برای یادگیری تکنیک های دوره جامع روی نوار زیر کلیک کن.

IELTS7 Banner 01 8 برای یادگیری زبان آلمانی از کجا شروع کنیم,روش های یادگیری زبان آلمانی,زبان آلمانی

برای یادگیری زبان آلمانی از کجا شروع کنیم؟” این سوالی است که بسیاری از علاقه مندان به زبان آلمانی در همان مراحل اولیه، در پی جواب آن هستند. یادگیری زبان آلمانی برای افرادی که قصد مهاجرت، ادامه تحصیل و یا تدریس زبان آلمانی  را دارند، یک هدف مشخص است. اما اینکه از کجا شروع کرده و به چه روشی زبان آلمانی را ادامه بدهند، مسئله مهمی است که همه ما برای رسیدن به خواسته منطقی مان بدان نیاز داریم.
زبان آلمانی و زبان انگلیسی در بسیاری جهات بخصوص در شکل نوشتاری حروف الفبا، شبیه به همدیگر هستند. به همین علت یادگیری زبان آلمانی برای انگلیسی زبان ها یا کسانی که دوره های زبان انگلیسی را گذرانده اند، بیش از هر فرد دیگر آسان به نظر می آید. زبان آلمانی از خانواده زبان انگلیسی است. تمامی حروف زبان آلمانی با حروف الفبای زبان انگلیسی یکی است و تفاوت آنها در تلفظ بعضی از حروف است. اگر شما با زبان انگلیسی آشنا هستید این نکته می تواند در یادگیری زبان آلمانی به شما کمک کند.

 

برای یادگیری زبان آلمانی از کجا شروع کنیم:

 • هدف گزاری در یادگیری زبان آلمانی:

در یادگیری زبان دوم چیزی که مهم است داشتن هدف و انگیزه کافی است. متاسفانه بیشتر افراد بدون هدفی مشخص به یادگیری زبان آلمانی پرداخته و در نیمه های راه بدلیل نداشتن چرایی مهم، دچار سردرگمی، دلزدگی و حتی شاید ضعف در اعتماد به نفس می شوند. در شروع هر کار جدی نیاز شما به هدف گذاری همیشه وجود دارد. برای خودتان هدفی مشخص تعیین کنید. هدف هر شخص با دیگر افراد متفاوت است اما شاید بتوان در بسیاری جهات تشابهاتی یافت.

 •  یادآوری کردن سن را فراموش کنید:

در یادگیری زبان آلمانی چیزی که بیش از هر چیز دیگری مهم است، سن نیست؛ بلکه داشتن جدیت و تلاش مستمر است. به سن خود توجهی نکنید و تنها به رویای پیش روی خود فکر کنید.

 • روش یادگیری خود را بیابید:

یادگیری زبان آلمانی برای هر فردی با یک روش خاص میسر است. پیش از هر چیزی روش های یادگیری زبان آلمانی را بشناسید و با شناخت خود و سبک یادگیری در یادگیری زبان آلمانی، روش موثر در یادگیری زبان آلمانی را بکار ببرید. البته دو نکته اساسی وجود دارد: یک اینکه در هر روش یادگیری بر تقویت یک یا دو مهارت تمرکز دارد.
دو اینکه استفاده مکرر از یک روش باعث خستگی و دلزدگی شما عزیزان خواهد شد؛ برای همین منظور بهتر است پس از اینکه روشی نتیجه لازم را برای شما در بر داشت، روشی جدید در یادگیری زبان آلمانی را بکار ببرید.

 •  در یادگیری زبان آلمانی به بخش های ساده بپردازید:

این یک روش موثر در یادگیری زبان آلمانی است. اینکه در ابتدای راه به بخش های ساده در گرامر و مهارت های چهارگانه زبان آلمانی بپردازید، در واقع باعث خودباوری و افزایش اعتماد به نفس شما خواهد شد. چیزی که بیش از هر چیزی در شروع یادگیری به آن نیاز دارید.

