یادگیری زبان چینی چقور طول میکشد؟ حتما جرقه ی این سوال در ذهن شما درخشیده است تا به این صفحه رسیده اید. ما در موسسه زبان بهین دانش تلاش میکنیم با پاسخ به این سوال دید شما را نسبت به زبان چینی بهبود بخشیم . حتما به کرات به آکهی های تبلیغاتی با مضمون آموزش زبان چینی در یک ماه برخورد کرده اید اما بیایید واقع بین باشیم .شما هدفی به بزرگی یادگیری زبان دوم دارید پس نباید زیاد در قید و بند زمانی که یادگیری آن طول میکشد باشید . یا با جذب شدن به چنین تبلیغاتی وقت و انرژی خود را بیهوده از دست دهید . طبیعتا زمان یادگیری به آنچه میخواهید یاد بگیرید بستگی دارد . یک یادگیری در سطح مقدماتی به مدت زمان کوتاهی احتیاج دارد . اما هرچه سطح یادگیری مورد نظر شما بالا تر باشد نیاز است زمان بیشتری روی آن بگذارید.
زبان چینی یکی از دشوار ترین زبان های زنده دنیاست. اما آنچه امروز در دوره های آنلاین به عنوان زبان چینی آموزش داده میشود شکل ساده شده آن است. با این وجود فراگیری سریع آن نیاز مند بهره هوشی بالایی است . پس پارامتر دیگری که بر روی مدت زمان یادگیری تاثیر گذار است میزان هوش شماست.
در سطوح مقدماتی در زبان چینی به زبان آموزان موارد ساده ای مانند رنگ ها ، شغل ها ، مکالمات روز مره و دستور زبان ساده آموزش داده میشود . اما در سطوح بالا تر شما برای آموزش زبان چینی نیاز به مکث و تمرکز بیشتری دارید . گاها ممکن است طی یک دوره کامل تا تبدیل شدن به یک مترجم یا اسپیکر نیتیو لایک چینی یک الی دوسال به زمان نیاز داشته باشید.

 

یادگیری صحبت کردن به زبان چینی

زبان چینی لهجه و گویش های فراوان دارد اما در کلاس آموزش زبان چینی با هیچکدام از آنها سرو کار نخواهید داشت . گویش بدون لهجه زبان چینی همان زبان چینی ساده شده است. یادگیری مهارت Speaking در زبان چینی نیاز به دقت و تمرکز بالایی دارد . یعنی تلفظ صحیح کلمات در زبان چینی بسیار حائز اهمیت است چرا که در تلفظ یک کلمه نوع بیان مثلا حرف “ی” به صورت کوتاه دارای یک معنی و به صورت کشیده دارای یک معنی دیگر است . به طور کلی برای یادگیری تلفظ در هر زبان اطلاعات تئوری وجود ندارد . این کار مانند آموزش دیدن دوچرخه سواری است ، شما به مغزتان مطابق آنچه مدرس زبان چینی آموزش میدهد ، مثال هایی را می آموزید و مغز از مثال ها الگو برداری کرده و یاد میگرد چگونه کلمات را پردازش و بیان کند.

 

یادگیری نوشتن در زبان چینی

آموزش زبان چینی رویای بسیاری بوده است اما هراس از دشواری ان نتیجه ای جز ناکامی برای آنها در بر نداشته . زبان چینی حروف الفبا ندارد اما حدود پنجاه هزار کاراکتر دارد که مانند حروف الفبا در زبان های دیگر با کنار هم قرار گرفتن آنها کلمات و جملات پدید می آیند . این موضوع ممکن است شما را برای آموزش زبان چینی دچار هراس کند ، اما در کلاس آموزش زبان چینی برای محاوره و نوشتن ساده به زبان چینی لزومی برای یاد گرفتن تمامی کاراکترهای چینی وجود ندارد . شما میتوانید با یادگیری تنها سه هزار کاراکتر هم در زبان چینی نیاز خود را برطرف کنید . افرادی که در کشور های چینی زبان زندگی میکنند برای نوشتن از رسم الخط انگلیسی هم بهره میبرند.

 

چرا زبان چینی

بیش از دو میلیارد نفر در سطح جهان در کشور های چین ، ماکائو ، سنگاپور و … به زبان چینی صحبت میکنند . امروزه چین به عنوان پر جمعیت ترین کشور جهان به زبان چینی تکلم میکند و همچنین یکی از مهم ترین بازو های اقتصادی دنیاست . ارتباط با این کشور از طریق زبان چینی در کشور ما برای هدف های تجاری ، توریستی و حتی سیاسی بسیار پر فایده است . بنابراین آموزش زبان چینی میتواند آینده ای بسیار درخشان برای فراگیران آن در بر داشته باشد.
افراد مسلط به زبان چینی گزینه بسیار مناسبی برای استخدام در شرکت های تجاری بزرگ و مراکز مهم فرهنگی و توریستی هستند چرا که بیشتر فعالیت های تجاری ایران از طریق چین انجام میشود و از طرفی جمعیت فراوان چینی زبان ها بخش قابل توجهی از توریست هایی را که هرساله وارد کشومان میشوند را به خود اختصاص داده اند.
اگر تا کنون روش های مختلفی برای موفقیت و یافتن یک شغل دائمی و مناسب امتحان کرده اید و نتیجه دلخواه نسیبتان نشده است ، مطمئن باشید یادگیری زبان چینی در ۵۰ روز شما را به یک قدمی اهدافتان میرساند.
شما با ثبت نام در کلیه کلاس های آموزشگاه زبان بهین دانش میتوانید از پشتیبانی آنلاین کلاس ها بهرمند شوید برای شروع آموزش زبان چینی در یک موسسه معتبر آموزش زبان کافیست مشخصات خود را در قسمت ثبت نام وارد کنید تا کارشناسان مشاور ما برای راهنمایی بیشتر با شما تماس بگیرند.