IELTS7 Banner 01 8 اشعار معروف اسپانیایی,اشعار زبان اسپانیایی

اشعار اسپانیایی از جمله اشعاری هستند که بسیاری از مخاطبان را در سراسر دنیا به خود جلب کرده اند. نویسندگان معروف کشور اسپانیا با قلم قوی خود توانسته اند این علاقه مندی را به وجود آورده و ادبیات اسپانیا را به تمامی جهان بشناسانند. در اهمیت این موضوع اما نمی توان تلاش های خوانندگان اسپانیایی زبان از جمله خوانندگان گروه جیپسی کینگ یا انریکه ایگلسیاس و خوانندگان بزرگی مانند پیت بول را دست کم گرفت. خوانندگان اغلب احساس شعر یا ترانه را به مخاطب به درستی القا کرده و بسیاری را به همین دلیل، علاقه مند به زبان، فرهنگ و هنر کشور خود می کنند.
ما در این مقاله تلاش داریم متن تعدادی از اشعار معروف اسپانیایی و یا ترانه هایی که برای اغلب ما خاطره ساز هستند را با ترجمه فارسی گرد آوری کنیم. اما چیزی که بهتر است شما عزیزان در یادگیری زبان اسپانیایی انجام دهید این است که برای تقویت مهارت اسپکینگ و سایر مهارت های مهم دیگر از جمله تلفظ صحیح کلمات اسپانیایی، مهارت خواندن و … با گوش دادن به ترانه ها یا فایل های صوتی مربوط به این موضوع، خود را برای یک شروع طوفانی، آماده سازید.
فراگیری زبان اسپانیایی
 از بسیاری از زبان های دیگر راحت تر است و شما تنها با علاقه و اشتیاقی که در این مسیر خرج می کنید، می توانید در مدت زمان کوتاهی با شرکت در دوره های متناسب با شرایط خود به این مهم نیز دست یابید.
ما با ارایه ی محتوا برای آموزش زبان اسپانیایی کمک میکنیم تا اگر شما علاقه مند به یادگیری این زبان هستید، به پادکست های اشعار اسپانیایی، ترانه های اسپانیایی، رمان های اسپانیایی و البته زبان اصلی و سایر موارد دیگر رجوع کرده و در کنار دوره هایی که شرکت می کنید، خود به تمرین و تکرار بپردازید.

اشعار معروف اسپانیایی:

  • این شعر ساده از داگلاس رایت از نویسندگان معروف اسپانیایی است که به شکل ساده ای شعری عاشقانه را رقم زده است. همین شکل ساده و استفاده از کلمات آشنا، می تواند خود مزیتی باشد که ما بتوانیم بر اساس این اشعار، زبان اسپانیایی را به سادگی و روانی بیاموزیم.

Qué lindo que es caminar
bien tomados de la mano
por el barrio, por la plaza
?qué sé yo
.por todos lados
Qué lindo es mirar los árboles
,bien tomados de la mano
,desde el banco de la plaza
.en el que estamos sentados
;Qué lindo es mirar el cielo bien tomados de la mano
en nuestros ojos
volando, dos pájaros reflejados
;Qué lindo que es caminar bien tomados de la mano
¡qué lindo, andar por la vida
de la mano bien tomados!

چقدر زیباست قدم زدن
دست در دست هم
در خیابانها، محله ها
من چه می دانم؟
هر کجا
چقدر زیباست نگاه کردن به درختان
دست در دست هم
از نیمکت در خیابان ها
همانی که ما بر روی آن می نشینیم
چقدر زیباست نگاه کردن به آسمان، دست در دست هم
در چشمان ما
پرواز کردن مانند دو پرنده
چقدر زیباست قدم زدن دست در دست هم
چقدر زیباست قدم زدن در مسیر زندگی
دست در دست هم.

  • این شعر منتخب از زنی شاعر، به نام مارگاریتا کاررا است که ایشان به زیبایی شخصیت اصلی شعر خود را به زمان کودکی و خاطراتی که برای او داشته است، می برد. این شعر ساده، با کلمات آشنا برای افرادی که در سطح مقدماتی زبان اسپانیایی به سر می برند، می تواند یک تمرین محسوب شود.
    شما می توانید با خواندن این بخش، در واقع به معنی کلمات اسپانیایی، جمله بندی در اشعار زبان اسپانیایی و حتی نکات گرامری و نگارشی در زبان اسپانیایی پی ببرید.

Desde mi pequeña vida
te canto
hermano
y lloro tu sangre
por las calles derramada
y lloro tu cuerpo
.y tu andar perdido
Ahora estoy aquí
de nuevo contigo
.hermano
Tu sangre
es mi sangre
y tu grito se queda
en mis pupilas
.en mi cantar mutilado

از زمان کودکی ام
من می خوانم برای تو
گریه می کنم برای خون تو؛
که در میان خیابان ها می ریزد.
گریه می کنم برای بدن تو؛
در قدم های گمشده تو.
من الان اینجا هستم
دوباره با تو.
برادر!
خون تو
خون من است؛
و فریاد تو باقی می ماند
در مردمک چشمانم
در آوازم.