 • به آموزشگاه زبان آلمانی مراجعه کنید:

زبان آلمانی نسبت به زبان انگلیسی قواعد و پیچیدگی های خاص خود را دارد. این زبان دارای جنسیت است و دستور زبان آلمانی در بسیاری از بخش ها قاعده خاصی ندارد. به همین دلیل ثبت نام در آموزشگاه زبان آلمانی می تواند مسیر یادگیری را کوتاه تر کرده و با کمک استاد زبان آلمانی هر آنچه را که نیاز به صرف زمان زیاد برای پی بردن به آن دارید، زودتر بدست بیاورید.

 •  به اشتباهات خود متمرکز نشوید:

در یادگیری زبان آلمانی این مسئله را بخاطر بسپارید، تمرکز بر اشتباهات تنها شما را بی انگیزه خواهد کرد. سعی کنید به اشتباهات خود به دید یک تجربه نگاه کنید و سریع از روی آنها بگذرید. به خود نگاهی بیندازید و سطوح زبان آلمانی خود را با زمانی که اولین بار به این زبان صحبت کرده اید، بسنجید.

 • زبان آلمانی را در برنامه روتین خود قرار دهید:

زبان آلمانی مانند سایر زبان ها به برنامه ریزی و تکرار نیاز دارد. زبان آلمانی را در برنامه روتین زندگی خود قرار دهید و سعی کنید از هر فرصتی برای صحبت کردن به زبان آلمانی استفاده کنید.

 • گرامر و بخش های پایه ای را جدی بگیرید:

دروس مقدماتی در زبان آلمانی، ریشه های یادگیری آلمانی هستند. سعی کنید یادگیری گرامر آلمانی و دروس مقدماتی آلمانی را جدی بگیرید. یادگیری الفبای آلمانی و نوع تلفظ هر یک از این حروف شما را در بخش های بعدی قدرتمندتر نشان خواهد داد.

 •  از دیکشنری های آلمانی آنلاین بپرهیزید:

یادگیری لغات را در حین جمله فرا بگیرید. استفاده از دیکشنری های آنلاین زبان آلمانی نه تنها به شما کمکی نخواهد کرد، بلکه شما را در یادگیری زبان آلمانی تنبل خواهد کرد. برای یادگیری لغات آلمانی، معنی لغات را در جمله بیابید و برای پی بردن به معنی جمله آلمانی، معنی جمله را در پاراگراف آلمانی کشف کنید.

 •  دیکشنری های چاپی یا تصویری زبان آلمانی:

در ابتدا بنا به سطحی که دارید، دیکشنری مناسب به خود را تهیه کنید و سعی کنید برای یافتن معنی یک لغت آلمانی یا تلفظ صحیح لغات آلمانی، به این دیکشنری ها مراجعه کنید. یادگیری فونتیک به شما در ایجاد یک مکالمه قوی آلمانی کمک خواهد کرد و در عین حال شما می توانید معنی لغت را در مثال هایی که در دیکشنری آلمانی وجود دارد بیابید.

 •  تاثیر فیلم زبان آلمانی در یادگیری:

دیدن سریال ها و یا فیلم های آلمانی، علاوه بر ایجاد سرگرمی، در تقویت مهارت شنیداری و مکالمه به شما کمک خواهند کرد. در ابتدا می توانید تنها به دیدن فیلم های با زیرنویس آلمانی به تمرین زبان آلمانی بپردازید اما پس از مدتی تلاش کنید فیلم های بدون زیر نویس آلمانی را تهیه کرده و به تقویت تلفظ زبان آلمانی با روش دیدن فیلم، بپردازید.

 • تاثیر پادکست های آلمانی در یادگیری:

در همان ابتدا لیستی از پادکست های زبان آلمانی را تهیه کنید و سعی کنید با این روش، مهارت شنیداری خود در یادگیری زبان آلمانی را افزایش دهید.

