آموزش زبان عربی برای کودکان، از جمله دوره های تخصصی در آموزش زبان عربی محسوب می شود. برای این دوره از اساتید متخصص در حوزه یادگیری کودکان، استفاده می شود که دوره های تربیت مدرس مختص به خود را دارا می باشد. در دوره تربیت مدرس، اساتید می توانند با روش های یادگیری زبان به کودکان، نحوه طرح درس، برخورد درست با زبان آموزان و… آشنا شده و در نتیجه تدریس به این رده سنی که از حساسیت بالایی نیز برخوردار است را به خوبی انجام دهند.
یادگیری زبان عربی، برای بسیاری از ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که زبان عربی، ارتباطی میان مسلمانان سراسر جهان است و اغلب والدین دوست دارند تا فرزندانشان به این زبان مسلط گردیده تا بتوانند در حوزه فرهنگی و مذهبی به خوبی عمل نمایندو
آموزش زبان عربی به کودکان،
 با روش های جدید آموزشی و با استفاده از کلیپ های آموزش زبان عربی ویژه کودکان، آموزش داده می شود. در حقیقت به دلیل اهمیت و نیازی که احساس می شود، محیط آموزشی برای زبان آموزان کودک، به صورت اختصاصی طراحی می گردد و امروزه بسیاری از آموزشگاه های زبان های خارجه  فضای آموزشی جداگانه ای را برای آنها تهیه می بینند.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

۱- مذهب

با توجه به اینکه از کودکی باید فرزندانمان را به یادگیری و آموزش تعلیمات دینی عادت داده و در جهت کسب معارف اسلامی آگاه کرد؛ ما را برآن داشت تا به شکلی جدی تر به آموزش زبان عربی برای کودکان بپردازیم. در واقع کتاب مقدس ما قرآن و ادعیه های آسمانی به زبان عربی می باشند، و چه بهتر که برای درک و فهم بیشتر کودکانمان زبان عربی را در همان سنین پایین تر به آنها آموزش دهیم.
در این زمینه اصولا مدارس به خوبی عمل نکرده و امروزه بسیاری از آموزشگاه های آموزش زبان عربی، این وظیفه خطیر را بر عهده گرفته اند. نباید فراموش کرد که یکی از دلایل اهمیت یادگیری عربی این است که، یادگیری آن می تواند شروع مثبتی در حفظ قرآن در سنین کودکی باشد.

۲- تجارت

کشورهای عربیاین روزها به کشورهای مهاجرپذیر و مناسب تبدیل شده اند. در واقع این کشورها با سرعت بالایی که در زمینه اقتصاد و تجارت دارند، زمینه هایی مناسب در جهت مهاجرت، ایجاد کسب و کار و حتی تحصیل را برای اغلب افراد فراهم دیده اند.
بسیاری از خانواده ها برای آماده کردن کودکان خود، در جهت آماده سازی برای مهاجرت و ایجاد کسب و کار، نیاز به فراهم کردن مسیرهای یادگیری زبان عربی به کودکانشاندارند و این شرایط می تواند با دوره های آموزشی زبان عربی در ۵۰ روز، براحتی صورت بپذیرد.

 

۳- توریستی

وجود اماکن زیارتی در کشور های عربی(عراق و عربستان) و همچنین اماکن تفریحی ویژه، در سایر کشورهای عربی، باعث شده است، همه ساله جمعیت کثیری جهت زیارت و سفرهای تفریحی، به این کشورها سفر کنند. به همین دلیل همه ساله از ایران به کشورهای عربی زبان و بالعکس از کشورهای عربی به ایران صورت رفت و آمدهای بسیاری صورت می پذیرد، و این موضوع خود دلیلی شد تا در جهتآموزش زبان عربی به کودکان مصمم تر عمل نموده ویادگیری زبان عربی را در زندگی خود و کودکانمان نهادینه نماییم.

۴- همایش های مذهبی

هر ساله همایش های بسیاری در کشورهای عربی و همچنین ایران عزیز ما برگزار می شوند که میزبان تمامی آنها، کشورهای مسلمان هستند. این همایش ها، شامل مسابقات حفظ قرآن در جهان و موارد دیگر است، که شما می توانید با آموزش زبان عربی، زمینه حفظ قرآن و شرکت در همایش های اینچنینی را در رده های سنی مختلف بوجود بیاورید.
زبان عربی، در واقع پلی ارتباطی در میان مسلمانان و کشورهای مسلمان، محسوب می شود و می تواند موثرترین راه در جهت بهتر نمودن روابط میان جوامع شیعیان محسوب شود.

 

علاوه بر اینکه آموزش زبان عربی برای کودکان یک ضرورت به شمار می رود، در سیستم آموزشی نیز مفید حاصل خواهد شد و در مباحث دینی نیز بسیار به کودکان ما کمک خواهد کرد. چقدر خوب است که با یک راهنمایی دلسوز، پا در عرصه آموزش نهاده و خودباوری و اعتمادبنفس کودکانمان را بارور سازیم.
اساتید زبان برای یادگیری زبان عربی ابتدا از اعراب و ضمایر عربی و همچنین مواردی از جمله افعال عربی وتلفظ صحیح لغاتو عبارات عربی، شروع می کنند؛ که این موارد خود می توانند در قدرت یادگیری سایر مهارت های زبان آموزان مثمر ثمر واقع شده و زمینه ساز اتفاقات خوب برای آنها باشند.
در این میان با آموزش آنلاین زبان عربی، شما خواهید توانست یادگیری سایر زبان ها را در کودکانتان نهادینه نمایید و زمینه چند زبانه شدن را در آنها بوجود بیاورید . چراکه با یادگیری زبان دوم، ذهن افراد به شدت منعطف می شود و این اتفاق مهم، برای مغز و ذهن افراد، یک ورزش عالی محسوب خواهد شد.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