  • این ترانه یکی از معروف ترین ترانه های گروه جیپسی کینگ است که در دهه های ۸۰ در ایران بسیار صدا کرد. این ترانه معروف به مضمون عاشقانه خود، طرفداران زیادی را نه تنها در اسپانیا، بلکه در سایر کشورهای دیگر، به خود جلب کرد.
    نکته مثبتی که این ترانه دارد، استفاده مکرر از کلماتی است که با چند بار گوش دادن، می توانید به سرعت با تعدادی هر چند اندک از کلمات، در زبان اسپانیایی آشنا شوید. این کلمات در واقع کلماتی کاربردی در زبان اسپانیایی هستند که در مکالمات روزانه اسپانیایی نیز، بسیار به کار برده خواهند شد. اگر می خواهید معنی این ترانه را فرا بگیرید، با ما همراه باشید.

Amor mio
amor mio por favor
tu no te vas
Yo cuentare a las horas
que la ya veo
Amor mio
amor mio por favor
tu no te vas
Yo cuentare a las horas
que la ya veo
Vuelve
no volvere no volvere
No quiere recordar no quiere recordar
Vuelve
no volvere no volvere no volvere
No quiere recordar no quiere recordar

عشق من
عشق من لطفا نرو
لحظه ها را می شمارم تا تو را ببینم
برگرد
دیگر باز نخواهم گشت؛ باز نخواهم گشت
نمی خواهم به خاطر بیاورم؛ نمی خواهم…
برگرد
دیگر باز نخواهم گشت؛ باز نخواهم گشت
نمی خواهم به خاطر بیاورم؛ نمی خواهم…

  • این شعر کوتاه از نویسنده دیگری، به نام خوزه مارتی است. در واقع این شعر کوتاه می تواند بخشی از یادگیری ساده زبان اسپانیایی برای شما را رقم بزند. کلمات ساده، متن روان و البته مضمون زیبای آن، می تواند در یادگیری شما علاقه مندان، موثر واقع شود.
    این شاعر کوبایی، علاوه بر شعر در زمینه روزنامه نگاری و البته سیاست، فعال بوده و در این زمینه ها نیز به اندازه شعر و نویسندگی نیز در دنیای بین الملل و البته کشور اسپانیا معروف است.

Cultivo una rosa blanca
en junio como enero
para el amigo sincero
.que me da su mano franca
Y para el cruel que me arranca
,el corazón con que vivo
;cardo ni ortiga cultivo
.cultivo la rosa blanca

من یک رز سفید دارم
در جولای که مثال جاودانگیست
برای دوستی صادق
که دست صداقت بر روی من دراز می کند.
اما برای سنگدلی که ضربان
قلب زندگی من را می شکند
خار را نمی خواهم؛
برای او هم یک رز سفید دارم!

شعر در زبان اسپانیایی مانند هر ملت دیگری، از اهمیت بالایی برخوردار است. شعر، زبان احساس است و بسیاری با شعر بیش از سایر هنرها، ارتباط برقرار و به عنوان یکی از روش های یادگیری زبان اسپانیایی استفاده می کنند. اگر شما علاقه مند به یادگیری زبان اسپانیایی هستید و رویای یادگیری آن را در سر می پرورانید، می توانید بنا به شرایط خود، در دوره های تخصصی اسپانیایی شرکت نموده و این رویا را برای خود به واقعیت تبدیل کنید.
دوره های اسپانیایی به دو شکل ترمیک و فشرده در حال برگزاری است و امروزه با هدف دستیابی سایر افراد در سراسر دنیا به این سیستم یادگیری، دوره ها کاملا خصوصی و آنلاین برگزار می شوند. مزیت دوره های آموزش آنلاین زبان اسپانیایی بر سایر دوره های دیگر، شکل اصولی و کاربردی آن است که به دلیل ادغام با دوره ویژه راکت موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی، با نگاهی تخصصی تر و کاربردی تر، ارائه شده است. این دوره ها به دو صورت فشرده و فوق فشرده در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. سایت زبان احمدرضا ابراهیمی به همراه اساتید چند زبانه و حرفه ای خود، در طول دوره با ایجاد فضایی شیرین و لذت بخش به آموزش شما عزیزان می پردازند به گونه ای که شما در پایان دوره نه تنها قابلیت مکالمه به زبان مورد علاقه خود را دارید بلکه در هر بخش و صنفی می توانید به مکالمه بپردازید. استاد احمدرضا ابراهیمی به همراه تیم حرفه ای خود با در نظر گرفتن آرزوها و خواسته های شما و با توجه به پیشرفت روزافزون دنیای ما به طراحی این دوره ها پرداخته اند، پس دقت داشته باشید که با گذراندن این دوره ها نه تنها چیزی از شما کاسته نمی شود بلکه علاوه بر یادگیری زبان به توانایی های دیگر از جمله افزایش اعتماد به نفس، استقلال شخصی، آشنایی کامل با سبک زندگی مردم زبان هدف، توانایی مهاجرت، تسلط کامل بر مکالمه و لغات زبان مورد علاقه تان و….. دست پیدا خواهید کرد.
اگر شما عزیزان علاقه مند به شرکت در دوره های آنلاین زبان اسپانیایی هستید، می توانید با تکمیل بخش زیر و ثبت شماره تماس خود، منتظر تماس کارشناسان و مشاوره ما بوده و از مشاوره رایگان آن ها در زمینه انتخاب زبان و یا دوره متناسب با شرایط خود، بهره مند شوید.
همکاران ما در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی، همه روزه به جز ایام تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و شما را از لحظه اقدام به ثبت نام و تا پایان دوره مربوطه، مورد حمایت و پشتیبانی خود قرار خواهند داد.