 •  تاثیر ترانه های آلمانی در یادگیری:

ترانه های آلمانی عامل مهمی در علاقه مندی به زبان آلمانی دارند. اغلب افراد تنها با دیدن یک فیلم آلمانی یا شنیدن یک ترانه آلمانی علاقه مند به زبان آلمانی می شوند. اگر شما جزء افرادی هستید که علاقه مند به شنیدن موسیقی هستید، یادگیری زبان آلمانی را با علاقه مندی های خود یک سو کرده و به شنیدن آهنگ های آلمانی بپردازید.

 •  تاثیر خاطره نویسی در یادگیری:

بسیاری با این تصور که خاطره نویسی به آلمانی برای افرادی که دوره های پیشرفته زبان آلمانی را گذرانده اند، می باشد؛ از انجام این فعالیت سرباز می زنند. اما در واقع باید به این نکته اشاره کنیم که در مراحل ابتدایی یادگیری زبان آلمانی، این روش می تواند سرعت یادگیری شما در آلمانی را بیشتر کرده و قدرت نوشتاری زبان آلمانی شما را تقویت کند. نوشتن همچنین باعث تقویت دایره لغات آلمانی شما و نحوه درست نوشتن املای واژگان آلمانی خواهد شد.

 •  مکالمه کنید:

مکالمه آلمانی بخش مهمی در یادگیری آلمانی است. بسیاری از ما اطلاعات گرامری خوبی در زبان آلمانی داریم و از پس تمامی مهارت های یادگیری زبان آلمانی برآمده ایم اما تنها چیزی که از مواجهه با آن می ترسیم، مکالمه کردن به آلمانی است. از همان ابتدا مکالمه کنید. در این مسیر حتی اگر نتوانستید شخص مناسبی برای مکالمه کردن بیابید، از خودتان در یادگیری آلمانی کمک بگیرید. تمرین مکالمه در آینه می تواند خلا وجود پارتنر را برای شما پر کند. جملات کوتاه، دست و پا شکسته و تپق زدن در مکالمه آلمانی را به سکوت و ترس از مکالمه کردن ترجیح دهید. اشتباه کردن از در جا زدن همیشه بهتر است.

اگر در همان ابتدای یادگیری زبان آلمانی، تلاش کنیم تا با نکات مهم در یادگیری آلمانی آشنا شویم و به انجام این روش ها در این مسیر بپردازیم، مسیر یادگیری برای ما آسان تر خواهد شد. کسب تجربه از افرادی که قبل از شما این مسیر را طی کرده اند می تواند به شما در یادگیری آلمانی کمک بزرگی کند.
اساتید زبان آلمانی نیز در این مهم تاثیر بسزایی دارند. آنها می توانند در آموزش آلمانی، زبان آموزان خود را با روش های یادگیری آلمانی، روش های یادگیری آلمانی در منزل، یادگیری به صورت آنلاین، استفاده درست و بهینه از خدمات کمک آموزشی زبان آلمانی، راهنمایی نمایند. آشنایی زبان آموزان از نکاتی که در یادگیری زبان آلمانی مهم هستند می تواند راهنمای مناسبی در این مسیر برای آنها باشد و ما امیداوریم با ارائه این مقاله قدمی هر چند کوچک در آموزش نکات مهم در یادگیری زبان آلمانی برداشته باشیم.

در این راستا موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی، با ایجاد بستری مناسب، این موقعیت را برای زبان آموزان خود رقم زده است تا بتوانند در کنار آموزش های لازم اساتید در دوره های آموزش زبان آلمانی در ۵۰ روز، زبان آلمانی را خارج از زمان کلاس و به صورت روزانه تمرین کرده و از پشتیبانی های لازم نیز در این زمینه بهره ببرند.
شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با آموزش آنلاین زبان آلمانی و همچنین دوره های آموزش زبان آلمانی در ۵۰ روز، با تکمیل بخش زیر و ثبت شماره تماس خود، منتظر تماس کارشناسان مشاور ما و مشاوره رایگان خود باشید.