الفبای عربی

ابتدا شناخت حروف عربی که تقریبا همانند حروف فارسی میباشد:

 

ردیف
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴

حرف
ا
ب
ت
ث
ج
ح
خ
د
ذ
ر
ز
س
ش
ص

خوانده می شود
(الف)
(با)
(تا)
(ثا)
(جیم)
(حا)
(خا)
(دال)
(ذال)
(را)
(زا)
(سین)
(شین)
(صاد)

ردیف
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸

حرف
ض
ط
ظ
ع
غ
ف
ق
ک
ل
م
ن
ه
و
ی

خوانده می شود
(ضاد)
(طا)
(ظا)
(عین)
(غین)
(فا)
(قاف)
(کاف)
(لام)
(میم)
(نون)
(ها)
(واو)
(یا)

 

شناخت اعراب:

شناخت اعراب در زبان عربی.

 

۱- فتحه  ـَ

۲- کسره ـِ

۳- ضمه ـُ

٤- آ

٥- او

٦- ای

 

شناخت ضمایر متصل:

شناخت ضمایر متصل در زبان عربی.

 

ه = او ( مفرد مذکر )
هما = آنها ( دونفر )
هم = آنها ( چند نفر مذکر )

ها = او ( مفرد مؤنث )
هما = آنها ( دونفر )
هن = آنها ( چند نفر مؤنث )

کَ = تو ( مذکر )
کما = شما ( دو نفر مذکر )
کم = شما ( چند نفر )

کِ = تو ( مذکر )
کما = شما ( دو نفر مؤنث )
کن = شما ( چند نفر مؤنث)

ی = من
نا = ما

 

شناخت ضمایر منفصل

شناخت ضمایر منفصل در زبان عربی.

 

هُو = او ( مذکر )
هما = آنها ( دونفر مذکر)
هم = آنها ( چندنفر غائب مذکر )

هِی = او ( مؤنث )
هما = آنها ( دونفر مؤنث)
هم = آنها ( چندنفر غائب مؤنث )

انتَ = تو ( مذکر )
انتما = شما ( دوتا مذکر )
انتم = شما ( چند نفر مذکر )

انتِ = تو ( یک نفر مؤنث )
انتما = شما ( دوتا مذکر )
انتن = شما ( چندنفر مؤنث )

انا = من
نحن = ما

 

آموزش زبان عربی، در دوره های مقدماتی، با موضوعاتی مانند رنگ ها در زبان عربی، آشنایی کودکان با اسامی حیوانات، آموزش الفبای عربی و آموزش اعداد به زبان عربی همراه است. زبان آموزان کودک در این دوره ها، عربی را با شعر، داستان و موسیقی فرا می گیرند و دوره های آموزش زبان عربی برای آنها به یک فضای سرگرم کننده تبدیل خواهد شد.
آموزش عربی، همراه با کارتون و انیمیشن های کودکانه نیز صورت می گیرد که این روش می تواند از سرگرم کننده ترین روش ها برای کودکان محسوب شود. شما در واقع می توانید با روش های مهیج کودکان خود را با روش ناخودآگاه، راغب به یادگیری زبان دوم نمایید و در نهایت زمینه ساز علاقه مندی آنها در حوزه یادگیری سایر زبان ها باشید.
احمدرضا ابراهیمی در موسسه آموزش زبان احمدرضا ابراهیمی، با طراحی دوره هایی مبتنی بر سیستم آموزشی رامیت، به شکلی نوین و کاملا استاندارد زبان عربی را به کودکان آموزش می دهد. تمامی دوره ها در این موسسه به صورت آنلاین برگزار می شوند تا زبان آموزان بتوانند در هر شرایط و موقعیت جغرافیایی که هستند، به راحتی و تنها با یک کلیک ساده، در کلاس های آنلاین حضور یافته و همگام با راهبران خود، زبان عربی را با شکلی مهیج و به روش ناخودآگاه بیاموزند.
دوره های ارائه شده در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی شامل دوره های همیاد عربی و همچنین دوره های راکت عربی می باشند. دوره راکت یا آموزش زبان عربی در ۵۰ روز، از پربازده ترین دوره ها محسوب می شود که با آموزش نامحدود زبان در ۵۰ جلسه و به شکل خصوصی، در شخصی سازی آموزش زبان عربی اقدام نموده است.
این دوره دارای پشتیبانی ۲۴ ساعته است و زبان آموزان می توانند در محیطی جداگانه، زبان عربی را با اپلیکیشن ARE در طی وقت های خالی خود بیاموزند. اساتید راکت آماده ارائه آموزش های ویژه خود زیر نظر مستقیم احمدرضا ابراهیمی هستند و تمامی دوره ها با نظارت سه تن از راهبران خبره موسسه زبان صورت می پذیرد.
دوره های همیاد نیز از دوره های خصوصی آموزش زبان عربی است که به صورت ۵ جلسه ای، ۱۰ جلسه ای و… در حال برگزاری هستند و در این دوره این خود زبان آموزان و والدینشان هستند که در انتخاب استاد، محتوای آموزشی، زمان کلاس و… دخیل هستند.
در صورت تمایل به شرکت در این دوره ها با پشتیبانان سایت و یا صفحات مجازی ما در اینستاگرام و تلگرام ارتباط برقرار نمایید و علاوه بر کسب اطلاعات بیشتر، از مشاوره رایگان ما نیز بهره مند شوید.