در واقع باید به این نکته توجه داشت که پرسیدن آدرس یکی از موضوعاتی است که باید در ابتدا برای سفر به خارج از کشور به طور کامل به آن اشراف داشت. پرسیدن آدرس و فهمیدن چیزی که طرف مقابل به ما میگوید باید برای ما یک اولویت باشد.
فکر کنید که برای اولین بار به یک کشور انگلیسی زبان سفر کرده اید و می خواهید بدانید که نزدیک ترین هتل به شما کجاست؟ اگر نتوانید این موضوع را به فرد مقابل بفهمانید، می توانید حدس بزنید که دچار چه مشکلاتی می شوید!
آدرس به انگلیسی
 به چه شکل پرسیده می شود؟
همیشه برای پرسیدن یک مکان یا همان Place، باید از کلمه Where استفاده کرد. این کلمه به معنای ” کجا ” هست. اگر تجربه سفر به خارج از کشور را داشته باشید، حتما می دانید که یکی از سوالات مهمی که باید بتوانید بپرسید، پرسیدن آدرس هتل یا بانک است!!
همانطور که ما باید برای سفر به این موضوعات اشراف داشته باشیم، قطعا افراد خارجی ای که مشتاق سفر به ایران هستند باید بتوانند یا به زبان انگلیسی و یا زبان فارسی، به جملات پرسشی و کاربردی مسلط بشوند.
IELTS7 Banner 01 8

 

?Where is the bank

?Where is the hotel

 

جواب به این سوالات نیز از مواردی است که باید به آن توجه داشت. ما یک سری آدرس های کلی را در ابتدا به شما یاد خواهیم داد. اینکه شما بتوانید به طور مثال بگویید بانک روبروی خیابان است، یا بانک انتهای این خیابان است و …

 

– down the street
پایین خیابان

– on the right
سمت راست

– on the left
سمت چپ

– around the corner
گوشه یا نبش خیابان

– across the street
روبروی خیابان

– next to the pharmacy
بغل بیمارستان

– between the bank and the bookstore
بین بانک و کتابفروشی

 

در ادامه باید گفت که این آدرس ها در جواب به سوال Where به کار برده می شود. اما اینکه تنها بدانید که آدرس کجاست شاید کفایت نکند و دانستن اینکه بدانید چطور می توانید به بیمارستان یا مدرسه بروید نیز یکی از سوال های مهمی است که باید به آن توجه داشت!
برای اینکه بدانیم که چطور می توانیم به مدرسه یا بانک برویم در ابتدا از کلمه پرسشی How استفاده می کنیم. به طور مثال:

 

?How do you go to school

 

در جواب به این سوال باید مشخص شود که شما چطور می توانید به مدرسه بروید؟
به وسیله تاکسی (Take a taxi)، پیاده ( Walk)، مترو ( subway)، اتوبوس (bus)، قطار (train) یا موارد دیگر.

در کل باید به شما زبان آموزان عزیز یا علاقه مندان به زبان انگلیسی بگویم که یادگیری زبان انگلیسی اصلا کار سختی نیست اگر شما عزیزان تنها کمی وقت صرف یادگیری آن کرده و به یادگیری زبان انگلیسی به چشم یک سرگرمی نگاه کنید و با علاقه و پشتکار این زبان مهم را برای داشتن آینده ای بهتر فرا بگیرید.
دیدیم که پرسیدن آدرس به انگلیسی اصلا کار دشواری نبود و در ادامه با شما علاقه مندان به زبان انگلیسی، موارد بیشتری را به اشتراک خواهیم گذاشت. برای بهتر شدن رشد آموزش زبان و داشتن شهری پیشرفته، نیاز از است که تمامی ما فارغ از شغل یا حیطه کارمان، به آموزش زبان انگلیسی اقدام نماییم.