آموزش نوشتن حروف انگلیسی، موضوعی است که بسیاری از ما در یادگیری زبان انگلیسی به آن دقت نمی‌کنیم. برای تسلط بر زبان انگلیسی در ابتدا باید با نوشتن حروف الفبای انگلیسی آشنا باشید. نحوه‌ی نوشتن حروف انگلیسی با تمرین برایتان آسان می‌شود. شاید برای شما جالب باشد که بدانید نوشتن حروف در زبان انگلیسی قواعدی دارد که با رعایت این قواعد نوشتن در زبان انگلیسی با زیبایی بیشتری همراه است.
اغلب اساتید به شکل نوشتن زبان آموزان خود دقت نمی‌کنند و زبان آموزان را با اشتباه نوشتن حروف تنها می‌گذارند. در واقع بسیاری از اساتید به این موضوع مهم توجهی نمی‌کنند و برای زبان آموزان تا سالیان سال یک بخش گمشده در زبان انگلیسی باقی می‌ماند.
البته باید به این موضوع نیز اشاره داشت که طرز نوشتن حروف انگلیسی از دروس ابتدایی در آموزش زبان انگلیسی می‌باشد و در مراحل ابتدایی به زبان آموزان آموزش داده می‌شود.

IELTS7 Banner 01 8 آموزش نوشتن حروف انگلیسی,نوشتن حروف در زبان انگلیسی

آموزش نوشتن حروف انگلیسی

نوشتن حروف انگلیسی در دفتری متناسب با زبان انگلیسی به شما در جهت یادگیری سریع‌تر حروف کمک بسیار زیادی خواهد کرد. در آغاز بهتر است از دفتر و کاغذهای چهار خط استفاده شود این کار کمک بسیار زیادی می کند تا شما سریع تر به نوشتن صحیح حروف تسلط پیدا کنید و از اندازه دقیق حروف مطلع شوید بعد از مدتی شیوه تند نویسی را فرا خواهید گرفت اما زمانی که تسلط بیشتری پیدا کردید می توانید برای نوشتن حروف انگلیسی از دفتر دو خط استفاده کنید و از منظم نویسی خود لذت ببربد. در ادامه نحوه نوشتن حروف انگلیسی بزرگ و کوچک آموزش داده می‌شود:

                                                                     ای     =A a

                      بی    = B b

سی   = C c

دی    = D d

ایی    = E e

اف     = F f

جی   = G g

إیچ    = H h

آی       = I i

جی      = J j

کِی    = K k

اِل      = L l

ام    = Mm

اِن    = N n

اُ     = O o

پی    = P p

کیو    = Q q

آر      = R r

اِس     = S s

تی      = T t

یو     = U u

 وی     = Vv

دابلیو   = W w

اِکس    = X x

وای     = Y y

زد/زی   = Z z

حروف انگلیسی

در زبان انگلیسی ما شاهد 26 حرف انگلیسی هستیم که حروف انگلیسی دارای حروف بزرگ و کوچک هستند این حروف به دو بخش حروف صدادار و حروف بی صدا تقسیم می‌شوند. 

 • حروف صدادار در زبان انگلیسی:
  حروف صدادار شامل Aa – Ee – Ii – Oo – Uu هستند. حروف صدادار در زبان انگلیسی گاهی به تنهایی و یا به شکل مستقل تلفظ می‌شوند.
  نکته مهمی که درباره این بخش باید به آن توجه نمود این است که گاهی Yy و Ww در زبان انگلیسی به صورت صدادار و گاهی به صورت بی صدا تلفظ می‌شوند. این حروف اگر در ابتدای کلمات زبان انگلیسی قرار بگیرند به صورت بی صدا تلفظ می‌شوند و اگر در بخش‌های دیگر کلمه بیایند به صورت صدادار تلفظ می‌شوند.
  به مثال‌های زیر توجه فرمایید:
  write و young در این دو مثال حروف به صورت بی‌صدا تلفظ می‌شوند اما now و baby این دو حروف به شکل صدادار تلفظ می‌شوند.
 • حروف بی‌صدا در زبان انگلیسی:
  به حروف بی‌صدا در انگلیسی consonants می‌گویند. اغلب حروف در زبان انگلیسی جزء حروف بی‌صدا هستند و تنها ۶حروف انگلیسی به شکل صدادار بیان می‌شوند.

امیدواریم مقاله‌ی آموزش نوشتن حروف لاتین برای شما مفید واقع شده باشد. برای خواندن مقالات بیشتر می توانید به مقالات: آموزش زبان انگلیسی، حروف صدا دار انگلیسی، صفات ملکی در زبان انگلیسی، گرامر used to در زبان انگلیسی و…. مراجعه کنید.
در سایت احمدرضا ابراهیمی برای افرادی که علاقه‌مند به یادگیری زبان هستند اما زمان کافی ندارند دوره‌ای قرار داده شده است که یادگیری زبان در 50 روز  را امکان پذیر کرده است. در این دوره شما بر چهار مهارت زبان (Listening، Speaking، Writing Reading) تسلط پیدا خواهید کرد اما هدف اصلی دوره‌های راکت نیتیو لایک شدن(مکالمه محور) زبان آموزان می‌باشد. سه مهارت دیگر زبان (Listening ، Writing، Reading) با تکنیک‌های ناخودآگاه سازی به فراگیران آموزش داده می‌شود. برای نیتیو لایک شدن باید به صورت مداوم در محیطی به زبان هدف قرار گرفت اما زمانی که افراد در چنین شرایطی قرار ندارند و به دنبال نیتیو لایک شدن هستند باید واقعی‌ترین روش را برای نیتیو لایک شدن انتخاب کنند. دورهای 50 روزه زبان و یا راکت به آموزش زبان با سریال می‌پردازند و باعث ایجاد مهارت‌ها و عادات زبانی صحیح در زبان آموزان می‌شوند.
اساتید دوره‌های راکت زیر نظر احمدرضا ابراهیمی یک الی دو زبان را بدین سبک آموزش دیده‌اند و با درک بیشتر به آموزش زبان آموزان می‌پردازند. اساتید چند زبانه با در نظر گرفتن نیازهای زبانی زبان آموزان برنامه ریزی می‌پردازند و زبان آموزان را در مسیر یادگیری غرق می‌کنند.
با مراجعه به سایت احمدرضا ابراهیمی می‌توانید با دوره‌های دیگر زبان آشنایی پیدا کنید. این دوره‌ها به صورت خصوصی و آنلاین برگزار می‌شوند. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با پر کردن فرم مشاوره و ثبت نام که در انتهای این صفحه درج شده است با مشاوران ما در ارتباط باشید.