آموزش نوشتن حروف انگلیسی برای شما مفید واقع شده باشد. برای خواندن مقالات بیشتر می توانید به مقالات : آموزش زبان انگلیسی، حروف صدا دار انگلیسی، صفات ملکی در زبان انگلیسی، گرامر used to در زبان انگلیسی و…. مراجعه کنید. در سایت احمدرضا ابراهیمی برای افرادی که علاقمند به یادگیری زبان هستند اما زمان کافی ندارند دوره ای قرار داده شده است که یادگیری زبان در 50 جلسه صورت می گیرد که در این دوره شما بر چهار مهارت زبان (Listening، Speaking، Writing، Reading) تسلط پیدا خواهید کرد. با مراجعه به سایت احمد رضا ابراهیمی می توانید با دوره های دیگر زبان آشنایی پیدا کنید این دوره ها به صورت خصوصی و آنلاین برگزار می شود. برای اطلاعات بیشتر می توانید با پر کردن فرم مشاوره و ثبت نام که در انتهای این صفحه درج شده است با مشاوران ما در ارتباط باشید.